Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszik sokan azt, hogy...

Miért hiszik sokan azt, hogy az osztrákoknál kolbászból van a kerítés és egy McDonald's-os dolgozó keres 1500 euró nettót, egy buszsofőr pedig 2000 euró nettót?

Figyelt kérdés

A szomorú igazság az, hogy McDonald's-ban a BRUTTÓ fizetés 1420 euró.

Érdemes utánanézni, a karrieroldalukon kint van.

,,Ein kollektivvertragliches Bruttomonatsgehalt von 1.420,– € bei Vollzeit"


Egy buszsofőr pedig 1683 euró BRUTTÓT keres.

,,Nach einer Einschulung ist eine tätigkeitsbezogene Erhöhung des Bezuges auf € 1.683,36 brutto"


Ez nettóban 1160 illetve 1300 euró.


Ennyi pénzért már nem is feltétlen éri meg kimenni, a magas lakhatási illetve megélhetési költségek miatt.


2017. ápr. 2. 20:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Egy magyar buszsofőr 150K-t keres. Azért az a 400K-s fizetés mégis csak majd a háromszorosa.


Ezt elég nehéz kimagyarázni...


De a McDonald's ia jó példa. Itthon egy ottani nettó bér 97000Ft. Ausztriában ez ~360.000Ft! Ez 3,5* nagyobb bér.


És akkor még nem beszéltünk az utazási támogatásról, egyéb kedvezményről.

2017. ápr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Amit írsz, az a tól- fizetés, nincs kőbe vésve.

Tapasztalattól,tudástól függően lehet nagyobb is.Ausztriában nagyon sok állásnál túl-ig fizetést adnak meg, megegyezés kérdése,hogy mennyit kapsz.


A buszsofőrnél rámegy mindenféle pótlék, bizony lehet 1800-2000 euró a havi fizetése.

Egy magán busztársaságnál meg különösen megvan a havi 2000 euró.


A McDonalds egy olyan munkahely, ahol baromi könnyű feljebb lépni mert minden ugródeszkának használja, becsülik,hogyha valaki ott marad.

2017. ápr. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom, hogy ki mit és miért hisz. Én azt hiszem, hogy valamiért mégis folyamatos az elvándorlás, a "visszavándorlás" viszont ritka és a "Gyere haza fiatal!" akció sem változtatott ezen. Valami oka csak van, nem?
2017. ápr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Ezek a fizuk csak olyan helyeken vannak, ami már tele van magyarokkal, vagy kijárnak a magyarok olcsón dolgozni. Tehát ez a szakmai minimál. Tipikus ilyen helyek Bécsújhely (Wiener-Neustadt), Graz.

De pl. Tirol-ban, vagy Voralberg-ben egy kétkezi munkás is megkeres nettó 2 kilót. Ami már 600k+ forint. Azért az nem rossz egy melósnak. Itt ki keres annyit?

2017. ápr. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
65%

A mekis dolgozó 14 szer kap fizetést évente, tehát hónapokra lebonvtva 1350 eur körül keres nettó.


Én meg tudtam itt belőle élni, mekisfiú voltam évekig Ausztriában.


A magyar mekisbérből anyáddal élve tudsz megélni vagy nyomorgva 6 lakótárssal.

2017. ápr. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Komplikato ***** válasza:
81%
Ha jól emlékszem a BKV sofőrök akik Bécs irányába menekülnek a több éves metró pótló járatokra, valami 2800 euróért mennek, de azt aláírom nem tudom nettó vagy sem. Azért bruttóban sem rossz. És lehet nem kapnak hőgutát a nylon gatyában 40 fokban és lehet a saját és utasaik életét felében a szabályzat alapján üzembe sem helyezhető buszokra kell bízniuk. A nagy M meg arról híres, hogy bármelyik országban is jó fizetést ad??? :D
2017. ápr. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Komplikato ***** válasza:
59%
Na igen, az meg a másik apróság, hogy mivel 52 hétből áll az év, odaadják a 13-ik havi fizetést, mert jár és nem nyelik le mint itthon, de ráadásul akik nem csak átutazó melósok, azok kapnak 14-ik havit is, ami biztos tök rossz lehet Karácsonykor. Jellemzően akik szerint nyugaton se lehet megélni, sok kamu mellett, ezeken is átsiklanak.
2017. ápr. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
97%

Én csak egy egyszerű asztalos vagyok, semmi extra, Münchenben élek. Oké, nem Ausztria. Kicsit több mint 13 éve vagyok egy itteni faipari cégnél, amit jelenleg túlóra nélkül netto kapok idén az 1890 euro, illetve még a túlóra. Amit pedig említettek, 13. havi, illetve karácsonykor minden évben kap minden dolgozó még kiegészítést.


Anno még úgy terveztem, hogy 1-2 évre jövök ki, aztán ha lesz egy kicsi félretéve megyek vissza MO-ra. Elég hamar megváltozott a véleményem a dolgokról, már nem is tervezek visszamenni. Ugyanezzel a munkával mennyit kapnék most vajon? 100-120.000 forintot? 12-szer egy évben, nem többször.


Ha nem is kolbászból van a kerítés, de itt legalább nem elérhetetlenek az olyan " apróságok " sem, mint az új autó, elmenni nyáron nyaralni pár hétre, vagy épp csak nem azon kell gondolkodni, hogy a számlát fizessem be, vagy épp egyek.


Egyetlen dolog volt elején nehéz, míg eljutottam a nyelvvel oda, hogy teljesen hétköznapian tudtam használni,

és nem kellett többet szótárat tartani mindig a közelben a biztonság kedvéért.


Én csak azt tudom mondani, hogy aki munkát keres, és van lehetősége rá, hogy kijöjjön akár ide, akár Ausztria, esetleg Dánia, Svédország stb, az ragadja meg az alkalmat, hamar meg fogja szeretni a dolgokat.

2017. ápr. 3. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Nem vitatom, de furcsállom. Egy buszsofőr bruttó 1700 eurót keres?


Én kamionos vagyok, nettó 2000 euró alatt vagy kb. 70 euró/nap alatt szóba sem állnék egy osztrák céggel. Persze, a buszos mindennap otthon alszik, de akkor is, sofőrhiány van egész Európában, 1700 euró nem pénz.


Ha vállalnám a kinti letelepedést, kiköltözést, 3000 eurós állást tudnék vállalni Németországban.


Ez a 1700 valami alap, kezdő összeg lehet, amire majd jön mindenféle pótlék, éjszaka, hétvége stb.

2017. ápr. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%

'Ausztria az egy ganaj hely.'


Ha valóban az lenne, nem mennének oda annyian. De gondolom, neked minden hely ganénak számít, ami tőlünk arrébb van :D

2017. ápr. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!