Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Teljesen pártatlanul kérdezem,...

Teljesen pártatlanul kérdezem, hogy szerintetek lesz még bármiféle komolyabb folytatása a héten történt megmozdulásoknak vagy a tegnapival ki is fulladt és, ha lesz hogyan képzelitek?

Figyelt kérdés
Kérlek a korotokat is írjátok meg. Érdekel a különböző korosztályok, csoportok hogyan látják az elmúlt napokat.
2017. ápr. 16. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz. A Fidesznek nem kell reagálnia, és el van intézve. A tüntetéseknek általánosságban az volt a lényege eredetileg, hogy a kormány vagy reagál, vagy látványosan figyelmen kívül hagyja a népet. És ez utóbbi elfogadhatatlannak minősült, mert a politikusokat a köz szolgáinak tartották. Olyan ez, mintha a szolgáló nem figyel a mestere utasítására. Egyszerűen kirúgják. Ugyanez volt a helyzet a kormányokkal is.


Ma ez a felfogás csak pár, szélsőségesnek tartott ember fejében létezik. Mivel a nép figyelmen kívül hagyása nem számít negatívumnak, sőt, van aki számára még pozitívum is, ezért a Fidesznek nincs vesztenivalója. A tüntetés ma már nem egy ultimátum, hanem egy kellemetlenség. A tüntetőknek nincs hatalom a kezében, mert ha a kormány egyszerűen nem csinál semmit, azzal nyer. Nem ösztönzi semmi a kormányt arra, hogy meghallgassa a tüntetőket. Szóval ezért nem lehet tüntetésekkel semmit elérni. Attól még próbálkozni kell, én is voltam kint, de nem számítok arra, hogy bármi komoly lesz belőle. Ha mégis, max pozitívan csalódok.


22

2017. ápr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Azzal kell kezdeni, hogy a mostani tüntetési hullámot mi indította el? A CEU ügye.

A CEU-t ki támadta meg nyíltan? A kormány. Miért tennének ilyet, ha eddig semmi gond nem volt azzal az egyetemmel? Egyszerű, nyílt provokáció. Mi a célja ennek a provokációnak? Az, hogy mindenkit, aki most egy darabig bármilyen témában Orbán ellen merészel megnyilvánulni, őket el lehet könyvelni sorosbérencnek.


A kormány nagyon megfontoltam választja ki azokat a témákat, amikről a közbeszédnek szólnia kell. Ezeknek a témáknak közös jellemzője, hogy bármit lép rá az ellenzék, a berögzött fideszes csak megerősítést fog nyerni a közös ellenség képében (ami összetartja a fogyatkozó hívőtábort). Ilyen témák: a kamu Brüsszel elleni szabadságharc, migránsozás, sorosozás, hanyatló nyugat, stb.


A tüntetéseket látva, hihetjük azt, hogy Orbán ez egyszer túltolta biciklit, és túlságosan hülyének nézte az embereket. Sajnos ezt nem lehet túltolni. Orbán magát nem fogja megbuktatni.


Orbán ellen az egyetlen esély az, ha a komplett ellenzék elkezd azon dolgozni, hogy ne a kormány által bedobott témák uralják a közbeszédet. Be kell hozni olyan ügyeket, amelyek valódi sérelmek jelentenek a népnek. Olyan ügyeket, amihez mindenki tud kötni valamit. Valahogy úgy, ahogy Gulyás Márton kijelölte, mindenkinek azért kell küzdenie, hogy visszaállítsuk a 2013 előtti igazságosabb választási törvényt. Igaza van. Még jobb lenne ha független korrupció ellenes ügyészségért tüntetnénk, vagy több forrásért az oktatásban / egészségügyben. Ügynökakták nyilvánosságra hozásáért, független médiáért, lehetne sorolni.


Jó kiállású vezetők, és cél kell, előbb utóbb meg is lesz, én optimista vagyok.


22

2017. ápr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

kor 23

akkor lenne komolyabb folytatása ha a rendőrök szétverték volna őket. De jelenhelyzetben már csak az az állitás is diktatúra van, nincs szabadság megbukik.

Az amit a médiában híresztelnek hogy ez tükrözi az egész nép akaratát téves mivel az ügy amiért tüntetnek (ceu) nem igazán oszt vagy szoroz az emberek többségének.


Ezer más ok miatt lehetne tüntetni ami érinti az egész magyar társadalmat pl.: a dolgozói szegénységért de ilyen ügyekben senkisem szervez nagyobb megmozdulást ami elég szomorú

2017. ápr. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha lehet tartózkodjunk az erőszakos megnyilvánulástól, meg a primitívségtől. Értelmes, végiggondolt, összeszedett válaszokat próbáljatok meg írni, hogy más is megértse, miért is látjátok úgy ahogy. Köszönöm az eddigi válaszokat- nem én pontozok.
2017. ápr. 16. 14:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Lesz, állítólag tüntetni fognak az orosz követség előtt.
2017. ápr. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Május 1-én lesz egy Momentumos tüntetés. Remélhetőleg nem olyan, mint a legutóbbi, ami inkább egy belvárosi fesztivál volt, és nem egy tüntetés.
2017. ápr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!