Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Oktatás. Mit változtatnál rajta?

Oktatás. Mit változtatnál rajta?

Figyelt kérdés

Oktatás, egészségügy. Mondható, és sokan mondják is, hogy az országban ez két gyengepont. Koncentráljunk most az oktatásra.


Milyen problémákat láttok a mai oktatásban és hogyan orvosolnátok azokat?



2017. márc. 1. 17:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
9%
Azt változtatnám, hogy el lehessen verni a kölköt.
2017. márc. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
44%

Túl sokmindent tanít. Én értem , hogy kell egy alapmuvetlseg, de mindenkinek van olyan tárgya, amit ruhell, meg is tanulnia kell. Ha mindenki azt tanulna ami érdekli, akkor szívesebben tanulna. Pl én egyszerűen nem tudom felfogni, hogy reál tagozatos gimimben miért volt több tortenelmem, mint fizikám ? Vagy most egyetemen. A kezpes teli van rakva olyan tárgyakkal, aminek köze nincsen a kepzeshez. Az állam előírja , csak ezért vannak. Ezekből az én 3 és fél kepzesembol kijön egy félév.


Túl lexikális. Én én, hogy illik tudni, hogy mikor volt a honfoglalás, Amerika felfedezése, stb...De nem értem, hogy miért kellett tudnunk fejből napra pontosan, hogy mikor lett a nemet-olasz egység, pláne 2000 évvel ezelőtti dolgokat. Aki figyel, az nagyjából úgy is be tudja loni,de nem hiszem, hogy napra pontosan mindent tudni kellene. Ez most csak egy példa volt, de minden tárgyból előjön ilyen.


Túl kötött érettségi. Alig lehet választani, hogy miből szeretnél, és mindent meg kell tanuljal


Alacsony érettségi követelmény. Magasabbra kellene tenni a lécet,de ez csak úgy lehet elérni, ha a kormány biztosítja az iskolák számára az önállóságot,hogy feltudjak őket készíteni.


Semmit nem fektet a tanulók felvilagositasaban a tanulás terén. Nem nevel a tanulás örömére, az ismeretek fejlesztésére. Nem mondják el, hogy ezt miért kell tudni, mivel sok esetben a tanár sem tudja.

2017. márc. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!