Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A politikusok miért nem...

A politikusok miért nem mondanak le a fizetésük feléről ill. valahányad részéről?

Figyelt kérdés
Ugyanis akkor nem kellene nekünk kis embereknek ennyi adót fizetni és nem lenne ekkora kiesés a kasszába, mert nagyon nem reális,hogy valaki 100.000ft kap havonta valaki meg 1millát, érdekes mi meg tudunk élni elég szépen abból a max 200.000 forintból vagy még annyiból se, pedig nincs semmi plusz lakás támogatás stb. Mondjanak le a fizetésük egy részéről és utána legyen mindegyiknek nagy a szája (az összes pártra és politikusra értem).
2008. okt. 11. 19:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért mondanának le? Van nekik olyan erkölcsük, vagy bármi?

Amúgy meglepődnél, ha tudnád, hogy a legális fizetésük a jövedelmük hány %-a... akinek sok van, az sokszor egyre csak mohóbb lesz.

2008. okt. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen,tisztában vagyok vele és egyetértek, már horribilis összegeket kapnak :S M.o.-n megéri politikusnak lenni és ők srínak meg lázítják az embereket, hogy jaj de szar nekünk, pedig csettintésre eltudnák intézni csak egy kis emberség kéne beléjük :S
2008. okt. 11. 20:23
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Miért, te lemondanál????
2008. okt. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Nem akarom fényezni, mert tudom, hogy nagyon sokmindenki utálja. De a min.elnök lemondott róla, és egy szervezetnek utaltatja!
2008. okt. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

Egy szakállamtitkár bruttó bére 700e Ft körül van. Ebből a pénzből ő kb. 300e Ft-ot tesz zsebre. Nem igazán hiszem, hogy ez a jövedelem irreálisan magas az általa ellátott feladathoz.

Egy marketing manager egy privát szektorban működő multinál kb. 1,5 milliós bruttó bért kap, ebből kb. 6-700e Ft amit hazavisz. Felelőssége mégsincs akkora mint egy szakállamtitkárnak.


Miért nem mondanak le a vállalatvezetők a fizetésük feléről az állam megsegítése érdekében? Hiszen ők annyit sem dolgoznak sok esetben mint egy rosszabb politikus.


Tény és való, hogy bizonyos helyzetekben aránytalan az elvégzett munkával a politikusok jövedelme. Ahogy mondták, "megéri politizálni". Amúgy én sem a jobb sem a bal oldalon nem látok "tömeges államtámogatást" jövedelemről történő lemondással. Pedig egy balos képviselő is ugyanannyit kap, mint egy jobbos. Az pedig, hogy mennyit tesz zsebre, nem a pártállástól függ, hanem a pofáján lévő bőr vastagságától...

2008. okt. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
81%

Harmadik hozzászóló:

Én sem akarom fényezni, de ez bizony így van! És mivel miniszterelnöki fizetésről van szó, úgy tudom, nem csekély összeggel támodatott már különböző alapítványokat. (Persze az más dolog, hogy a cégeitől rengeteg pénz folyik be, és többmilliárdos vagyonához képest ez még mindig nem sok)


A jótékonykodással az a baj, hogy nem lehet hozzá elég gazdagnak lenni. Mindig lehet mire gyűjtögetni, és sosincs elég pénz. Ez a politikusokkal is így van, független attól, mennyit keresnek. Ahogy gazdagszol, egyre nagyobb elvárásaid és igényeid lesznek. A fizetésükről soha nem fognak lemondani, az sajnos csak emelkedni fog.

2008. okt. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Bizony, az mind alapítványnak megy. Viszont legalább nem mondhatja el róla senki, hogy : " ez is a mi pénzünkön gazdagodott meg", mert ezesetben ez nem igaz, erre keresnék egy másik politikust!

És valóban az igények is nőnek, nah meg egy politikusnak ki is kell nézni valahogy, öltöny, telefon, stb. Azokat pedig nyilván nem a kínai piacról fogja beszerezni. Mellesleg szerintem te sem mondanál le a fizetésed nagyrészéről...És nem is ettől függ a dologi jólét, nézz meg más államot, ahol ugyanúgy jól élnek a politikusok, és ott tegyük fel jól megy a gazdaság is...Nem attól leszünk jobbak, ha ők lemondanak róla!

2008. okt. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Lehet,deazért tudod ha van 2villám, meg egy plusz fizetett lakásom amit kitudok adni bérbe, meg 4mercim az már úgy bőven sok nem? Én egyszer voltam külföldön nyaralás céljából, ő meg minden hónapban elmehet, 2hónapi fizetéséből az összes álmomat meg tudom valósítani? hol reaális ez? oké ő tanult szakember,én meg az akarok lenni,de ebben ők nem segítenek. A szakközépiskolámba még rendes emelt szintű angol oktatás sincs,pedig infóra járok, mert nem érdekel ez senkit,csak mindenkinek legyen meg a kis fizetése, szép egy ország mondhatom :S És képzeld igenis lemondanék egy 100.000forintról ha kapok egy hónapba 300-at mellesleg még a férj/feleség is keres mellette :S
2008. okt. 12. 15:23
 9/13 nylonx válasza:
100%

Ha jobban keresnék én is szívesen támogatnék néhány dolgot például a színészeti egyesületet ahova járok vagy más dolgokra is szívesen adnék pénzt. A kommunista vezetők is gyakran lemondtak fizetésükről és felajánlották a fóti gyermekvárosnak például. Persze a saját maguk kreálta szocializmusban mindenük meg volt ingyen és megtehették. A maiak is megtehetnék szerintem ugyanúgy, csak hiányzik a szociális érzékenység és az országért tenni akarás. Széchenyi rengeteg pénzt költött hazánk fejlődésére.

Ezeket hozzá hasonlítani? :)

2008. okt. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Kivételesen ebben "majmolhatnánk" Amerikát, állítólag ott bizonyos fizetés fölött "kötelező" adakozni, jótékonykodni. Egy volt angoltanárom mesélte pár évvel ezelőtt.
2008. okt. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!