Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent az, hogy valaki...

Mit jelent az, hogy valaki bal vagy jobb oldali?

Figyelt kérdés
Mostanában úgy tűnik, hogy a két nagy párt között döntenek az emberek szimpátia vagy unszimpátia alapján. Én most lettem nagykorú és szeretném tudni, hogy a két oldal milyen értékeket képvisel. Konkrét példákon keresztül, azt tudom, hogy melyik konzervatív stb. Ennél konkrétabban érdekelne.
2008. okt. 13. 12:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
34%

22:50


"A baloldal szélsőséges változata a kommunizmus, a jobboldalé a nacionalizmus."


A nacionalizmus annyira nem a jobboldaliság egy változata, hogy eleve a baloldaliak találták ki. Amúgy létezik jobboldali nacionalizmus, de baloldali is.


"Orbán nem rasszista,nem is volt az,nem is lesz,mert jómaga is roma... állítások szerint."


Igen, a szoci suttogó propaganda szerint, amit kétség nélkül beszopsz, mert kritikátlan és befolyásolható vagy.


"Én kb. egy hónapja kezdtem érdeklődni a politika iránt, azóta mondhatni hungarista vagyok."


A politika egy szakma. Egy szakmát kb. 2-3 év alatt lehet rendszeres tanulmányokkal elsajátítani. Akit egy hónapja érdekel a politika, az még akkor is hülye hozzá, ha egyébként 200-as az IQ-ja és reggeltől estig politikai tárgyú könyveket olvas. Nem véletlen, hogy hungarista vagy. Az se véletlen, hogy a szélsőségesek rendszerint gyerekek vagy fiatalok, akik aztán ezt kinövik. 16 évesen én is szélsőséges voltam, aztán kinőttem.

2010. ápr. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
20%

Te figyelj már legutóbbi válaszoló!


Akármennyi idős is vagy,nem kellene itt osztanod engem,nem kellene kioktatnod csak azért,mert kezdő vagyok a politika terén.


Ja és soha nem fogom kinőni a szélsőjobbot. Ez nem egy szokás vagy egy ruha amit ki lehet nőni,te tahó!-már elnézést-


SS az élet, a Hazámat szolgálom


Szebb jövőt!

2010. ápr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
65%

tegnap 21:16


Minden 17 éves azt hiszi, hogy nem fogja kinőni a kamaszos hóbortjait. "Most hatéves vagyok és okos vagyok nagyon-nagyon..." - A. A. Milne

2010. ápr. 22. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
17%

Na jah, ilyen helyzetben visszasírja mindenki Gyurcsányt..


DE MÉG RÁKOSIT IS!!!!


Nem vagyok baloldali, de még az is jobb lenne..


Kár, hogy a Bajnai csak "kisegíteni" jött..

2011. máj. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
22%

"Na jah, ilyen helyzetben visszasírja mindenki Gyurcsányt.."


Ki az a Mindenki? Gréczy Zsolt?

2011. máj. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
Bármi is volt/van/lesz az emberek nagy része elégedetlen ez ellen "nem lehet tenni "----> persze lehet mindig lehet javítani rontani , de valaminek a rovására ..semelyik párt nem tud a semmiből pénzt teremteni . Túl vannak tárgyalva ezek a politikai ügyek . A sok "okos " osztja az észt a parlamentben, és a sok " okos " ember meg azon kívül . Mindig lesz aki szid és van aki dicsér . Gyurcsány idejében is az emberek elégedetlenek ahogy most is .... mindenki csak ígérget . Nem hiába vannak szegények és erről nem a kormány tehet !!! (személyes vélemény )
2012. jan. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom, hogy aktuális még ez a négy éves kérdés, de beírom a választ, mert ha én kilyukadtam itt talán más is ki fog, akinek szüksége van rá.


Egyetemi vázlatom:


BALOLDAL:

Emberképe: Pozitív, az ember jó, nevelhető (bemegy börtönbe, kimegy, jó lesz)

Az ember racionális, tud úgy viselkedni, ahogy kell.

Antropológiailag optimista.

Egyenlőség: Fontosnak, kívánatosnak tartják, hisznek az emberek egyenlőségében.

Haladás: Modernizáció, átalakulhat egy alulfejlett társadalom fejletté.

Tulajdon: Köztulajdon, állami tulajdon fontossága, magántulajdon alárendelhető

Állam: Felszámolni az államot (Anarchia) a szélsőséges része, vallás ellenesség. Egyébként szerintük gazdasági+szociális okokból az államnak aktív szerepet kell ellátnia.

Társadalmi kiegyenlítés: gazdagoktól el kell venni, szegényeknek adni kell.

Kulturális értékek: Halálbüntetés ellen. Pro-choice: abortusz engedélyezése, választás mellett állnak.

Kisközösségek, internacionalizmus.

Honvédelem: "Galamb." Nem kell háború.

Kisebbségek iránti elköteleződés. Inaktívok, munkaerőpiacon kívüliek, munkavállalók.



JOBBOLDAL:

Emberképe: Negatív, eredendően nagyon rossz tulajdonság (kabzsi, önző, irigy).

Korlátozott az emberi elme, kevésbé hisznek a racionalitásban.

Antropológiailag pesszimista.

Egyenlőség: Természetünktől fogva különbözőek vagyunk.

Haladás: Evolúció.

Tulajdon: Magántulajdon szentsége, sérthetetlensége.

Állam: A szélsőségesek szerint nincs szükség az államra. Egyébként kell állam politikai értelemben a rend miatt. Az állam megkerülhetetlen, szükséges rossz. Piacpárti, éjjeliőrállam.

Kulturális értékek: Halálbüntetés mellett. Pro-life: Az élethez való jog kiemelkedik, a fogantatással kezd az élet. A magatehetetlen magzatnak is joga van az élethez.

Vallás, család, nemzet!

Honvédelem: Héja. Legitim erőszak nem jó, de elfogadható, ha szükséges.

Munka: Vidéki bázis, vallás több figyelmet kap.



Remélem, ezek alapján sikerül belőni körülbelül, hogy melyik oldallal szimpatizálsz. ;)

2012. dec. 28. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
nagyon köszi, ez volt a legértelmesebb válasz:-) és sokat segített köszi, eddig is úgy gondoltam amihez tartozom azokért amik ez megerősített köszi
2012. dec. 29. 18:30
 19/23 anonim ***** válasza:

Jelenleg nincs baloldal mMagyarországon, illetve van, csak a médiában nem jelenhet meg. Így - közmegjelenés nélkül - halálra van ítélva (szánva?).

A jelenleg magukat baloldalinak tituláló pártok )MSZP; DK; stb.) inkább ultraliberálisok.

Pdig nagy szükség léenne egy karakteres baloldali pártra a Jobbik ellensúlyozása miatt.

2015. ápr. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
Szerintem a fenti kollega nagyon jol megfogalmazt a dolgokat (marmint az egyetemista) ! Kinek mi a fontosabb de 3 dolog amit minden eppeszu ember tamogat es amit a srac fentebb leirt ! Vallás(Isten,Hit) Család(utódok nemzése,az emberi faj fenntartása/Természetes család [Férfi, Nő és gyerek/ek+helyes nevelésuk, marmint ugyanugy az utodok nemzesere es nem pl a melegségre]) Nemzet(Saját nemzete az embernek van legnagyobb elonyben, nemhagyja a nemzetu ertekek elfeledését[szokásait, hagyományait], sajat nemzetenek kimulasat /megfogalmaztam a család szekcioban/) Szerintem egy éppeszű ember ezeket támogatja, persze ott van a szelsojobboldal, de az már mástészta, ott e 3 dolog kozul elsosorban a nemzet es a vallas, de foleg a nemzet viszi a prímet! Üdv.:Egy szélsőjobboldali!
2016. jún. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!