Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a tanácsköztársaság korában...

Ha a tanácsköztársaság korában éltél volna, a vörösök vagy a fehérek oldalára álltál volna, és miért?

Figyelt kérdés
2010. máj. 9. 20:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%
Fehérek, mert ki nem álhatom a nemzet és egyházellenes, alapjaiban véve jó, de a megvalósításában szörnyű kommunizmust. Üknagyapám köztük harcolt, ha megtudná, hogy kommunista lettem, forogna a sírjában szegény öreg.
2010. máj. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
Fehérek, mert gyűlölöm a kommunistákat.
2010. máj. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
40%
Nem hiszem, hogy okvetlenül az egyik, vagy a másik oldalra álltam volna. De a kettő közül a vörösöknek adtam volna igazat. Magyarországon milliók nyomorogtak, és ők ezeken az embereken próbáltak segíteni. A pár ezer gazdag, akit veszteség ért ebben az időszakban, sokkal kevésbé hat meg, mint azok a szegények, akik előtt legalább pár hónapra felcsillant a remény egy jobb életre.
2010. máj. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
27%

"Fehérek, mert gyűlölöm a kommunistákat."


Csak azt nem tudod miért! A Horthy rendszerben egyedül a Kommunista Párt volt az egyetlen amelyik harcolt a háborúba sodródás ellen és törvénytelenül kivégezték a vezetőit. És mi lett? A kommunistáknak lett igaza!

2010. máj. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
47%
Én a lehető leggyorsabban megpattantam volna egy olyan országba, ahol nincsenek sem fehérek, sem vörösök.
2010. máj. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
15%
Most az a kérdés, hogy a vörös terror üldöztet-e, vagy inkább a fehér terror?
2010. máj. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én sehova se álltam volna. Hasonlóan az akkor élt emberek 99,99 %-ához kivártam volna, hogy ez a cirkusz elmúljon.
2010. máj. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
Azért akik azt mondják Horthyék miatt sodródtunk bele a háborúba, azok tanulhatnának egy kis történelmet. Mert vagy beszállunk a németek mellett, vagy a németek lerohannak minket. Sajnos nincs túl sok választásod, ha a szomszédod a Harmadik Birodalom. Egyértelműen a fehérek mellé, mert ha Horthyék nem lettek volna, ma Románia határa a Duna lenne.... Bethlenék a semmiből építették fel az országot, kiemelkedőek voltunk európai viszonylatban a villamos energia felhasználásában. Nálunk volt először villanymozdony. Sajnos azonban a földrajzi elhelyezkedésünk miatt kénytelenek voltunk belesodródni a háborúba. De ha nem lett volna háború, szerintem még többet tudtunk volna fejlődni.
2010. máj. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%
A fehérek mellé, mert a vörösöknek a megnyilvánulásai sokkal alacsonyabb kulturális szintet tükröztek. Értem ezalatt a templomba hugyozástól kezdve a szent képek letépkedésén keresztül az összes tuskóságig mindent.
2010. máj. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Én tuti vörös lettem volna. Bármit megtettem volna, hogy a hazugságokra épült társadalmat megbuktassam.
2010. máj. 10. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!