Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek Botka...

Mi a véleményetek Botka Lászlóról?

Figyelt kérdés
Jó miniszterelnöke lenne Magyarországnak? Milyen esélyekkel indul 2018-ban?

2017. febr. 19. 15:31
1 2 3 4 5 6
 31/51 Pro Patria ***** válasza:
54%

"Egy politikus szájából hallottam a saját vágyaimat és gondolataimat, tehát erről nincs szükségem vitára egyenlőre"

- Ez esszenciális megjelenítése az átlag magyar szavazói hozzáállásnak. Ennél őszintébben nem tudtad volna közölni, hogy az érzelmeid, és nem a realitás mozgat meg téged a bennsődben.

2017. márc. 3. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:

Pro Patria:


Csak azt felejted el - már megint, sokadjára -, hogy nem mindegy mekkora többséggel nyer. Ha szerinted a választási körzetek átírása tisztességes, akkor hülyébb vagy mint aminek látszol:


[link]


A többit inkább tényleg el se olvasom, gondolom legalább ugyanekkora retardáció.

2017. márc. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
Igen, kénytelen vagyok elhinni neked Pro Patria hogy te viszont csak a józan észt tartod dzsemelőtt téged csak az vezérel, nincsenek igényeid, meg ilyesmi. Ezért vagy kormánypárti, vagyis nem vagy de késsel meg villával is véded. Igen. Ezt csak a józan ész teheti...
2017. márc. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:

De figyelj ez nem személyeskedés, tudom hogy azt hiszed, csak az a bajom, hogy egy csepp szkepticizmust nem tanusítasz a kormányoldallal szemben. Ami még akkor is fontos lenne ha támogatod. tehát itt nem az a baj hogy támogatod, hanem hogy kivéded pl ezt a puritán várba költözést.

De erre rég hiába keresem a választ.


Azért sem lehet veled személyesen bajom, mert szoktál olyan választ is írni máshova ami tetszik nekem. Pl ne rég is volt ilyen. Ezt csak azért a légkör miatt mondom el.

2017. márc. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 Pro Patria ***** válasza:
54%

"Ezért vagy kormánypárti, vagyis nem vagy de késsel meg villával is véded. Igen. Ezt csak a józan ész teheti..."

- Harmadszorra is, Botka évértékelőjéről volt szó. A Botka szavainak kiválogatása, és tételes cáfolata =/= a kormány védelme késsel és villával. Egyszerű emberek egyszerűsítik le a környezetükben tapasztalt történéseket, hogy értelmileg feldolgozni tudják.


"De figyelj ez nem személyeskedés, tudom hogy azt hiszed, csak az a bajom, hogy egy csepp szkepticizmust nem tanusítasz a kormányoldallal szemben. Ami még akkor is fontos lenne ha támogatod."

- Ez pedig egy feleslegesen leírt betűsor, mert nem így van. Nem ismersz, nem tudsz rólam ilyen mélységben semmi közelebbit.


"tehát itt nem az a baj hogy támogatod, hanem hogy kivéded pl ezt a puritán várba költözést."

- A valóság az, hogy jóval több ismeretem van erről, mint az átlag embereknek, vagy akár neked. A Várnegyed rehabilitációja egy legkevesebb tizenöt éves időkeretre felállított, átfogó és teljeskörű tervezet, amelynek rengeteg eleme van, és egy 70 év óta nem rendezett állapot miatti tovább nem félretolható feladat teljesítését jelenti. Csak hogy világos legyen, ma a Szent György tér, Buda turisztikai magközpontja így néz ki:

[link]

Ez fogadja a Buda elsőszámú történelmi értékét jelentő Várban a turistákat. A Várban most zajló építkezéseknek tucatnyi eleme van, kiterjed a Polgárvárosra, sőt, leér a Vízivárosig, és körbefut a Várhegy lábán is, a közvetlen környezetére kiterjesztve. Ez csak egy szemléltetés, nem a teljes munka, de jól bemutatja, miről is beszélek:

[link]

A kép kinagyítható. Csak az UNESCO listáján szereplő, fokozottan veszélyeztetett Várkert Bazár, vagy a Honvéd Főparancsnokság hetven éve(!!) második világháborús romjaiban hagyottságával már összevethető a jelenlegi állapot, és az, hogy mi zajlik most a Várban. Hasonlítsd össze az egymással párhuzamba állított képeket. _Ilyen_ képpel kell fogadni a _Várban_ a külföldről idelátogatókat? Megengedhetjük magunknak, hogy a nem pótolható műemléki épületek addig pusztuljanak tovább, amíg örökre elveszett értékekké nem válnak végül?

Aki ezt az egészet annyira egyszerűsíti, hogy "a'zóbánfőkőtözikaváába!", azt tényleg sajnálni tudom. Érzelmileg fáj, hogy az emberek nem tudnak gondolkodni. Ez talán a szememben a mai kormányzás legfontosabb eredménye, ami nem évekre, hanem évtizedekre előretekintve is fontos súlyú lesz. Nem a mának szól, sokkal távlatibb eredmény, több kormányváltás után is megmarad értékében.

És ne hivatkozz arra, hogy "majd ha nem lesz egyetlen éhező gyerek sem Magyarországon..." mert erre én azt mondom, az erre szánt pénzösszeg évtizedes(!) lebontásban kerül elköltésre, és más kiszámolta, tőle idézem:

"Azért már ne dőljön össze a világ, hogy ezentúl évente 4-5 km autópálya/egy napi nyugdíj árát (20 év alatt 200 milliárd ft kb ennyi) el fogják költeni a Budai Várra és tágabb térségére. Bas.zki, ez aprópénz ilyen lebontásban."


Az eredménye viszont évről évre visszatermeli a ráfordított pénzt. Mert ha helyreáll, nem kell minden évben rákölteni, csak az állagmegóvásra. Ellenben ha _értéket_ adunk, látogatható _értéket_ a történelmi városban a turizmus számára, vonzó célponttá a romok helyett, az hosszútávon kifizetődik, visszaforgat minden forintot, és nyereséggé válik. Ez távlati gondolkodás.

És megelőzlek a felvetésedben, mielőtt azt írnád, hogy "az súlyos baj", ha úgymond "szerintem ez fontosabb, mint az egészségügy rendbetétele", nem, nem is mondtam ilyet, azonban az egészségügyre évente többezer milliárdot költenek. Magyarország pedig - bármennyire is szerepel ez a politikai közgondolkodásban - nem egy leszakadt, éhező, nyomorgó ország, amely ne "engedhetne meg" magának ilyet is, az ország egyéb finanszírozásával párhuzamban, és más ügyekkel összehasonlítva elenyésző arányban.


Azontúl: Én az idézett bekezdésben azt mondtam, hogy Botka hazudik, mert szó sincs arról, hogy "Orbán dolgozószobája egymagában négymilliárd forint" - ez tényszerű hazugság, ami a médiában megjelent, az összeg két teljes - közöttük egy műemléki védettségű - épület árát teszi ki, amibe beleértendő minden, külső-belső építészeti, közműkiépítés, rekonstrukciós, és egyéb értelemben felmerülő költség. Ezt mondtam, és ezt igazoltam. Erre annyit írnod, hogy nem hazudik, "ezt tudom jól", én hazudok, elég üres támpont.


"Azért sem lehet veled személyesen bajom, mert szoktál olyan választ is írni máshova ami tetszik nekem. Pl ne rég is volt ilyen. Ezt csak azért a légkör miatt mondom el."

- Hiába próbálsz az objektív véleményformáló látszatszerepében megmaradni ilyen súlytalan féldicsérettel - mert ez is retorikai módszer -, ha ennek egyébként szavaidban semmilyen jelét nem adod.

2017. márc. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
Ámen
2017. márc. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 Pro Patria ***** válasza:
54%

66%-os:


"Csak azt felejted el - már megint, sokadjára -, hogy nem mindegy mekkora többséggel nyer. Ha szerinted a választási körzetek átírása tisztességes, akkor hülyébb vagy mint aminek látszol"

- Amikor nem tudja a pandamaci, hogy nem az állatidomár van bezárva. A linkelt kép, amennyire igaz Amerikáraba kevesebb vokssal is győzelmet elérő Trumpra (ami rendszer eddig is ilyen volt, mások számára is), az _teljesen fals_ szemléltetés magyar körülmények között. Persze, egy elvi lehetőséget tényleg jól bemutat, és érthetően magyaráz is, csakhogy Magyarország esetén nem így valósul meg.

1) Magyarországon a legtöbb szavazatot a Fidesz-KDNP szerezte országosan. Az utána következő két helyezett együtt is alig éri be.

2) Bár a Fidesz-KDNP a 106 egyéni választókörletből 96-ot(!!) megnyert, "mégis csak" 66%-ot kapott, amit tekinthetünk ugyanígy "igazságtalanul aránytalannak", ebből a szemszögből.


Itt éppen nem áll meg tehát _egyik_ pontja sem a más jelenségre reflektáló - és ott igaz - kép két állítására. Nem kevesebb szavazattal jött a győzelem, és a megnyert körzetek száma még csak nem is arányos a megszerzett százalékokkal, kevesebb annál.

2017. márc. 10. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
90%

# 37/37 Időpont ma 02:02


Ezek szerint nem érted a választási rendszert. Na, nem 100, csak 99%-ban megfeleltethető. Kezdj keresztesháborút a szentek nevében.

2017. márc. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 Pro Patria ***** válasza:
Korrektül körülbástyázott válasz. Erre számítottam. Nem is merem kikezdeni. Megyek sírni a szoba sarkába.
2017. márc. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:

# 39/39 Időpont ma 21:39


Láthatóan nem érted ezt sem. Minek firtassam tovább? Ismerlek, a büdös életben nem ismernéd el.

2017. márc. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!