Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem nevetséges a...

Szerintetek nem nevetséges a szakgimnazisták kifakadása?

Figyelt kérdés

Aki nem tudná miről van szó:


"December 29-ig azt sem tudták, mit fognak tőlük számonkérni az érettségin, ezért tíz végzős szakgimnazista januárban nyílt levelet írt a kormánynak" ... "


Szerintem szánalmas ez a nyafogás. Az írásbeli érettségik májusban vannak, ők meg december végén tudták meg miből kell felkészülni. Fél év alatt nem lehet felkészülni az érettségire? Nem értem.. Én négy éve érettségiztem, 2 hónapig tanultam rá, az utolsó két hétben már fokozott erőfeszítéssel, nagyon jó eredménnyel sikerült abszolválni. Persze nálam vannak sokkal jobb és gyengébb képességű emberek is, nem vagyunk egyformák, van akinek több idő kell a felkészülésre. Nade fél év nem elég?


Vannak problémák a magyar oktatási rendszerrel, sokat lehetne erről beszélgetni, de ezt nem tartom olyan vérlázítónak.


Ti mit gondoltok? Jogosan akadtak ki a gimnazisták?



2017. márc. 2. 22:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
68%
Nem kérlek, nem feltétlenül lehet. Elég rendesen leírták mi a probléma. Ha neked ezzel elvi sincsen bajod... az azért baj.
2017. márc. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
17%
Nekem is az emelt matek ötös úgy lett meg, hogy utolsó 3 hónapban tanultam rá, de nem is jártam fakultációra.
2017. márc. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%
A szakgimnaziumokban vannak tantargyak amiket nem tanitanak. Hogy te olyan gimibe jartal ahol egyarant volt tori es fizika, vagy csak szimplan jo agyad van, orulj, van akinel maskepp van. Igy szerintem jogos, hogy nem akartak az utolso pillanatban elkezdeni 4 ev tananyagat.
2017. márc. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
80%
Azért a szakgimnázium és a sima gimi egész mást jelent.
2017. márc. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
51%
Majd bekerülnek egyetemre aztán meglátják, hogy mi mindenre kell elégnek lennie, nem hogy fél évnek, hanem 3 hónapnak...
2017. márc. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
16%
Ilyen gimiből max egy sokadrangú főiskolára fognak járni, de valószínűleg inkább sehova. A legtöbben inkább elmennek a tescoba árufeltöltőnek.
2017. márc. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

# 3


Oké, de azért nem arról van itt szó hogy öt tárgyból kell úgy leérettségizniük hogy most indulnak a nulláról. Ha jól tudom a magyar, a matek és a történelem mindenkinek kötelező és ezt tanítják is minden évben.


Továbbtanulás miatt én érettségiztem egy olyan tárgyból ami nem létezett a mi iskolánkban. Fogtam a könyveket, letöltöttem az előző évek érettségi feladatait az OM honlapjáról és felkészültem. Persze, nem vagyunk egyformák, van aki nálam sokkal gyorsabban fel tudott volna készülni rá, van akinek több idő kell, de én azt gondolom ha fél év alatt nem tudsz felkészülni pár száz oldal tananyagból akkor 8 hónap alatt se. Na meg attól még hogy konkrétan nincs meg a követelmény lehet készülni az érettségire. Csak hogy egy példát mondjak: attól hogy nem tudod hogy mik lesznek a történelem érettségi tételek még lapozgathatod a történelem könyveket, biztos hogy ragad rád valami ami hasznos lesz. Ha valaki már októberben készülni akart volna xy tárgyra megtehette volna.

2017. márc. 2. 23:06
 8/26 A kérdező kommentje:

# 5


Szakgimnáziumból nem sokan mennek egyetemre, ezért is nem hoztam fel példának. Az nagyon más világ, érettséginél sokkal komolyabb mennyiségű és nehézségű tananyagot kell bemagolni és levizsgázni 6-7 tárgyból másfél hónap alatt.


A szakgimnáziumból kevesen mennek egyetemre, de az emberek nagy része komoly szakmát fog tanulni. Az egyik srác aki a levelet írta nyilatkozta hogy bútorkészítéssel akar foglalkozni. Azt gondolom hogy ez is egy felelős szakma, komoly szaktudást igényel és fejben ott kell lenni. Azt gondolom hogy ha valaki meg akar tervezni, elkészíteni és el akar adni egy bútort az tudjon már felkészülni pár száz oldal tananyagból fél év alatt.

2017. márc. 2. 23:18
 9/26 anonim ***** válasza:
33%

#8 Persze tudom, hogy sokan nem mennek egyetemre, de sokan (sajnos) igen. Mindig padlót fogok attól, amikor meglátom, hogy kit milyen (akár pesti) egyetemre fizetett be anyuci meg apuci (+lakhatás), sőt ugye alacsony ponthatárnak köszönhetően még ingyenesen is vannak sokan, túl sok a hely, döbbenet.


Ismerősöm is 2 es volt matekból világ életében, annyi esze volt mindig mint egy zsák homoknak, a legócskább suliba járt ami még épphogy adott érettségit és tessék ott virít egy pesti egyetemen, ráadásul olyan helyen ahova kell sok matek. Hogy engedheti ezt meg a rendszer? Melyik cég fogja alkalmazni? Hogy lesz ebből rendes, képzett munkaerő? Szerintem sehogy, az államnak is csak kidobott pénz.

Csak azért jutott ő az eszembe, mert anno amikor oktatási "reform" volt azok is épp így fakadtak ki a nemlétező tudásukkal, mint most ezek a szakgimnazisták vagy kik a bánatok. Ami egy érettségi 2 eshez ma Magyarországon elegendő, az vicc, minimális tudás kell, de még egy jobb jegyért sem kell törni magad...


Mindenki a lehető legjobb végzettséget, a legjobban kereső állást akarja a legkevesebb befektetendő tudással és energiával. Azt hiszik, hogy ez így működik. Jó, hogy nem akarnak 1 év szünetet, hogy felkészülhessenek egy nyomorult érettségire.

2017. márc. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
46%
Én 3 éve érettségiztem, szakközépben, abból lettek a szakgimnáziumok. Fél évvel érettségi előtt még nem is volt kidolgozva az összes tétel, és kb. semki nem készült rá még akkor. Írásbelire szinte semmit nem tanultam, utána kezdtem tanulni a szòbelikre, tehát másfél hònapom volt rá, és mindent meg tudtam tanulni. Egyetemen van olyan, hogy egy vizsga durvân annyi mint az egész érettségi.
2017. márc. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!