Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj az, hogy sokan...

Miért baj az, hogy sokan lopnak Magyarországon?

Figyelt kérdés

Szerintem adót csalni csak az eléggé bátor és rátermett emberek tudnak, akik pedig igazán megérdemlik, hogy több pénzük legyen.

Már nem a szocializmusban élünk, ahol a meghunyászkodást és a semmittevést honorálja a társadalom. Ez már a kapitalizmus, ahol annyid van, amennyit megszerzel magadnak. A legkeményebb marad életben és neki lesz több pénze, nem a semmirekellő.



2017. márc. 4. 22:46
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
5%
Nem baj az, aki okosan csinálja, az jól megél. A szocializmusban is loptak, ott oszt csak loptak igazán. Én is loptam. 82-be végeztem autószerelőként, a posta garázsba kerültem szerelőnek. Sokan voltunk, mindenki lopott, hát loptam én is, csak én ésszel. 4 év alatt hazahordtam egy komplett Beta felszerelést, levegős flexet, fúrót, ipari kompresszort, légkulcsokat, álványos fúrót, esztergagépet, 3 Hetra hegesztőt, amiből egy még mindig új, sosem volt még használva. A pincébe még ma is van vagy 400 doboz hegesztőpálca bontatlan csomagolásba, annyi zártszelvény meg cső, hogy még ma is abból dolgozok, pedig 20 éve maszek vagyok, és ez mind a szocializmus alatt lett összehordva. Az autószerelő műhelyt is a hazahordott Beta szerszámokkal nyitottam meg, és azóta is azokat használom. Megkenve hozzám került 2 csápos emelő fillérekért. Lada, Wartburg, Polski, Barkasz, Trabant, Dacia, Ifa alkatrész, annyi volt itthon, hogy mikor a boltokba már csak a kisipari alkatrészek voltak, én még mindig a gyárit árultam, még most is van belőle, csak már nem sokan keresik. Épitkezéskor a tégla úgy jött, hogy 3 raklappal kifizettem, a teherautón meg volt 20 raklappal, a postás egy láda sörért szemet hunyt, faanyag, cserép is fillérekbe került. Annyi mixelt betont lehetett szerezni, hogy az alap mikor kész lett, nem földdel hánytuk meg, hanem a mixer engedte bele a betont, az alapba se betonacél ment, hanem hegesztett U gerenda, meg még naphosszat lehetne sorolni, hogy mik voltak ingyen, vagy fillérekért.
2017. márc. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Akkoriban szépen épültek a magánházak és gyűltek a magánvagyonok az összelopott dolgokból. Végülis ez ma is így van. Csak ez nem tartható fent sokáig. Már ezer milliárdokat loptak el ha összeadjuk a sok elsikkant pénzt. (A szocik is és a fityesz is.) Az a baj hogy azt nem látják be: hogy ha eltűnik a pénz a gazdaságból akkor azt a jónéptől veszik el. Ha a jónép nem gazdagodik akkor nem nő a vásárlóerő. Ha nem nő a vásárlóerő akkor a cégek/vállalatok se fognak többet keresni. Mivel nem tudnak többet keresni a cégek/vállalatok ezért lopnak. Ördögi kör amiből nem lehet szabadulni és nem is fog Magyarország soha.
2017. márc. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Az ilyenek miatt fog fennmaradni a mai rendszer, ameddig az emberiség ki nem pusztítja magát vele, mint te, kérdező.
2017. márc. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!