Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon az oktatásban...

Magyarországon az oktatásban testnevelés óra helyett, miért nem úszás van?

Figyelt kérdés

Vagy miért nem választható az úszás testnevelésóra helyett?


Az érthető, hogy valamiféle sportolás kell.

De, hadd döntsék el a diákok, hogy mit.


Például az intézmények többsége nem kínál úszást.Pedig többet érne, mint a testnevelés.Nagyon egészséges és a tartást is javítja.



2017. febr. 18. 14:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
31%
Nincs elég uszodánk, de ez az olimpiai rendezés után megszűnik
2017. febr. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
És majd a bódvaszilasi általános iskolából is Pestre fogják hordani a purgyékat a sportuszodába, ugye? Kérlek, mesélj még...
2017. febr. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Mert nincs uszoda.

Nálunk van egy,az se túl nagy és van mellé kb 9 iskola,fejenként 500 gyerekkel.Ráadásul a távolság is nagy.Van olyan iskola,ami kb 50-60 percre van az uszodától,lehetetlen a 45 percbe belepréselni az úszást,az utat meg a készülődést is.

Én inkább hagynám az egészet a francba.Nálunk volt hogy a folyosón rohangálta a gyerekek,mert már máshol nem volt hely,a folyosó meg balesetveszélyes a csúszós kő meg az egyéb tárgyak(pl radiátor)miatt.

A másik opció meg az,hogy a gyerek kint rohangál az esőben.

Szülőként én egyiknek se örülök...főleg,hogy utána ha tüdőgyulladást kap a gyerek,vagy kitöri a lábát,akkor nekem kell a kezelést fizetni,megoldani az otthon maradást,hogy vigyázzak rá(nyilván kisebb gyereket nem lehet egyel hagyni),arról nem beszélve,hogy az anyagot is pótolni kell.

2017. febr. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Tudod milyen rossz úszásra járni tesi címen? Ha azt akarod, hogy mindenki gyűlöljön úszni, akkor meg is oldottad a kérdést. Minket Budapest belvárosában vittek úszni. Persze volt rá egy dupla óra, 10 percre volt uszoda, kb egy órát tudtunk is úszni, de nem tudom, hogy láttál-e már akkora felfordulást mint amikor 15 lány próbálja 10-15 perc alatt megszárítani a haját tél közepén 3 darab kivénhedt beépített uszodai hajszárítóval és egy normálissal, mert még normális mennyiségű konnektor sem volt.


A mindennapos testnevelés meg marhaság, sokkal többet érne, ha mindenkinek heti 2x másfél órás lenne, mert 45 percből 20 a bemelegítés jobb helyen.

2017. febr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!