Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti hogyan oldanátok meg az...

Ti hogyan oldanátok meg az egészségügyi problémákat és az oktatási problémát?

Figyelt kérdés

Tudjuk, hogy mind kettő egy fekete lyuk, amibe bármennyit beleölünk elveszik. Az egészségügyre ott van a biztosítás, ami elméletileg és gyakorlatilag is fedezi a kezelést, de az orvosok és ápolók bérét is, ami alacsony. Viszont ezért elfogadnak hálapénzt. Amit legújabban láttam kutatás kimutatta, hogy akkor is elfogadná a 70%, ha elég magas lenne a jövedelmük, akár Mo-n akár külföldön. Sőt magán praxisban is elfogadják - igaz csak akkor, ha jól és gyorsan végzik el.

Egyébként nekem jó tapasztalataim vannak az egészségüggyel kapcsolatban, de még igaz nem volt komoly problémám. A vakbelemet kivették egyből, ahogy perforált és a fogamat is idegelték, amikor begyulladt és ezek után betömték ingyen.

Ezek szerint az orvosokkal van a gond, nem az állammal. Javítsatok ki ha tévedek.


Illetve az oktatás ugyan ez a téma, feneketlen gödör. Viszont, aki ezt eltudja olvasni az már előrébb van mint Afrika 62%-ka aki még olvasni se tud. Tudom rossz hasonlat, de nem kell messze mennünk, Romániába és Bulgáriában is nagyobb az analfabétizmus mint nálunk.


Illetve a tanárok, akik kitanítottak több ezer diákot 1990 és 2000 között biztos rosszak. Arra nem gondolunk, hogy azok akik 2000-ben végeztek, akár középiskolával vagy egyetemmel vitték is valamire?? - Igen vitték, az egyik ismerősöm a telekomnál vezérigazgató a másik meg az SAP-nál.

Ilyenkor felmerül bennem a kérdés, hogy az oktatás a rossz vagy a diákok mentalitása?

Nem azért, mert én olyan hű de okos lennék. Még most is tanulok, egyetemen. A tanáraim biztos jók voltak... igaz, hogy angolból rosszul állok és lehet emiatt nem lesz diplomám egyből. Viszont informatikából is rossz volt a tanárunk, még is eljutottam egyetemre infóból.

Önakarat kérdése szerintem, hogy aki akar az tanul. A mostani generációnak minden adott az interneten keresztül. Viszont akik dolgoznak, azoknak elkellett menni könyvtárba, másokhoz, ahol van internet és így is elvégezték az iskolát.


Az oktatásról még annyit, hogy könnyítsük? Még is mivel, az általános és a közép iskola is egy vicc, sőt némelyik egyetem is. Valahogy felnőtté kell nevelni őket, de nem értem, hogy miért kell ellenzéki propagandaként kezelni.



2017. márc. 21. 02:55
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Sehogy nem az én dolgom, nincsenek meg a kompetenciám se hogy erre érdemben válaszoljak. Sőt lassan kezdem azt hinni, hogy még az ilyen olyan eredmények elbírálásához se, amikor a médiában "újság írok" teljesen más állítanak ugyanarról a problémáról pártállástól függően.


Ugyanakkor valahogy szerintem is az emberek mentalitásával van a fő probléma. Hiába hoznak bármilyen törvényt ha az orvosok több pénzre vágynak ki fognak menni külföldre, ha tanároknak azok mennek akik biztos fizetésre vágynak és túl hülyék magáncégeknél dolgozni akkor a gyerekek is azok lesznek.

2017. márc. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
szerintem építsünk még 2 stadiont Felcsútra az mindent megold
2017. márc. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Külföldön nincs hálapénz! Az egészségügyre és oktatásra költött pénz nem lenne feneketlen gödör, ha adnának rá elég pénzt! Nem csak a magánkórházakat és iskolákat kellene dotálni. A fogászati kezelések sem ingyenesek, a foghúzáson kívül. De a lakosság többségének nincs annyi jövedelme, hogy biztosítást kössön. De nem tudni, hogy a Fidesz mikor nyúlná újra le.

Az egyetemi tanuláshoz nem elég az önakarat, ha a szülők nem tehetősek!

Alighanem te nem az átlag keresetű emberek között mozogsz.

2017. márc. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én például úgy próbálnám megoldani, hogy a szavazatommal az általam leginkább megbízhatónak ítélt szakembereket juttatom hatalomra, majd elvárom tőlük, hogy az elképzeléseikre felhasznált közpénzek elköltése folyamatosan átlátható legyen, és bizonyítsák, hogy felelősségteljesen kezelik.


A politikai közélet azonban a valóságban úgy működik, hogy inkompetens emberek demagóg féligazságokkal feltüzelik a népet, akik érzelmi alapon szavaznak, és csak a pártszínek számítanak. Így hogyan lehetne megoldást találni?

2017. márc. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A leírtakból nagyjában egészében semmi sem igaz azt leszámítva, hogy pocsék helyzetben van.


Nem fekete lyukak, mert jelenleg nem beletesznek, hanem folyamatosan kivesznek. És amikor ebből lokális katasztrófa keletkezik, gyorsan visszateszik, majd hosszan ecsetelik, hogy mennyit tettek bele. Ez nagyjából az, hogy valahonnan naponta kiveszek százat, úgy kéthavonta balhé lesz belőle, akkor tízet visszateszek a botrány eltakarására, és elvárom, hogy dicsőítsenek érte.


Mindkét terület rossz hozamos ideje. Emiatt az ott dolgozók egyre frusztráltabbak, és akinek van fogalma lélektanról, nem lepődik meg, ha azt látja, nemcsak szakmailag, de emberileg is züllenek. De ha valaki berúgott, arról nem a bor tehet. Ha mértékkel isszák, roppant kellemes, sőt egészséges. De rossz az infrastruktúra is, és nem létező eszközökkel nem lehet tanítani se, diagnosztizálni se, gyógyítani se.


És rosszak a diákok is, egyre rosszabbak. Mi ebben a meglepő? Az ellenkezője volna az. Rossz otthoni körülmények, gyűlölködés, a szülők örülnek, hogy ételt adhatnak, még neveljenek is? Pedig elsőrendű kötelességük lenne. Miért csodálkozunk, ha a diák deviáns, ha nem tanul, mert elemi ismeretei sincsenek (és ki ne utálná, amihez nem ért, mégis csinálnia kell). Akkor most szidjuk a diákot? Ne szidjuk, itt se a bor a rossz.


Egy mohó hatalmi rendszerben ezek az ágazatok nem hoznak közvetlen hasznot, ha a gazdaság más területein baj lesz a lopásból, innen pótolható a pénz. Mindig olyan ágazatokból, amik alapot képeznek, amik direkt hasznot nem hoznak, de nélkülük semmi sem működik. Ha az iskola egy vicc, akkor nevessünk rajta. Ha viszont tragédia, akkor sürgően orvosoljuk.


De ugye azzal mindenki tisztában van, ha lyukas a cső, és ömlik belőle a szenny, akkor semmit se tehetünk, míg el nem zárjuk a csapot? Hát az oktatás meg az egészségügy (persze a többi is) már nem is cső, csak lyuk. Ne ott keresgéljünk, hanem a csapot zárjuk el. Míg lehet!

2017. márc. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Most vagy provokáció vagy pedig korunk friss diplomásának jól sikerült iróniája az írásod.

Nem értem miért nem azt írtad inkább: Emberek! jó irányba megyünk, nincs gond (ha mégis az miattatok van), szavazatok a Fideszre! :)

A probléma felvetés után megmagyarázod hogy tkp nincs is itt baj, jobbak vagyunk mint a sötét balkániak (Románia, Bulgária) illetve ha mégis lenne akkor az az orvosok/diákok hibája, és egyébként is minden plusz forint kidobott pénz amit e két szektorra költenek. Végül azzal zárod hogy "de nem értem, hogy miért kell ellenzéki propagandaként kezelni".



"Javítsatok ki ha tévedek"


Nehéz mert nem tudod érthetően leírni gondolataidat. Zavaros az egész. Ha jól értem szerinted az oktatás nem rossz hisz közepes képességekkel, nem túl jó tanárokkal is lehet diplomát szerezni, mindössze elhatározás kérdése.

Ez teljes képzavar.

Szerintem a jó oktatás olyan ahonnan kikerülve a diák boldogul a hétköznapokban valamint piacképes, használható tudással rendelkezik a munkaerő piacon. A mostani nagyon nem ilyen. Jó oktatás nélkül nincs fejlődés hosszabb távon.

A diákokat és az orvosokat okolod. Ők csak az okozat, a rendszer "termékei". Ezt a rendszert kellene megváltoztatni a hozzáértő SZAKEMBEREKNEK, de f_szfej politikusaink nem akarják.

Az egészségügynél ismét EGYETLEN példán át belátod (magadnak) hogy minden oké.

2017. márc. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Inkompetens személyként én is csak ötletelni tudok.


Ha mind az 1 millió általános iskolás kapna egy 10 colos táblagépet billentyűzettel az ~30 mrd. Minden terembe 58 colos smart led tv ~10 mrd.

Digitális oktatási anyagok, appok, 5 voltos hálózat, routerek, biztonságtechnika stb stb stb

sok pénz lenne de töredéke a sok értelmetlen hülyeségnek amire most költünk:


népstadion 190 mrd

vizes vb 100 mrd de naponta emelkedik

tao eddig 415 mrd

egykulcsos adó 400 mrd / év

2017. márc. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7 szerinted az a beruházás, hogy mindenki kapjon tabletet szerinted hány milliárdra rúgna?

A legkézenfekvőbb megoldás, hogy kapnak egy 15 ezer ft-set, ami 2 hónap múlva lefagy a gyerekeknél és nem értelmes program lesz rajta, hanem angrybirds. Mindezt pár milliárdért. Nem biztos, hogy ez a legjobb megoldás.

2017. júl. 9. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!