Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent az, hogy valaki...

Mit jelent az, hogy valaki bal vagy jobb oldali?

Figyelt kérdés
Mostanában úgy tűnik, hogy a két nagy párt között döntenek az emberek szimpátia vagy unszimpátia alapján. Én most lettem nagykorú és szeretném tudni, hogy a két oldal milyen értékeket képvisel. Konkrét példákon keresztül, azt tudom, hogy melyik konzervatív stb. Ennél konkrétabban érdekelne.
2008. okt. 13. 12:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
36%

A bal oldali pártok: MSZP, SZDSZ (Gyurcsány, Kuncze, Veress)

A jobb oldali pártok: FIDESZ (Orbán, Répássy)

Így hirtelen ennyit tudok válaszolni.

2008. okt. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
köszi, de ezt tudom, pont ez az ami zavar, nem ez alapján akarom eldönteni hogy melyik áll közelebb hozzám.
2008. okt. 13. 16:24
 3/23 anonim válasza:
40%
viszonyítási alapon az mszp-t a kommunistákhoz a fideszt a fasisztákhoz mérik...de keress a neten mindkét pártnak a munkásságában h eddig mit hoygan csináltak és a tetteik alapján már eltudod dönteni h meloyik áll közelebb
2008. okt. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
82%

A bal és jobboldaliság eredete a parlament ülésrendjéből fagad korábbról.

Hagyomány , hogy a bal karéjban ülnek a "munkásság, parasztság, szegényebb rétegek"(korábban proletárok)érdekeinek képviselői,

jobb oldalon a "polgárság ,felsőbb rétegek,tőkések,"(korábban arisztokrácia) képviselői.

A mai magyar politikában a bal és jobboldaliság ismérvei már szinte annyira keverednek, hogy ez alapján politikai identitást meghatározni lehetetlen!

2008. okt. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
28%
Mai "divat" szerint: aki nem baloldali és nem liberális, az csak rasszista lehet, más pedig nem.
2008. okt. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
58%
Semmit nem jelent, nagyjából ugyanúgy néz ki az átlag bal- mint az átlag jobboldali ember. Azaz egyszerűen átlagember. Nincs különbség a nagy pártok között, nem is nagyon lehet, hiszen mindkettő azért lehet nagy, mert populista, azt pedig nem nagyon lehet többféleképpen csinálni. Szerintem nézz utána mindenféle radikális oldalakon (mindkét oldalról), és akkor meglátod, melyik oldal mit tett, persze szűrővel érdemes csak olvasni ezeket, mert sok a hülyeség és valótlanság rajtuk.
2008. okt. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
16%
Iskolába járó, történelmet tanuló, szüleit meghallgató fiatal szokta tudni, hová tartozik, mit érez közelebb magához. Mindenkinek a saját elvei, véleménye a "tuti".
2008. okt. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
68%

A gond az, hogy szerintem sincs igazán bal- és jobboldali párt Magyarországon.


Ha elvi kérdésekről van szó, még csak-csak: egyértelmű például, hogy mondjuk az egyházak támogatásában a Fidesz és az MDF "konzervatívabb", mint a "baloldal".


Ugyanakkor ha például úgy érzem, hogy a jelenlegi ("baloldali") vezetés szórja a pénzt, nem tudok tőlük "jobbra" szavazni, mert a FIDESz éppen még rá is tesz egy lapáttal, pl. a tandíjmentesség melletti kiállással.


Ezzel most nem kívántam állást foglalni amellett, hogy helyes vagy nem helyes tandíjat szedni, csak példát mondtam arra, hogy nincs választási lehetőség gazdaságpolitikai téren. Mindkét fél ígér nyugdíjemelést, kórházak feljavítását, stb. (persze adócsökkentés mellett). Persze nincs sok választásuk: utoljára, aki ki merte mondani, hogy ez így nem fog menni, az Bokros Lajos volt, bele is bukott. (Néha még az MDF-nek vannak óvatos megjegyzései ilyen irányban, ők is kibuknának a parlamentből, ha most lenne a választás).

2008. okt. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
8%

"A gond az, hogy szerintem sincs igazán bal- és jobboldali párt Magyarországon."


Nemcsak szerinted: minden félművelt okoskodó szeret ezzel a szöveggel jönni :)

2009. okt. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
25%

A baloldal szélsőséges változata a kommunizmus, a jobboldalé a nacionalizmus. Orbán nem rasszista,nem is volt az,nem is lesz,mert jómaga is roma... állítások szerint. A FIDESZben is sok a roma. A baloldalon meg a zsidó. Nade erről nem írok többet,mert a feljelentések folynának a csapból is. :D



Én kb. egy hónapja kezdtem érdeklődni a politika iránt, azóta mondhatni hungarista vagyok.


Sztem a kommunizmusnak is volt jóoldala,Kádár idejében...


De az már a múlté!!!


Ide rendes rendszerváltás kell!!!


Ez a Jobbik programjában is szerepel.

2010. ápr. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!