Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek Botka...

Mi a véleményetek Botka Lászlóról?

Figyelt kérdés
Jó miniszterelnöke lenne Magyarországnak? Milyen esélyekkel indul 2018-ban?

2017. febr. 19. 15:31
1 2 3 4 5 6
 41/51 Pro Patria ***** válasza:

Akkor csak kérdezek. Azon kívül, hogy az indexen azt írták, a választási kerületek határainak áthúzásával győzött 2/3-dal a Fidesz, van _konkrét_ ismereted arról, hogy amúgy hol és milyen konkrét példákban jelenik ez meg?

Vagy csak magyarázod a bizonyítványt egy általános használatú politikai sablonnal?

2010-ben a 176 egyéni képviselői helyből 173-at Fidesz-KDNP nyert meg. Emellett az MSZP csak 2 helyen nyert, illetve 1 független (aki egyébként szintén a Fidesz tagja volt, csak kitették egy vele készült interjú miatt) győztes helyezett volt.

Mivel az országgyűlés létszámát 386 főről 199 főre csökkentették - ami választási ígéret volt, és ha nem így lett volna, most ez is kritikára adna okot -, így vele együtt a választókerületek száma is 106-ra csökkent.

2014-ben a Fidesz-KDNP a 106 választói kerületből 96-ban nyert.

Nem azért, mert direkt úgy voltak/vannak meghúzva a választókerületek határai, hogy azok - mint ahogyan a linkelt képen szemléltetésre kerülnek Trump mostani, kevesebb szavazója ellenére is elért elektori győzelmei -(jól, és tényleg érthetően) - a Fidesz győzelmét adják ki, hiszen ami Trump megválasztásának esetéről elmondható (és amit nem ő tett ilyenné, más is ebben a keretben indult az amerikai elnöki posztért), az a tény Magyarország esetén már nem áll meg.


2014-ben a Fidesz-KDNP ugyanis egymagában 2.264.780 voksot kapott, majdnem annyit, mint az utána következő két helyezett együttesen(!), a Baloldal (1.290.806) és a Jobbik (1.020.476) egybeszámolva is alig haladja ezt meg.

A voksok abszolút számát pedig a választási kerületek határainak bárminemű meghúzása sem változtatja másmilyenné.

Értem, hogy mit mondasz, és mit akarsz kihozni a kép példáján keresztül, csak ez a valóságban elbukik a fenti számok alapján. Ha van arra tényszerű példád, hogy mely kerületek lettek úgy meghúzva, hogy két kisebb súlyú fideszes kerület között egy - nem létező - erős baloldali elvesszen regionálisan a felosztásban, akkor várom ennek a jelenségnek a tömeges előfordulását szemléltető megjelölt eseteket.


Addig viszont a helyzet az, hogy bár ez számodra felfoghatatlan, de az emberek többsége egyszerűen csak nincs egy véleményen veled.

Olyan helyzetekben, mint a Clinton-Trump verseny, ahol rezgett a léc, és egyes államokban tizededjegyig megegyező volt a szavazatok aránya, néhánytízezer voks döntött, meg lehet játszani.

A 2014-es választásokkal kapcsolatban Magyarországon ez már nem így van. Ilyen számok mellett demokráciákban más eredmény nem alakulhatott volna a válaszásokat illetően.

Ma Magyarországon az nem volna demokratikus, ha nem a jelenlegi politikai irányvonal állítana fel kormányt.

2017. márc. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:

# 41/41 Időpont tegnap 14:15


Majd akkor írj, ha felfogod amit mondok, meg a magyar nyelvet. De amíg ilyeneket írogatsz:

"Addig viszont a helyzet az, hogy bár ez számodra felfoghatatlan, de az emberek többsége egyszerűen csak nincs egy véleményen veled."


"Ma Magyarországon az nem volna demokratikus, ha nem a jelenlegi politikai irányvonal állítana fel kormányt."


Addig látható, hogy fingod sincs miről beszélek. Mint a szokásos fideszhülyéknek általában.

2017. márc. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 Pro Patria ***** válasza:

"Addig viszont a helyzet az, hogy bár ez számodra felfoghatatlan, de az emberek többsége egyszerűen csak nincs egy véleményen veled."


"Ma Magyarországon az nem volna demokratikus, ha nem a jelenlegi politikai irányvonal állítana fel kormányt."

- Ugye, még véletlenül sem arra a 39%-ra utalsz, ami nem szavazott? Merthogy az nem ellenzék. Ha az volna, szavazott volna az ellenzék akármelyik töredezésére. Akár balra, akár radikális jobbra. Akár csak protestszavazóként. De nem tette, ugyanúgy, ahogyan máshova sem - ez a részarány politikailag közömbös réteg a társadalomból, és ilyen mindig is lesz, hacsak újra be nem vezetik a kötelező részvételt, ugyanis vannak, _vannak_ olyan emberek, akiket nem érdekelnek ezek a történések. A plázázó csajt, a kocsmapultot támasztó öreget, de az egyetemen lerészegedő srác is ilyen, vannak, akik nem foglalkoznak politikával.

Ott pedig, ahol az "összbaloldal" és a radikális jobboldal együttes szereplése (ami önmagában kizárja magát a létezésből) is alig haladja meg egyetlen politikai erő képviseltségét, ott nehéz lenne azt mondani, hogy a választásra jogosultak másképp döntöttek. Tíz év alatt nem volt olyan közvéleménykutatás, ami ne a jelenleg kormányzó párt első helyét hozta volna ki. Bármely intézet bármely évében mért kimutatása. Pedig ezalatt kormányok váltották egymást.


"Addig látható, hogy fingod sincs miről beszélek. Mint a szokásos fideszhülyéknek általában."

- Tudod, mi a qrva poénos? Hogy nem is a Fideszre szavaztam. 888-ról soha nem olvastam még el cikket, illetve csak egyet, a Rába Tímeásat, mert azt felkapták. 444-ről viszont többször volt már olyan, hogy valamit elolvastam. Cikket is, néha a hozzászólásokat is. Magyar Hírlapot sem olvastam soha - amikor egyetlen egyszer böngészőből rátévedtem, végigtekertem a főoldalt, vissza is fordultam onnan, végigtekintve csak a cikkcímeket, a szuggesztív és célirányos tartalmat, és látva, hogy ez nagyon egyirányú és demagóg pártpolitikai felület.

M1-et nézek. Viszont az messze nem is ilyen stílusú. Hogy nem beszél apokalipszisről, és nem lehordva mutat be mindent, az ötlet milyenségétől függetlenül pusztán kormánypárti benyújtása alapján, - adott esetben még az egyetértés (horribile dictu) is kihallható halkan a szövegből - nem hangzik el minden félpercben, hogy gazdasági összeomlás előtt állunk? Ja, kérem, ha ilyen egyoldalú, a vágyaidat kielégítő felületet keresel, akkor te vagy valójában kiéhezve a propagandára. A közmédia mindig kormányközeli, de ennyi kell is, lévén, minden más kritikus.


Az érveléseket tehát megspórolandó ennyiben leszerelni engem, ez mutatja azt a szellemi mélységet, ami megakadályozza a hozzád hasonlók részéről, hogy a gondolkodásra akár csak a szándék is kialakuljon.

2017. márc. 13. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:

43/43 Időpont ma 02:54


"Ugye, még véletlenül sem arra a 39%-ra utalsz, ami nem szavazott?"

Nem.


Innentől kezdve a szokásos fideszhülye jelzőm annak ellenére is áll, hogy tudom jól, hogy nem rájuk szavaztál, nem először beszélgetünk egy kérdés alatt.

Ameddig nem azt olvasod el amit írok, hanem azt amit odagondolsz, addig meg a saját szellemi képességeid vitasd. És nyugodj bele, hogy nem arról beszélek, amit te beképzelsz magadnak.

2017. márc. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 Pro Patria ***** válasza:

Konkrétan nem beszélsz semmiről sem, az egysoros reagálások eléggé halott párbeszédet adnak ki, így kénytelen vagyok "hozzágondolni".

A fideszhülye jelző indoklását sem kaptam meg, noha írtam, hogy - ellentétben a 444-el -, például 888-at sosem olvasok, Magyar Hírlapot szintúgy. Az Echo TV-t nem is fogom.

Amiket írok, saját tapasztalásaimból felállt, önállóan kialakított gondolatok. Ilyen ráhatások nélkül. Ha ez tényleg egyezik a kormány véleményével, akkor az csak annyit jelent, hogy a kormányban megtalálom a képviseltségemet. És nem fordítva.


Vagy a "fideszhülye" az már csak egy sablon szópárosítás a szidalmazásra, mint a kcsög, vagy a bzi? Mintha a politikai hívőség pártszínezethez volna kapcsolható...

2017. márc. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:

# 45/45 Időpont ma 21:25


Nem kérlek. A fideszhülye, pont az a hozzágondolás amit csinálsz.


Szerinted a választási körzetek átírása tisztességes. Szerintem nem.


Te erre elkezdtél papolni arról, hogy nincs az a választási rendszer ahol ekkora összszavazói fölénnyel, nem ezek a férgek nyernének.

Ha szerinted ezt kénytelen vagy hozzágondolni, mert nem fejtem ki eléggé a véleményem, akkor tényleg abban a szintű retardációban szenvedsz, hogy nincs értelme a további társalgásunknak. Helyette ajánlom egy orvos felkeresését, vagy egy tibeti meditációs utat.


Attól még, hogy kalapács van a kezedben, nem minden szög...

2017. márc. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 Pro Patria ***** válasza:

"Szerinted a választási körzetek átírása tisztességes. Szerintem nem."

- Qrvára nem ezt írtam, de ha neked ennyit sikerült feldolgoznod a szellemi kapacitásoddal, az megmagyarázza, miért nem ment át.

Te azt írtad, a választási körzetek meghúzása nem tisztességes. Én ezt:


"Ha van arra tényszerű példád, hogy mely kerületek lettek úgy meghúzva, hogy két kisebb súlyú fideszes kerület között egy - nem létező - erős baloldali elvesszen regionálisan a felosztásban, akkor várom ennek a jelenségnek a tömeges előfordulását szemléltető megjelölt eseteket."


Válasz pedig nincs.


"Ha szerinted ezt kénytelen vagy hozzágondolni, mert nem fejtem ki eléggé a véleményem, akkor tényleg abban a szintű retardációban szenvedsz, hogy nincs értelme a további társalgásunknak."

- Ühmmm... igen. Van, aki érvel, és van, aki a fentebbi sorokhoz hasonlóakkal erősít rá a kontrasztra a vitaképesség eltérő szintjét önmagán bemutatva. Köszönöm, hogy ezzel is megerősíted az általam elmondottak valóságosságát.

2017. márc. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:

# 47/47 Időpont tegnap 23:35


Nem fogok ott érvelni, ahol ömlik a propaganda a szádból. Kicsit hosszabban, mint habonyműveknél, ám nem kevésbé gusztustalanul. Ennyit tudsz, ez a szinted. Ócsárolni, meg libsizni. Erre nem fogok lemenni, hiába küzdesz érte.

2017. márc. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 Pro Patria ***** válasza:

"Nem fogok ott érvelni, ahol ömlik a propaganda a szádból. Kicsit hosszabban, mint habonyműveknél, ám nem kevésbé gusztustalanul."

- Érdekes, annak előzményében, hogy mit írtam a "habonyiművekről", és az általam való fogyasztásáról.


"Ennyit tudsz, ez a szinted. Ócsárolni, meg libsizni."

- Egyik se történt meg, de az általam elmondottakat szemellenzővel fogadni, és kaptafára húzott hazug válasszal leszerelni sokkal kevésbé megterhelő, mint érvelni.

2017. márc. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

# 49/49 Időpont ma 18:19


Csak habonyéknál van propaganda, vagy mire akarsz ezzel utalni? Összehasonlítottalak velük, nem azt mondtam, hogy a tagja vagy. Amit ők csinálnak az a fosvahányás. Ettől csak forog a gyomrom.


"Egyik se történt meg, de az általam elmondottakat szemellenzővel fogadni, és kaptafára húzott hazug válasszal leszerelni sokkal kevésbé megterhelő, mint érvelni."

Hát, akkor valaki feltörte a fiókodat barátom. Mellesleg továbbra is olyanra vársz érvelést, amiben - legalábbis az előző kommented alapján - mégis egyetértünk. Ha egyetértünk, akkor minek?

Leírtam, hogy nem tisztességes a körzetek átírása, majd nekemesel mindenféle hülyeséggel amiket te adsz a számba, majd leírod, hogy szerinted sem tisztességes. Miről beszélünk akkor?

2017. márc. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!