Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják olyan sokan...

Miért mondják olyan sokan hogy Magyarországon munkanélküliség van?

Figyelt kérdés

Mindenütt munkaerőhiány van, csak úgy a West Endbe végig sétálok már vagy 10 helyen látom hogy dolgozót keresünk, nem lehet egy normális szakembert találni lassan, rengeteg az állás hirdetés.


Én inkább más problémákat látok: Nem olyan dolgokra képzik az embereket ahova szükség lenne rájuk, nincs emberséges fizetés, és rengeteg a megbízhatatlan ember, aki alkalmatlan arra hogy bárhol is alkalmazzák.

Pl. a bölcsészek 30%-át képezhették volna építő munkásnak is.



2016. aug. 3. 08:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon pénztelenség van.

Mondjuk nem mindenkinek. Egy szűk réteg igenis tud mit a tejbe aprítani.

2016. aug. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

2 féle megközelítés van:


Egyik megközelítés, hogy sehol sincs már munkanélküliség, mert 550 forintos órabérért mindenhol találnál "állást"


Másik megközelítés, hogy mindenhol munkanélküliség van, mert abból a pénzből amit fizetnének, az létminimum alatt van, tehát az nem számít igazi állásnak, tehát aki ezt nem vállalja az nem önkéntes, hanem valójában kényszerű munkanélküli.


Az igazság meg ott van, amikor majd 1200 Euro-ért sem vállal itt senki munkát, mint a németek, akkor beszélhetünk valódi munkanélküliségről. Való igaz, hogy inkább a szó szoros értelemben pénztelenség van, lassan már annyira mint Ukrajnában, jó irányba haladunk...

2016. aug. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

"Én inkább más problémákat látok: Nem olyan dolgokra képzik az embereket ahova szükség lenne rájuk, nincs emberséges fizetés, és rengeteg a megbízhatatlan ember, aki alkalmatlan arra hogy bárhol is alkalmazzák. "


- Attól még van munkanélküliség. A makroökonómia különbséget tesz súrlódásos munkanélküliség és szerkezeti munkanélküliség között, míg Te csak a kereslethiányos munkanélküliség fogalmában gondolkozol.

Súrlódásos munkanélküliség jelentkezik pl. abban, hogy bölcsészeket kezdenek programozóvá képezni, de itt vagyok én diplomával, de munka nélkül, 2 évet már elvégeztem munka mellet egy informatika szakból, értek a programozáshoz több nyelven is, vagyis jobban értek ehhez, mint akiket átképeznek, de nem tudom, hogyan válhatnék én programozóvá, illetve az informatikai jellegű, de informatikai végzettséget nem igénylő pozícióknál nem reagálnak a megkeresésemre. De hogy a példádnál maradjunk: munkanélküliség van, mert a munkanélküli nem a West Endet fogja járni munkát keresve, a bolt meg nem hajlandó rendesen meghirdetni az ilyen állásokat.

Szerkezeti munkanélküliségről: persze a West Endben hiány van. De a borsodi meg szabolcsi munkanélküli nem fog feljárni Pestre. Emellett persze hiányoznak a szakemberek is, de pl. bolti eladói munkát tök felesleges szakképzettséghez kötni. Szerintem már érettségit sem volna indokolt elvárni, és sokan éppen azért bukják az ilyet, mert nincs érettségijük sem.

Emellett tegyük hozzá, hogy a boltok munkaerőhiánya abból ered főleg, hogy egy évig zárva voltak vasárnaponként, így munkaerő-felesleg keletkezett ezen a téren, ami hirtelen hiánnyá alakult, és ezt még mindig nem hevert ki az ágazat.


"Pl. a bölcsészek 30%-át képezhették volna építő munkásnak is."


- Bölcsészkar hallgatóinak kb 80%-a nő. Ha úgy gondoljuk, minden férfi bölcsész alkalmatlan, akkor is nem kevés nőt kellene építőmunkásként munkába állítanod. Egyébként nem értem, miért a bölcsészeket pécézed ki, amikor a munkanélkülieknek csak töredékét adják, miközben állítólag túlképzés van belőlük.

2016. aug. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

"West Endbe végig sétálok már vagy 10 helyen látom hogy dolgozót keresünk"


Menj el te havi 20-25 napot, napi 12-14 órában dolgozni 80-90 ezerért...


A másik ok, hogy manapság mindenki diplomás akar lenni, a két kezi munkát senki nem akarja elvégezni. Meg aki jó, az már nincs itthon.

2016. aug. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%

Azért ez nem ilyen egyszerű.

1.Hiába a rizsa, van egy rakás lusta, semmirekellő ember az országban, kár tagadni.

Ha annyira tele lennének munkakedvvel, akkor már leléptek volna a csodás nyugatra.

2.Vannak ezek a westendes állások, amiknek nagyrésze kamu, másrészt éhbért adnak meg ki se fizetnek.

3.Vannak az infós állások, amiknek az a lényege, hogy ha nem rendelkezel 20 év tapasztalattal, illetve nem vagy 25 alatt, akkor már nem akarnak felvenni.

Aztán csodálkoznak a hülyék, hogy hiány van.

2016. aug. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
28%
Van munkanélküliség de sajnos sokan ezt választják mert a segélyből összességében jobban érzik magukat mintha dolgoznának napi 8 órát.
2016. aug. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
Érdekes, hogy annyi boltba keresnek eladót, de ha egy férfi bemegy, akkor rendszerint azt mondják, hogy "bocs, de mi nőket keresünk". Szóval akkor most még sincs munkaerőhiány?
2016. aug. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Na ez meg a másik:

Hogy fiatal kollégát keresnek, 20 év munkatapasztalattal VAGY legyél 90-60-90 es bombázó (akkor elnézik, ha nincs diplomád, nincsenek nyelvvizsgáid, csak legyél mosolygós és pajkos munkatárs), VAGY a Fidesz-es polgármester vagy más Fideszes nagykutya rokona legyél.


Ilyen az álláshirdetések nagy része.

2016. aug. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Munkanélküliség van, egyáltalán nem szűnt meg, de bizonyos munkakörökben meg hiány van attól függelenül, nem egymás kizárója a kettő.
2016. aug. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%
Mert az van, másrészt igaz, hogy sok helyen meg ember nincs valamiért. Én árufeltöltőként dolgozom, és ide is alig jönnek emberek, pedig nagyon könnyű, jó munka, és azért nem kell 10 órát dolgozni 90 000-ért. Nem értem, miért nem jönnek. Jobb helyekre nehezen veszik fel az embert mindenféle képzettség nélkül. Az egyik ismerősöm majdnem lediplomázott, és csak 80 000-et keresett. Igaz, az olyan munka is volt ("tanársegéd"). Nem tudom, mit várnak az emberek, hogy majd 200 000-et keresnek ilyen munkákkal?
2016. aug. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!