Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szent a nacionalizmus...

Miért szent a nacionalizmus Romániában, Szlovákiában, Szerbiában, míg Magyarországon megvetnek érte?

Figyelt kérdés
Nem nácizmusról beszélek, hanem egészséges nacionalizmusról, hazaszeretetről, nemzeti öntudatról és büszkeségről. Ezek mindegyike természetes a szomszédoknál és nem politikai nézetfüggő, minden ember, minden párt bátran és büszkén vallja őket. Miért csak Magyarországon szégyen és megvetendő nacionalistának, hazafinak lenni egész Kelet-Európában?Honnan ered ez az irdatlan álszenteskedés?
2017. márc. 2. 14:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
66%

Nem az, csak ha párosul némi indokolatlan fasizmussal/sovinizmussal/egyéb fincsi szélsőséggel, márpedig szokott.


Pl. semmi bajom a hagyományörző íjászokkal, meg a kamuhagyományörző barantásokkal.

2017. márc. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
6%

Kulon bonusz hogy a nacionalizmusukat lenyegeben a sovinizmus futi ha az nem volna meg nacionalistak sem lennenek mert nincs mire buszkek legyenek es ezt ok is tudjak....

Ugyhogy szerintem a sovinizmusuk az oka.

2017. márc. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
0%
a naci onalizmus meg a nacizmus nem ugyanaz ?
2017. márc. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
46%

Ez így nem pontos.

Ha egy írnek, szerbnek, angolnak elmondod mi bajod az országával, vitázni kezd veled.


Egy magyarnak vagy románnak próbálod, az esetek hangosabb kisebbségében még írásban is azt kapod vissza, hogy "megöllek büdös zsidó". Szerintem érthető, hogy ezt nem szeretik. Sajnos nálunk meg a románoknál van a leghangosabb tábor ilyen téren. Ezért ítélik el a nacionalistákat. Még ha - bár ebben egyelőre reménykedem, tényszerű adatom nincs, csak tapasztalat - ez a hangos elmebeteg kisebbsége.


Szlovák egészséges nacionalizmus meg szerintem nem létezik. Az kb. annyiból áll, hőgy "gyűlöljük a magyarokat és nem vagyunk csehek".

2017. márc. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok termeszetesen a kedves szomszedainkra ertettem.MO-n meg ugyanettol felnek mert egy nacionalista soha nem erthet egyet azzal amit ma a nyugat is szeretne ha elfelejtenenk.....
2017. márc. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem más országokban is megvetik a nacionalistákat sokan csak nem ott élsz, nem olvasod az ottani 444-et meg az ottani indexet és nem tudsz róla. Személyes tapasztalat alapján nekem az a problémám az itteni nacionalistákkal, hogy döntő többségük átesik a ló túloldalára és már megmagyarázná, hogy az emberiség igazából a magyaroktól származik. Na meg persze a szlovákokat meg a románokat kötelező utálni. Ha az egészséges nacionalizmus úgy néz ki, ahogy a kérdező írja, tehát hazaszeretet, nemzeti öntudat és büszkeség, akkor én is az vagyok és hála istennek elég sokan, de mondom az ismerettségemben a nacionalistákról rohadtul nem ez jut eszembe. Nagymagyarország, vesszen trianon, Kárpátia zenekar, köcsögromán meg köcsögszlovák, és természetesen az árja magyar nép.
2017. márc. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom mire gondolsz kérdező.

Jelenleg a kormányunk a nacionalizmuson és a "fajelméleten"(tudom,kicsit erős szó,de Orbán legutóbbi beszéde után már nem tudok mást mondani rá) kívül csak a Nyugat ellenességről és a liberális gonoszokról beszél.

Pont hogy azok vannak kitaszítva a társadalmunkból,akik nem borulnak le gondolkodás nélkül az ország lábainál,hanem mérlegelnek és ha szükségét érzik igenis fogalmaznak meg kritikát az országgal és a társadalommal kapcsolatban.

Néz meg a mi történt Enyedi Ildikóval,megfogalmazott egy valós problémát és elmondta,hogy ezzel kapcsolatban milyen érzései vannak és másnapra mindenhol ő lett a hazaáruló,aki eladta magát a nyugati liberális csürhének....

Innentől miről beszélünk,ki van megvetve?

2017. márc. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%
Azért, mert nálunk még mindig létezik a népi-urbánus szembenállás, a környező országokban viszont pont a magyarellenesség összehozta, és szövetségessé tette ezt a két réteget.
2017. márc. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 llorTllorT ***** válasza:
miért? van még olyan aljas nép aki ennyifelé szakadt és utálja is a saját fajtáját?
2017. márc. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Ott nem mosták át a plebsnek az agyát ezzel, a többivel meg egyet is értenek az itthoni miatt "szégyenkezők", mert legalább a magyarellenesség a kedvenc közös témájuk.


Aztán ugye az első 3-nak a "nacionalizmusa" tulajdonképpen ennyiből áll....

2017. márc. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!