Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan alakult volna a Tiszánt...

Hogyan alakult volna a Tiszántúl népessége illetve etnikai viszonyai, ha a román igényeknek megfelelően hozzájuk csatolták volna?

Figyelt kérdés

Ezek ugye színmagyar területek voltak Trianon előtt, nagyrészt Békés is. Tudtak volna annyi románt odatelepíteni (Ó-Románia kárára nyilván), hogy az etnikai viszonyokat legalább a maguk javára fordítsák? Ez még Szatmárban és Biharban is nehezen sikerült, a mai napig elég nagy az ottani magyar kisebbség.

Ha figyelembe vesszük a hipotetikusan román megszállás alatt álló Tiszántúlról a még kisebb Magyarországra költözést, mekkora város lenne ma nagyjából Nyíregyháza, Debrecen, Békéscsaba, és milyen arányok lehetnének ott?


2017. márc. 21. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Kb. olyan lenne a magyar lakosság aránya, mint ma Nagyváradon vagy Szatmárnémetiben. Vagyis 50 száazék alatt :(
2017. márc. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Ez még Szatmárban és Biharban is nehezen sikerült, a mai napig elég nagy az ottani magyar kisebbség."


Meg is válaszoltad a saját kérdésed

2017. márc. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
A tiszántúl most is tele van romszikkal, ha meg kötelezővé tennék a román nyelvet 2-30 év alatt teljesen elrománosodna.
2017. márc. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%
Ez már uncsi. Minden nap román-Tisza legalább egyszer. De ha ennyire érdekel a dolog menjél ki az egykor színmagyar határ menti területekre, vagy nézz meg egy Erdély etnikai térképet. 100 év erőszakos asszimiláció, etnikai viszonyok erőszakos megváltoztatása betelepítésekkel, anyanyelv használat, anyanyelvi oktatás korlátozása elérte hogy kisebbségbe kerüljünk. Ezek önmagukban az ENSZ meghatározás szerint is genocídium, népirtás kategória (egyszer sem hallottam a felvilágosult, emberi jogokra oly érzékeny nyugat rosszallását). Még hozzá tenném, hogy az egyedül Magyar többség lakta Székelyföld folyamatos román hatóságok általi vegzálása a mai napig. A pofátlan történelemhamisítás, az olyan " apróságok" hogy régi magyar sírfeliratok átvésése román hangzásúvá. Szóval, román-bocskoros jelenkori "barátaink" az antant hathatós segítségével, asszisztálásával tettek volna róla hogy mára 80%-ban román legyen a terület.
2017. márc. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hat nem tudom, nagyjabol szerintem, mint most Erdely. En voltam 3x innen a Kunsagbol kirandulni, turazni Erdelyben az elmult ket evben, osszesen ha egyszer hallottam roman beszedet, akkor is a Kauflandban kotott belenk a biztonsagior. Csikszereda, Csikszentmarton volt a "fohadiszallas", de nagyon sokat kirandultunk. Csillagturaztunk. Nem sokat tudok rola, hogy milyen az etnikai osszetetel, de a tapasztalatom ez. Nekem ugy tunt, hogy arra meg boven a roman a kisebbseg.
2017. márc. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy értsd amit látsz, a kék a román, a pirosas a Magyar 2002-ben. [link]
2017. márc. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!