Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hagyja el az ismerőseim...

Miért hagyja el az ismerőseim zöme ezt az országot? Nekem is mennem kéne?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, és elkeseredve látom hogy a középiskolai osztálytársaim háromnegyede már külföldön robotol. Dolgoztam én is 1 évig Németországban, évig Londonban, de hazajöttem. Nem bírtam, honvágyam volt. Beszélgettem egy külföldön dolgozó ismerősömmel, és azt mondta hogy "hülye vagyok és felelőtlen" amiért nem megyek el én is innen (kis falu Szabolcs megyében), mert nem lesz félre rakott pénzem. Diplomás vagyok, és dolgozom, igaz nem a szakmámban, de a fizetésem elegendő arra hogy megéljek, fizessem a rezsimet, autómat. Családot nem tudnék vele fenn tartani, de még nem is tervezek. Szerintetek is baj, hogy egy fiatal inkább itthon marad? Ha valaki annyira földhözragadt, hogy képtelen más országban élni?
2017. ápr. 20. 02:49
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Pedig pont hogy azért nem kéne elmenned, mert mindenki más elmegy. Gondolj bele, minél kevesebben vannak itt, annál több támogatás és segély jut neked.


Ha mondjuk kitör az influenzajárvány és a körzeti orvosnál 40-en sorba állnátok, de ebből 30 ember már lelépett, akkor csak 10-en lesztek ott, tehát kevesebbet kell sorba állni és valószínűleg az orvos is kedvesebb lesz, mert kevesebb stressz éri, hogy nem kell annyi embert ellátnia.


Vagy gondold el, hogy reggel mész munkába az autóval, de nincs akkora dugó, mert a potenciális autósok 75%-a lelépett.

2017. ápr. 20. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én sem költöznék külföldre, de Hajdú megyéből nyugat magyarországra költöztem.

Nem sokkal, de azért érezhetően jobb színvonalon élek.

2017. ápr. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%

"Ha mondjuk kitör az influenzajárvány és a körzeti orvosnál 40-en sorba állnátok, de ebből 30 ember már lelépett, akkor csak 10-en lesztek ott"

haha, csakhogy a helyzet az, hogy ha az orvos lelép, akkor egy héten mondjuk csak 2x lesz a faluban rendelés, vagy csak 3 faluval odébb, és nem 40en, hanem 60an várnak majd sorba.


Ettől eltekintve azért van érv a hazatérés/otthon maradás mellett is. Én is sokat gondolkozom rajta, hogy esetleg haza kellene térnem, de otthon nem nagyon tudnék végzettségemnek megfelelő munkát találni. Meg féltem a gyerekem a magyar oktatási rendszertől.

2017. ápr. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy baj- e, de ilyen értelemben én is "földhözragadt" vagyok. Csak a legvégső esetben tudnám elképzelni, hogy más országban éljek.
2017. ápr. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!