Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A CEU miatt azért van ekkora...

A CEU miatt azért van ekkora hiszti, mert Sorosé vagy mert valamiféle liberálisképző?

Figyelt kérdés

Hogyha mondjuk a Nyugat-Magyarországi Egyetemet akarnák átszervezni, ahogy a múltban is tették, senki sem szólalna fel ellene.

Eddig sem szólaltak fel.Volt 1-2 ember, aki elmondta nem tetszik neki és ennyi.

Pedig az NYME értelmes képzéseket biztosít, a közgazdaságtól kezdve , műszaki képzéseken át a pedagógiáig.


Ha megszűnne, sokaknak az sem tűnne fel szerintem.

Viszont,a CEU-nak akkora hírértéke van, mintha egyszerre 10 magyar felsőoktatási intézményt akarnának megszüntetni.


A CEU szakjainak egy része értelmetlen,áltudományos.

Csak azért tettek be 1-2 értelmesebb hangzásút,hogy ne gondolja azt mindenki, hogy azaz intézmény egy szabadelvű tranvesztita-genderológus vagy kisebbségvédő képző.



2017. ápr. 10. 19:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Hányszor kérdezed meg ugyanazt még ma? De hogy tisztázzuk a NYME az árufeltöltők meg szalagmunkások újabb generációját képzi a CEU meg nemzetközileg elismert szakembereket. Ha előbbi megszűnne semmi nem lenne, az utóbbi meg az egyetlen jelentős nemzetközileg jegyzett felsőoktatási intézmény az országban.
2017. ápr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Hogy jobban értsük a kérdésedet írd meg kérlek valamennyire részletesen hogy miért értesz egyet a törvény ilyen értelemben történő módosításával.

2017. ápr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
NYME és értelmes képzés egy mondatban... romanisztika, szabadbölcsészet, műszaki menedzser, kézműves, ének-zene, informatikus könyvtáros, környezettan soroljam tovább?
2017. ápr. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
19%

Nekem speciel nincs azzal semmi bajom, hogy megszűnik a CEU vagy sem. A tüntetők 99%-a amúgy sem tudna bekerülni. Én sem. Nincs mögöttem senki, aki kifizetné a tandíjat...

A gond Orbánék pofátlanságával van. Azzal, hogy úgy gondolják, hogy BÁRMIT megtehetnek, ami megtetszik. Értsd: ha holnapra azt találják ki, hogy te told a szádba a kormány összes tagjának a hímtagját, akkor hoznak egy törvényt, és pofátlanul megmagyarázzák, hogy ez jó mindenki másnak, mert nem nekik kell megtenniük... Szóval én speciel le is tojom a CEU-t vagy KEE-t, vagy hívjuk ahogy jólesik. Nekem a gondom az eljárással van, és nem csak ebben az ügyben.

De a CEU mellett "tüntetők" is érdekes egy népség. Ha jól sejtem, ők mindannyian erősen kritizálják és vádolják Orbánt, hogy tulajdonképpen fizetőssé teszi, tenné a felsőoktatást. Nos, ők egy fixen fizetős iskola mellé állnak. Ez a részükről durva öngólt jelent. Az a másik, hogy egy olyanért tüntetnek, amihez esélyük nincs hozzászagolni. Mert mondják azt, hogy Orbán ellen tüntetnek, és a fent vázolt rendszere ellen, azzal még egyet is értek.

2017. ápr. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

#4

A CEU-n kb mindenki ösztöndíjas. Nagyon kevesen vannak akik nem kapnak semmit, aki meg komolyan veszi nem hogy ingyen van neki, de gyakorlatilag kap egy olyan összeget amiből vígan elvan.

2017. ápr. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem is tudom melyik az undorítóbb:


Egyik részről itt a CEU ügy. A kormány azt üzeni mindenkinek, hogy nincs szabadság, nincs függetlenség, nincs autonómia. Csak olyan van, hogy még nem jöttek el érted.


Másrészről itt vannak azok, akik szerint ez kifejezetten jó dolog, és aki tiltakozik ellene, az hazaáruló és "hisztizik".

2017. ápr. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

Az a baj az egésszel, amit már 2011-ben is leírtak, csak akkor még kiröhögtem őket:


Ma a CEU, holnap a szomszédod, holnapután meg te. Mert csak. Mert olyan kedvük van, hogyha nem tetszik valami, akkor tönkreteszik. Ilyen szempontból a baloldal legalább csak sipákol, ha valami zavarja. Ezek meg jó balkáni szokásként tönkreteszik.


Az meg kit érdekel, hogy ott mit tanítanak és mit nem?

Még egy ének-zene tanár is értelmesebb tagja lesz a társadalomnak, mint egy tanulatlan bunkó, aki a haszon mellett jóval többet vesz ki a rendszerből kisebb balhékkal, mások tönkretételével vagy a gyorsan tönkremenő egészséges miatti kórházi számlákkal.

2017. ápr. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Nem unod még ezt?

Annyira szánalmas már ez.. Hogyan lehet örülni annak, hogy megszűnik egy egyetem? Kiemeltél néhány szakot és most vered melled, hogy mennyire jó vagy? Hát gratulálok. Ha megszűnne akármelyik egyetem, akkor is utcára vonulna mindenki, mert az oktatás, a tudás, az egyetem az kincs. Olyan kincs, ami a szellemiséget, a magyar kultúrát képezi, ami nélkül az ország nem működne.

Nézzen magába minden tapsoló ember. Lehet, hogy most örül neki, de mi van, ha ne adj Isten hoznak valami törvényt az NYME, vagy az ELTE ellen? Annak is felállva örvendezni fogtok és majd mondogatjátok, hogy megvédtük a hazát?

A hazát leginkább a Fideszhez hasonló neokommunista párttól kellene megvédeni.

2017. ápr. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
13%
Egyetértek a kérdezővel.
2017. ápr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
17%
Szintén +1 a kérdezőnek. :)
2017. ápr. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!