Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha valakinek nincs meg 40 év...

Ha valakinek nincs meg 40 év munkaviszonya, de elérte a 65 évet, akkor ő jogosult nyugdíjra?

Figyelt kérdés

Egy mai fiatal,aki 25 éves koráig tanul felsőoktatásban,hogy szerezné meg a 40 év munkaviszonyt,65 éves koráig?


Ahhoz 40 év alatt állandó bejelentett munka kellene,manapság viszont nagyon sok ember hónapokig vagy évekig is munkanélküli lesz,élete során többször is.


Nem irreálisan sok ez a 40 év?


2017. márc. 30. 08:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Igen, mivel mindkét feltételnek teljesülnie kell. Legalább betöltött 65 év ÉS legálább 20 év munkaviszony (nőknél a gyed, gyes is beleszámít, úgy tudom, de max 8(?) év). Tehját ha csak 66 évesen lesz 20 ledolgoztt éve, akkor akkor mehet nyugdíjba. De azért 20 évet nem olyan nagyon nehéz összeszedni 40 év alatt (a te példádból kiindulva, ha 25 éves koráig tanul valaki).
2017. márc. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Andizsuzsi ***** válasza:
97%
15 év után résznyugdíjra jogosult. Ha legalább 10 év munkaviszonya van, a fennmaradó időre "megvásárolhatja" a jogosultságot. (Az aktuális minimálbér utáni járulékot egyösszegben megfizeti)
2017. márc. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Én egyetemista vagyok és azt írták hogy a suliban eltöltött időt is beleszámítják. Szerintem nem. Mivel nincs miből nyugdíjjárulékot vonni. Szerintem elég lenne a 40év,sokan már 60 évesen sem bírnak dolgozni,akkor 60 évesen hogyan?
2017. márc. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Az egyik nagynéném rokkant nyugdíjas,neki csak 3 éve van,és az 50-es éveiben jár.


Ezért kérdeztem.

2017. márc. 31. 02:49
 15/22 anonim ***** válasza:

Időpont tegnapelőtt 22:43

A szakmunkásképzés beleszámít. Az egyetemi évek is beleszámítanak, vagyis hozzá tudod írni a nyugdíjas évekhez. Beleszámít a nőknél a gyes/gyed időszak is.


Kérdezőnek: A nagynénéd 17-18 éves kor óta rokkantnyugdíjas? Mert akkor neki az alapján számolják ki a nyugdíját.

2017. ápr. 1. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
30 valahány éves kora óta,nem tudom pontosan,de már több,mint 20 éve.
2017. ápr. 1. 02:00
 17/22 anonim ***** válasza:
#13 Egyetemista létedre hozzászólni olyanhoz, amihez nem értesz. És nyomatékosítani, hogy "szerintem". Mit mondjak? Szeretném elkerülni azt az intézményt/vállalatot, ahol dolgozni fogsz.
2017. ápr. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Kérdező! A történelmi haladás nem foglakozik azzal, te vagy én mit gondolunk róla. A fejlődés bonyolult viszonyokat eredményez. Ötszáz évvel ezelőtt, ha valaki annyit tudott egy szakmában, mint a nagyapja, az nagyjából elég is volt. Ma ha valaki nem figyeli gyakorolt szakmájának változását pár évig, végzetesen lemarad. Ezért tetszik,nem tetszik, aki jutni akar valamire, élete végéig tanulni fog. Nem iskolapadban. Ott az alapokat adják meg.


A nyugdíjak mértékét sok szempont figyelembevételével állapítják meg. Függ egy gazdaság erejétől, demográfiai helyzettől, kitűzött céloktól és egy sor más dologtól. Nálunk ma van egy szabály, kicsi az esély, hogy változzon. Ha igen, az akár egy komplett társadalmat is fejre állíthat dilettáns belepiszkálás után. De az általános trend, hogy a nyugdíjkorhatár nő, mert az életkorhatár is nő. És a normális az, ha valaki dolgozik addig, míg bír. Ha nem bír, az nem a nyugdíj témája, hanem más. Rehabilitáció, rokkantosítás,segély, stb. Ott nem a nyugdíjnál érvényes szabályok működnek. Azt más intézmények, más elvek alapján bírálják el. A rokonodnál is így kell lennie.

2017. ápr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Miért beszélnék hülyeségeket? A szüleink,nagyszüleink generációjának még beleszámították az egyetemen eltöltött éveket is.

Azonban azt eltörölték jó pár éve.

Tipikus tuskó magyar módjára inkább fröcsögsz és elkezdesz pocskondiázni,minthogy érveket hozz fel. Bravó!

2017. ápr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

ma 21:19

De nem törölték el. Nagynéném és a nagybátyám is 1-2 év különbséggel mentek nyugdíjba. Nagynéném tavaly augusztusban, nagybátyám meg tavalyelőtt februárban. Nagynéném egyetemi végzettségű, a nagybátyám szakmunkásképző iskolában tanult 3 évet, majd estin érettségizett. Mindkettejüknek beleszámították a nappali oktatásban töltött éveket.

Honnan veszed, hogy törölték? Ha igen, akkor ők nekik miért számolták bele?

2017. ápr. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!