Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nagy tüntetés nem több...

A nagy tüntetés nem több százeres nagyságrendnél kezdődik? Ez elég lesz egy 2018-as váltáshoz?

Figyelt kérdés
Szerintem nem. Figyelem a híreket, de nagyon kevésnek tűnik ez nekem. A Hősök terén is alig voltak. A drónfelvétel alapján pár ezer fő. Ők akarják leváltani a mostani kormányt? Mert meglátásom szerint, ez nagyon kevés lesz 2018-ban.

2017. ápr. 13. 11:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
32%

Kevés hát. Ezekkel a tüntetésekkel igazából foglalkozni sem kell. Csak fel van fújva. Viktorék is le fogják sz.rni az egészet és bizony ők teszik jól.

(Mondom ez úgy, hogy abszolút nem vagyok Fideszes.)

2017. ápr. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Én sem, de ez a téma engem sem különösebben érdekel. Nem a Corvinusról van szó vagy valami hasonló magyar neves iskoláról. És EU párti sem vagyok. Ha választnam kéne, hogy Magyarországot az európai vagy inkább az eurázsiai unióba helyezzem, utóbbit választanám.
2017. ápr. 13. 11:34
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

Anno 2002-ben a Fidesz 2 millió résztvevőről beszélt a nagygyűlésükön. 2006-ban is csináltak egy ilyet, ott már légifelvételek alapján voltak objektív becslések, amelyek alapjan kiderült, hogy 60-70 ezren lehettek (az MSZP hasonló rendezvényén 30-40 ezren). Utólag belatható, hogy az a 2 millió hatalmas kamu volt, el sem fértek volna akkora területen, ennek ellenére azóta is minden Fideszes rendezvény, így a Békemenet után is több százezer vagy akár 1 millió feletti tömegről beszél a pártallami propaganda. Pedig százezres nagyságrendű tüntetés vagy felvonulás valószínűleg nem volt a rendszerváltas óta, vagy max. épp 100 ezres.


Ennek fényében a vasárnapi 70-80 ezer nagyon sok, annak fényében meg különösen, hogy a netadóval szemben, amit mindenki saját bőrén érzett volna, itt a tüntetők többségét nem közvetlenül érintő ügyekről van szó, tehát nem szimplan proli módjára haborognak, hanen távolabb látnak az orruknál.


Inkább az a probléma, hogy nincsen semmilyen szervezettség, ezért nem igazán látom, hogy lenne belőle valami. Na meg nincsenek fizetett provokátorok a tömegben, mint anno 2006-ban...

2017. ápr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
jelenleg Kína gazdasága a legerősebb. Nem vademberek, id.óta
2017. ápr. 13. 12:14
 5/25 anonim ***** válasza:
74%
Kína 1 főre eső GDP-je ma is jóval alacsonyabb, mimt Magyarországé. Persze a teljes GDP magas, mert sokan vannak.
2017. ápr. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Ez a lényegen nem változtat. A legerősebb.
2017. ápr. 13. 12:20
 7/25 A kérdező kommentje:
8. liberó válaszoló, minket az EU is eltapos :D Miről beszélsz?! :D Magyarországnak sosem volt nemzettudata, bocs volt 1848-49-ben, ami most van, minden de nem az. Az Eurázsiai Unió nem is olyan megosztott, mint az EU, ez meg a másik...
2017. ápr. 13. 12:25
 8/25 anonim ***** válasza:
59%
De, változtat a lényegen.Ha példaképnek tekinted Kínát, akkor az ottani tömeges vidéki szegénységet is tekintsd annak. Attól, hogy 5-ször annyi lakossággal annyi az összes gazdasági teljesítményük, mint az USA-nak, még nem lesznek gazdag ország.
2017. ápr. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Mindenhol van szegénység, a gazdaságban pedig az összteljesítmény számít. És a közgazdaságtanban is.
2017. ápr. 13. 12:26
 10/25 A kérdező kommentje:
De a kérdés nem ez volt, szóval kanyarodjatok vissza az eredeti témához, köszi.
2017. ápr. 13. 12:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!