Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is ez a három az...

Szerintetek is ez a három az elfogult közvélemény kutató? Századvég, Publicus, Iránytű

Figyelt kérdés

A Századvég közismerten fideszes, ennek megfelelően felül is mérik mindig a Fideszt, a balos pártokat meg mindig kicsit gyengébbnek, mint amilyen azok valójában.

A Publicus-nál, a balosok mindig messze erősebbek, mint a többi kutatónál, a Fidesz, Jobbik meg gyöngébb, végül az Iránytű a helyén méri a Fideszt, de a Jobbikot mindig brutál erősnek hozza ki, és gyengének a baloldalt.


Velük szemben a régi motorosok mint a Szonda, a Medián meg az Ipsos illetve az aránylag újnak számító Závecz-féle kutató is egymással korreláló eredményeket hoz ki, vagy legalábbis, nem méri egyik pártot sem brutálisan felül vagy alul.


2017. márc. 28. 19:17
 1/4 anonim válasza:
0%
Böáááááá
2017. márc. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem. Az ilyen piackutatók nem csak a pártok támogatottságának méréséből élnek. Komoly presztízs-veszteség számukra, ha kiderül, hogy hamis adatot szolgáltatnak. Ráadásul olyan hatalmas eltérések sincsenek, ami van, az az általuk használt vizsgálati módszerből fakad.

Hogy aztán miként értelmezik az eredményeket, már más kérdés.

2017. márc. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%
én egyetértek veled
2017. márc. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez úgy történik, hogy megkérdeznek x embert.

Mondjuk legyen x=1000

Mondjuk azt, hogy két intézet végzi az elemzést, mindkettőnek van 1000-1000 (különböző) embere.

Az egyik tömegben van 300 Fideszes, a másikban 350.

Ránézésre nem nagy az eltérés, de a százalékot szépen megdobja: az egyik intézet a Fidesz népszerűségét 30%-ra, a másik 35%-ra fogja értékelni. Holott a különbség "csak" ötven ember.


Aztán nem tudom, hogy hány embert kérdeznek meg, nem is szoktam ezeket figyelni különösebben. Az lehet, hogy 1-2%-ot manipulálnak, de nagyon sok értelme - szerintem - nincsen.

2017. márc. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!