Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért éri meg nekünk kilépni...

Miért éri meg nekünk kilépni az Európai Unió-ból, vagy éri meg benne maradni? Milyen gazdasági helyzet követné, ha kilépnénk vagy benne maradnánk?

Figyelt kérdés
engem mindkét oldal érdekelne, mellette / ellene

2017. ápr. 9. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Ha kilépnénk, teljesen összeomlana a gazdaság, a mezőgazdaság mindenképpen. Jóformán csak az Uniós pénzek tartják fenn.
2017. ápr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
Ha kilépnénk, akkor rohamos fejlődés és fennvirágzás, ha benn maradnánk akkor lassú leépülés, elsorvadás.
2017. ápr. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

A kilépésnek annyi előnye lenne, hogy nem kötnének az EU-s jogi szabályozások, ami nagyobb mozgásteret ad a mindenkori kormánynak (gondolom nem nehéz belátni, ennek mi lehet a hátulütője)


A tagság alapvetően azért éri meg, mert egy gazdasági-politikai-kulturális-katonai közösséget alkotunk, ezáltal erősebb az érdekérvényesítési képességünk a világban, és segítenek a "nagyok" felzárkózni.

2017. ápr. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Egy példa egyszerre ami kutatja hogy miért nem éri meg kilépni és éri meg benne lenni.


Mert a fejlesztések, a fejlődés minimum 70%-ához az eu tagságunkból eredő hasznok miatt fejlődik iylen ütemben.

2017. ápr. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Aha, ismerösöm azt mondta hogy: ha kilépünk EU-ból akkor kelet nyitni fog felénk és támogatni a gazdaságunk főleg mezőgazdaságunkat. Ennek van alapja? Mármint orosz az vitt mindent ami ehető.
2017. ápr. 9. 16:52
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

A mostani ideiglenes embargót leszámítva szinte semmi se gátol meg minket abban, hogy EU-n kívüli országokkal, így pl. az oroszokkal kereskedjünk, akik egyébként fontos kereskedelmi partnerünk.


Ha viszont kikerülünk az EU-ból, akkor sokkal nehezebb lesz a legfőbb kereskedelmi partnerünkkel, a németekkel kereskedni.


Szerintem az oroszok jobban támogatnak minket úgy, hogy az EU-n belül vagyunk, mert itt fontosabb pozícióban vagyunk számukra. Ellenpéldának ott van Fehéroroszország vagy Ukrajna.

2017. ápr. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 KecskeShajt újra! ***** válasza:
77%

Ha most azonnal kilépnénk, az rövid távon semmiképpen sem lenne jó, nincs magyar ipar, ami van, az szinte teljesen német és francia kézben, meg egyéb uniós országok multinacionális cégeinek kezében. Egyik pillanatról a másikra nem lehet ezeket kiváltani, pénzünk gyakorlatilag semmi, szóval ha megtörténne, akkor valószínűleg az oroszok felé közelednénk és az oroszok adnának hitelt.

Ha kilépnénk, nem kellene tartani semmilyen termelési kvótát, lehetne egyes magyar termékek védelmében védővámot alkalmazni (pl. vám a külföldi tejtermékekre).

Hosszú távon akkor érné meg, ha vissza lenne szorítva a korrupció és a magyar tulajdonú/állami vállalatok képesek lennének annyit termelni, hogy pozitív legyen a kereskedelmi mérlegünk.

2017. ápr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 hollófernyiges ***** válasza:
61%

"ha kilépünk EU-ból akkor kelet nyitni fog felénk"


Az exportunk 80%-a az EU-ba megy. Az EU gazdasági ereje és piaca különböző számítások szerint vagy 9x vagy 6x nagyobb mint Oroszországé. A nagyobb külföldi beruházások (főleg az autóipar) azért jöttek hozzánk, mert az Eu-n belül vagyunk és olcsó a munkaerő. Ezeket add össze és rájössz, hogy mi történne ha kilépnénk.

2017. ápr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%

Miért akarnánk egy elmaradottabb, eroszakosabb ország szövetségeselenni egy békésebb és fejlettebb unió helyett?


A világ nem úgy működik, mint a kommunizmus idején. Akkor vittek mindent. Ma azt viszik, ami a legolcsóbb. Oroszország is kapitalista ország. Az pedig biztos, hogy ilyen apró országként nem sok választásunk lenne érvényesíteni az árainkat. Az egy álom, hogy a magyar mezőgazdaság vilagszinvonalu. Nézz fel Youtube-ra, nézd meg hogyan termel ma a nyugat élelmiszert. Egyik oldalon ott lenne az EU, akiket elárultunk és a hátunk mögött senki nem állna. A másik oldalon meg az oroszok. Sok lehetőségünk lenne tárgyalni... ja nem.

2017. ápr. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!