Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van magyarországon képzetlen...

Van magyarországon képzetlen munkanélküliség?

Figyelt kérdés

Ma a helyi posta vezetője mondta, amikor az ablakban kiszolgált, hogy hiány van emberből, ezért kénytelen ott ülni ő is. Egy ember 4 körzetet visz ki. Eddig úgy tudtam, csak különleges képzettséget igénylő munkahelyekből van hiány (IT,mérnök,kutató,régész,vegyész,szakmunkás,rendőr) de ilyenekből, mint 8 általánossal is betőlthető (postás,portás,mekis,futár,pincér,határvadász) amit hallottam, hogynagyon keresnek is valóban hiány van?

Miért nem tőltik fel ezeket a tucat állásokat jobb sórsra édemes közmunkásokkal?


2017. márc. 22. 19:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%
Mert 8 osztállyal nem mehetsz postára, az meg a másik, hogy akinek csak 8 osztálya van, a legtöbbje igénytelen is. Ami nem túl csábító a postánál.
2017. márc. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Úgy tudom mehetsz 8 általánossal postára, de a legtöbb közmunkásnak megvan az érettségije is. Akkor?
2017. márc. 22. 19:32
 3/25 anonim ***** válasza:
97%
A munkaerőhiány az eget veri és ez különösen igaz a képzettséget nem igénylő munkákra mert ott nem fizetnek annyit se, hogy megélni tudjon a paraszt. Ha most segedmunkat keresnél csak ki kéne nézned egy céget ahol dolgozni szeretnél és már a kapuban felvennének. Képzettséget nem igénylő munkát találni Magyarországon három percbe kerül. Csak fizetni nem fognak érte.
2017. márc. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%

"Miért nem tőltik fel ezeket a tucat állásokat jobb sórsra édemes közmunkásokkal?"


Mert ők se hülyék. Én tíz évig voltam közmunkás, és kb havonta kaptam ilyen állásajánlatot, de egyet se vállaltam el. Kb tíz -húsz ezer forinttal fizettek volna többet ötször annyi munkáért. Hát annyiért csinálja akinek hat anyja van.

2017. márc. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
79%
Közmunkások nem fognak ilyet elvállalni. Alig fizet többet, cserébe napi 10-12 óra meló -20 és +40 fokban egyaránt. Ja és pénzt is kell kivinni, amihez hiánytérítési kötelezettség is járul, vagyis levonják a fizetésből ha hibázol.
2017. márc. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkozz a közmunkán tengődők fejével, nekik a szabadban lévő kötetlenség nem ér meg annyit még pénzben sem, hogy teljes munkaidőben dolgozzanak, a legkönnyebben operátor lehet az ember, de oda meg az megy aki rá van utalva.


A közmunkások között is akad olyan akik seftelnek, és szép összegeket harácsolnak össze 1-2hónap alatt, nehogy azt hidd hogy olyan fizetésből tartja fent némelyik a két szintes házát.

2017. márc. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
65%

"Úgy tudom mehetsz 8 általánossal postára, de a legtöbb közmunkásnak megvan az érettségije is. Akkor?"


Nem tudom honnan vetted ezt a hazugságot. Jellemzően az alacsonyabb iskolázottságúak / 8 általános nélküliek körében magas a munkanélküliség (volt, amíg nem küldtek kb mindenki közmunkára). Egy értelmes munkaadó meg érettségi alatt nem ad munkát, mert azzal már meg tudunk bizonyosodni arról, hogy az egyén legalább olvasni meg számolni tud.

2017. márc. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
93%
Dolgoztam két évig kézbesítői munkakörbe, pedig érettségim van. Tapasztalatom alapján a postásnak kell erkölcsi bizonyítvány, a közmunkásnak nem feltétlenül szükséges. A kézbesítői munkakörhöz elég a 8 általános, de rohadt sokat kell melózni (szabályosan kézbesíteni, sorsjegyet és újságot árulni, hírlap előfizetést kezelni, nyugdíjat, családit, fht-t fizetni, biztosításokat kötni, helyettesíteni, rohanni, ázni-fázni) és nagyon keveset fizet. A közmunka programba nincs ennyi felelősség, ha rossz idő van haza lehet menni, sőt ebédszünet is van, ami a postánál nem létezik. Nem keres sokkal kevesebbet egy közmunkás, mint egy kézbesítő, ezért maradnak sokan inkább közfoglalkoztatottak.
2017. márc. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
84%

Hát meg azért közmunkásként dolgoztam napi 1, nagyon megerőltető napon meg 2-3 órát a többit végigaludtam, ezért perkeltek 65 ezret havonta. Hazamentem kipihenten, tudtam folytatni az építkezést.

Majd szerinted elvállalok 80-ért valami tróger munkát ahol majd 8-10 órában hat ember munkáját végzem?


Ne nézd már teljesen hülyének a magyar embert!

2017. márc. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
100%

Magyarországon még takarítónőből is hiány van...


Az mostanság kezd az eszükbe jutni hogy talán fizetést is kéne adni a munkáért.


Egyébként 70-80 ezres nyomorbérért én se dolgoznék, valami ordibálós pirosfejű főnökkel, akkor inkább a közmunka.


Versenyszféra meg 130-150 nettóval minimum.

2017. márc. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!