Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért "temetik" úgymond sokan...

Árokpart kérdése:

Miért "temetik" úgymond sokan a jövő évi országgyűlési választásokon az ellenzék győzelmét?

Figyelt kérdés
Az ugyan igaz, hogy most szinte az összes közvélemény kutató cég magas kormánypárti fölényt mér. Gondoljunk pl. az 1998-as választásokra előtte évben, sőt az előző napokban is magas kormánypárti fölényt mértek akkor is a cégek és mégis megdőlt a választások napján a papírforma. Most ez nem történhet meg? Valóban talán csoda kellene hozzá, viszont messze nem annyira elutasított párt sem az mszp és a többi demokratikus ellenzéki párt mint 2014-ben.
2017. márc. 10. 12:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
59%

"Hát akárhogyan bammeg, a Fidesz nélkül azonnal dúskálhatunk a közpénzben, nem akarod, hogy az országod ne sanyarogjon???"


Az a helyzet, hogy a Fidesz nélkül ugyanúgy el lenne lopva az a közpénz, mert alapvetően ilyenek a magyarok.

A Fidesz egy olyan párt, amit a magyar közkultúra tett olyanná, amilyen. Egyáltalán nem valami magyarságtól független, politikai szervezet, ahogy egyesek látják, hanem pont a magyarság krémje.

2017. márc. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
61%

"Mert vagy senki nem akarja elhinni vagy az a szűk szélsőjobbos réteg nem akarja, hogy legyen összefogás a Fidesz megdöntésére. Pedig simán ennyin múlik minden. "


Az a szűk szélsőjobbos réteg majdnem nagyobb mint a komplett baloldal.

2017. márc. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

"Az a szűk szélsőjobbos réteg majdnem nagyobb mint a komplett baloldal."


Ez nem igaz, de ha így lenne esküszöm én már azt sem bánnám, mert ez is egy remény lenne a Fidesz korrupció valaki/akárki általi megdöntésére akkor.

2017. márc. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
8%

"Ez nem igaz, de ha így lenne esküszöm én már azt sem bánnám, mert ez is egy remény lenne a Fidesz korrupció valaki/akárki általi megdöntésére akkor."


De, bizony igaz. Nem tudom milyen álomvilágban élsz.


[link]


[link]

2017. márc. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
9%
Az MSZP egy eletre leszerepelt, mar adjak vegre ki, hogy ki penzeli oket tovabbra is, mint pl. Soros, USA, Nyugat! Sok ilyen part lesz meg igy megbelyegezve! Akkor remellem mindenki felebred!
2017. márc. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Miért temetik? És miért vannak meggyőződve róla mások?


A hit. Ami nem törődik sem szabállyal, sem ésszerűséggel, sem semmivel. Vak. Bátran mondja a magáét, hiszen fogalma sincs, hogyan működik. Amit nem tud, önkéntelenül helyettesíti a saját gondolatmenetével. Jószerivel mindent azzal helyettesít. Ilyen embernek ellentmondani, annyit tesz, mint a lelkébe gázolni, hiszen nem az érveit, a gondolkodásmódját vontuk kétségbe. Hülyének tartjuk - gondolja ő. És felháborodik.


A társadalom működése fura dolog. Többnyire - zömmel - kiszámítható sokféle adat alapján, ami mérhető. A társadalom tehetetlensége nagyon nagy, ami azt jelenti, eltéríteni gondolatmenetétől, hatalmas erő kell, mint egy gyorsvonatot a sínekről más pályára állítani. És hasonlóan, néha ez is csak darabokra hullással megy. Az emberek összességét viszont sokféle erő mozgatja, és vannak közöttük meglepők. Ha valaki - akár az utolsó pillanatban - ilyent talál, fordító lehet. Ezért azt gondolom, ma biztosra menni, az a tudatlanság magabiztossága. Azt mondani, hogy nagy valószínűséggel ez várható, igen, ilyent lehet mondani, mert benne van, hogy "de lehet az ellenkezője is, csak kisebb az esélye". Minél nagyobb az időtáv, arra biztosat csak egyre balgább mond. Aki két méterrel a száguldó metró elé esik, arra mondható a pillanatban: körülbelül halott. De aki 20 méterrel előtte esik a metró elé, annak nagy az esélye, hogy meghal, de sértetlen is maradhat!

2017. márc. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Pro Patria ***** válasza:

Egymillió szavazóval kellene megnövelnie vagy az MSZP-nek, vagy a Jobbiknak.

Ez a most következő választásokig gyakorlatilag már lehetetlen.

Sem '98-ban, sem 2002-ben nem volt ilyen eltérés.

2017. márc. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem lehetséges. A mostani példátlan korrupció kipattinthat ennyi ezidáig passzív embert a fotelból egy 10millás országban simán.
2017. márc. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Szerintem lehetséges. A mostani példátlan korrupció kipattinthat ennyi ezidáig passzív embert a fotelból egy 10millás országban simán."


Nem tudom mióta figyeled a politikát, de nekem ez koránt sem tűnik példátlannak. Üdv a magyar politikusok világában!

2017. márc. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
#9 Eszméletlen naív vagy. Komolyan azt hiszed, hogy ma Orbánisztánban léteznek független intézmények, demokratikus alkotmány és a demokratikus nyilvánosság? Vagy hogy ezek nélkül választást lehet nyerni a regnáló párttal szemben?
2017. márc. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!