Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne elérni, hogy a...

Hogyan lehetne elérni, hogy a külföldre kivándorolt magyarok is nagy számban szavazzanak a következő választásokon?

Figyelt kérdés
Hisz a kormány mindent megtesz, hogy nehezítse a szavazásukat...

2017. márc. 26. 12:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Ha esetleg ők is egyszerűen levélben tehetnék, nem pedig külképviseleten.
2017. márc. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%
Felejtsük már el, hogy olyanok szavazzanak az országba, akik nem is élnek itt....
2017. márc. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
4%

én külföldön élek már jóideje.vissza már nem járok,de mindig leszavazok a Fideszre.

nem értem mi a gondod,aki szavazni akar az meg tudja oldani.

2017. márc. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Tényleg felejtsük el, hogy olyanok szavaznak, akik nemélnek itt.

....Csak azt miért nem akarjuk elfelejteni, hogy olyanok szavaznak akik soha nem éltek itt, soha nem adóztak itt, sőt eszük ágában nincs ide költözni...mellesleg fogalmunk sincs, hogy az adataik mögött ténylegesen létezik-e valós személy.

2017. márc. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#2-es

felejtsd el te..

én inkább bízom a kivándorolt honfitársaimban, mint a be sem vándorolt kamumagyarokban akik magyar nyugdíjat kapnak...

2017. márc. 26. 12:24
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

2# vagyok

Nem tudom, lehet nem mindenkinek világos: Mindenkire értettem, aki nem itthon lakik. Arra is, aki kivándorolt (ebben az esetben lehetne mondjuk egy 5 éves határt szabni, hisz sokan visszajönnek pár éven belül, pláne ha nekik kedvező kormány kerül hatalomra) és arra is, aki eleve külföldön született, csak magyar állampolgár, pl erdélyiek. (itt is lehetne egy 5 éves határt húzni, 5 éve kéne itt lakniuk, hogy szavazhassanak.. nem csak az erdélyieknek, de minden itt élőnek.)

2017. márc. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
34%
#2-es én nem lakhelyhez, hanem állami eltartáshoz vagy bejelentett munkahelyhez kötném. Így pont azok a határon túliak tudnak szavazni, akik ide átjárnak, hiszen nekik is sokat számít, hogy mi mennyi.
2017. márc. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

Tőlünk szerencsésebb és fejlettebb országokban nincs is szavazati joga azoknak akik nem élnek meghatározott ideje életvitelszerűen az országán.

Értsd: román/magyar állampolgárok nem szavazhatnának

Külföldre költözött Magyarok úgy szint.

2017. márc. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Alain Delon ***** válasza:
92%
3: Ha annyira tetszik a fiduci, miért nem élsz itthon? Mi a baj az általuk vezetett országgal?
2017. márc. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

miért pont 5 év? miért nem mondjuk 3,27 év?

ha visszajön Magyarországra és ide fizet adót, akkor miért nem szavazhat ennyi ideig? és miért nem szavazhat az bevándorló, aki ide fizet adót?

mire kell ez a türelmi idő, hogy megismerje az itteni helyzetet?


a határ koncepciója az EU-n belül értelmezve egy nagy baromság, ahogy minden általad említett, önkényesen meghúzott időlimit is...


amúgy meg persze, hogy visszajönnek, ha nekik kedvez a kormány.. alapból ez lenne a kormány dolga.. nem idióta rendelkezéseket hozni, amivel csak szivatják a népet azért, hogy az okosabbja itt hagyja az országot, ők meg ez idő alatt masszív propagandát okádjanak amivel elegendőt lophatnak..

2017. márc. 26. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!