Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem tartjátok furcsának azt,...

Nem tartjátok furcsának azt, hogy azok nyomatják leginkább ezt a "magyar és lengyel két jó barát" dolgot akik Hitlerrel, a nácikkal szimpatizálnak?

Figyelt kérdés

Gondoltam felteszek erről egy kérdést mert feletébb furcsának tartom ezt a dolgot.


Magyarországon jelenleg, ahogy régen is, sokan tekintenek a lengyelekre barátként és mondják, hogy milyen fontos, hogy a két nemzet jóban legyen egymással a történelmi kapcsolatai miatt stb.


Na most annak idején a jobboldali politikai elit, élén Horthyval, a náci Németország mellett vitte bele Magyarországot a háborúba és kitartott mellette hosszú ideig, majd utána Szálasi vette át a hatalmat aki szintén ezt tette.


Általában a jobboldali, nacionalista emberek azok akik a lengyel-magyar barátság fontosságát hangsúlyozzák.

Pl. fideszes és jobbikos/szélsőjobboldali, hungarista emberek.


A Harmadik Birodalom annak idején megszállta és kegyetlenül elnyomta Lengyelországot és sokat szenvedett az egész nép. Ráadásul a nácik a lengyeleket alsóbbrendűnek tekintették.


Szóval nem ellentmondásos, hogy akik olyanokat tisztelnek akik elnyomták, gyűlölték és kifoszották a lengyel népet, azok mondják a legerősebben, hogy mennyire fontos a lengyel barátság?


Jó persze lehet azt mondani, hogy a Fidesz és a Jobbik nem nyíltan tiszteli a nácikat, viszont Horthyt igen és a rendszerét, pedig ő Hitler oldalán állt ami már önmagában a lengyelek megalázása.



Lehet, hogy ez a téma nem olyan fontos jelenleg, de gondoltam megkérdezem mert elég furcsának tartom ezt.


Szóval ti mit gondoltak erről?



2017. febr. 21. 18:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Ennek a baráti viszonynak a gyökerét nem a II. világháború idején kell keresni, hanem jóval előtte. Sokan vannak, akik nem nácik, meg szélsőjobbosok, mégis tisztelik és szeretik lengyel testvéreinket.
2017. febr. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
71%
Horthy sem önként állt Hitler mellé, hanem kényszerből.
2017. febr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%
Az gondolom megvan, hogy a '39-es megszállás után lengyel zsidók, katonák, árvák tömegei kaptak menedéket Horthy Magyarországán. Ennek fényében a "kérdésed" hazugság.
2017. febr. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%

[link]


[link]


Tájékozódj, mielőtt baromságokat állítasz tényként.

2017. febr. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező te összehordasz annyi marhaságot hogy az elképesztő.
2017. febr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%
Ne bántsátok, még nem tanulta a történelmet, általánosba jár.
2017. febr. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
82%

Nem tartjuk annak.


"Gondoltam felteszek erről egy kérdést mert feletébb furcsának tartom ezt a dolgot."


Persze! :D Inkább egy provokátor vagy, ráadásul osztályon aluli... :P

2017. febr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
74%

"Ne bántsátok, még nem tanulta a történelmet, általánosba jár."


Szerintem inkább kisegítőbe járhat! :)

2017. febr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nem azt kérdezed, hogy ez így volt-e, hanem tényként kezeled a baromságaidat.


Kezdve a rengeteg lengyel menekülttel, folytatva azzal, hogy egy ilyen kisország mit tudott volna csinálni egy olyan ország árnyékában, ami északon, nyugaton határolta és 20x nagyobb volt a népessége, a technikai, gazdasági fölényt meg sem említve.

2017. febr. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%

"Horthy sem önként állt Hitler mellé, hanem kényszerből."


Sajnos így is úgy is ki lettünk rabolva. A kérdezőnek meg üzenem, hogy hülyeségeket beszél. Max. annyi igazságtartalma lehet, hogy a jobboldali szimpatizánsok többször mondanak történelemmel kapcsolatos dolgokat. Akár a lengyel magyar barátságot, vagy akármi mást. De egyébként ezt a szólást fiatalok között hallani a legkevésbé gyakran (sőt, én még egyszer sem hallottam fiataltól), pedig azok között elég sok jobbikos is található (talán arányaiban köztük van a legtöbb?). Tehát már csak emiatt megbukik az, hogy a lengyel magyar barátságos szólást csak jobbikosok hangoztatnák. Azt viszont még hozzáfűzném, hogy szerintem a legtöbb magyar lakost nem sok dolog köti a lengyelekhez, tehát már nem is nagyon állja meg a helyét ez a mondás.

2017. febr. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!