Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kínai boltosoknak, vállalkoz...

A kínai boltosoknak, vállalkozóknak miért nincs bekötve a NAV-os pénztárgép, és úgy általában, fizetnek egyáltalán bármi adót?

Figyelt kérdés
A városban ahol élek, egyre több a kínai bolt, de érdekes mód egynél sem látok NAV-os pénztárgépet, számlát sem adnak. És milyen meglepő, óriási kertes házban él mindegyik, van olyan, amelyiknek van: 2 Audi, 3 BMW, egy Mercedes meg vagy 4 Mercedes teherautó. Úgy, hogy 5 éve még az országban sem voltak.

2017. ápr. 8. 23:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs, de engem legalább ennyire érdekel, hogy a kaszinókba miért nincs bekötve.
2017. ápr. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
5%

Mert mondjuk kaszinó alig van, kínai bolt meg minden sarkon.

Kaszinóban egyébként sincs pénztárgép...

2017. ápr. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
#2: Éppen ezt kérdezik sokan, hogy miért nincs. Tudom, Tállai András hablatyolt valamit arról, hogy a kaszinók pénztárának forgalmát máshogyan ellenőrzik, de nagyon mellébeszélésnek tűnt és nem csak nekem.
2017. ápr. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Aztán ki tart vissza attól, hogy bejelentsd őket a navnak? Mert mi itt fel tudunk rajta háborodni (ugyanis tényleg be kéne kötni a pénztárgépeket), de sok mást tenni nem tudunk.
2017. ápr. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Vazul1972 ***** válasza:
94%
Ők valamiért mentesültek ez alól, mint Vajna kaszinói...
2017. ápr. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Így sem adnak blokkot a vásárolt árúról hát akkor ha bekötnék a NAV-os pénztárgépet akkor adnának? Dolgozók bejelentése se divat náluk. Akkor Merce, BMW honnan lenne
2017. ápr. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%
Engem inkább az érdekelne, hogy a többi helyeken mért van bekötve és a magyar paraszt miért tűri ezt el.
2017. ápr. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mert csak a magyarokat ellenőrzik, csak nekik kell adót fizetni.
2017. ápr. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem adnak számlát,akkor miért nem jelented az illetékes hatóságoknak?

Számlaadási kötelezettségük van a vállalkozóknak.

2017. ápr. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A multikon kívül, mennyivel jobb a többi, ahol be van kötve? Majd minden hol, két árat mondanak. Vagy is, kell számla, vagy nem. Tegnap is megkérdezték, tíz ezret, vagy tizenkettőt akarok fizetni?
2017. ápr. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!