Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az 1919-es tanácsköztársaság,...

Az 1919-es tanácsköztársaság, vagy a rákosi-diktatúra volt a rosszabb?

Figyelt kérdés
2010. máj. 7. 18:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
nem tökmindegy? egyébként is relatív
2010. máj. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Hogy merülhet fel valakiben ennyire hülye kérdés?

Fogalmam sincs és lesz*rom.

Egyikben sem éltem.


Legközelebb mi jön?

Mária Terézia vagy Nagy Lajos volt nagyobb uralkodó?

2010. máj. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

Én éltem a Rákosi korszakban,nagyszüleim pedig 1919-ben, Amnit tőlük hallottam,és saját magam tapasztaltamn, akkor a Rákosi-korszak volt a rosszabb,és hosszabb is.

Aki ma diktatúráról beszél,annko fogalma sincs,hogy milyen diktatúrában élni! Nem kívánom újra azokat az időket!

2010. máj. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16%

Nem értem miért lenne hülye kérdés...


Mind a kettő a zsidók aljas törekvése volt hogy elpusztítsa a hazánkat. Károlyiéknak ez sikerült is valamennyire, hiszen MEGAKADÁLYOZHATTÁK VOLNA TRIANONT, de nem tettek semmit, sőt, rontottak a helyzeten! (,,Minél kisebb ez az ország, nekem annál nagyobb hatalmam lesz!" - Károlyi M.)


Tormay Cécile - Bujdosó könyv

Marschalkó Lajos - Kik árulták el 1918-ban Magyarországot?



Ezzel nem akarom védeni a Rákosi diktatúrát, de egyértelmű, hogy az őszirózsás patkányforrdalalom volt szörnyűbb.

2010. máj. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
szerintem Rákosi-korszak. ott azért durvább dolgok történtek...
2010. máj. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 BlackSword ***** válasza:
5%

ma 18:35!

Te miről beszélsz??? A kommunizmus és a vallás egymás inverze... Az egyik kizárja a másikat... És nem kell azzal jönni, hogy Rákosi zsidó volt, mert csak zsidó származású volt... És az aki csak zsidó származású, és nem követi a vallását, az nem is zsidó... Én pl református családba születtem, pedig tagadom az egyházakat... akkor én is református lennék???

2010. máj. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
19%

Csak második, vagy harmadik lehet a mindössze néhány hónapos nyilasterror mögött.


És, igen, várom a lepontozást, mert tudom, hogy itt GyK.-n tilos rosszat mondani a nyilasokról.

2010. máj. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

ma 18:23

Egy szóval sem mondtam azt, hogy jöjjön diktatúra.

2010. máj. 7. 19:39
 9/13 anonim ***** válasza:
Te most azt kérded hogy a széklet vagy a sz@r-e büdösebb ?
2010. máj. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%
A Tanácsköztársaság kb. 4 hónapig állt fenn, a Rákosi-rezsim két részletben összesen kb. 5-6 évig. Melyik volt rosszabb? Milyen szempontból? A Tanácsközt. annyira rövid időszak, hogy nem nagyon lehet róla megmondani, "milyen volt". A Rákosi-korszakról sok rosszat és egy kevés jót is el lehet mondani.
2010. máj. 8. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!