Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az állami vállalatok a nyugat-...

Az állami vállalatok a nyugat-európai országokban is olyan rossz hatékonysággal működnek, mint nálunk?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, mint posta, vasút.


Én az utóbbinál dolgoztam, botrány, ami ott megy.


Nem azt mondom,hogy dolgozzuk ki a belünket, a normális multicégeknél sem kell.De, azzal a hatékonysággal, ami ezeken a helyeken van, rég össze kellett volna omlaniuk.Rengeteg a felesleges,láb lógatós pozíció.Szó szerint láblógatós.

Volt olyan ember ott, aki ugyanabban a bércsoportban volt, mint én és jó ha napi 1 órát dolgozott.Természetesen azért került oda, mert ismert valami vezetőket.Pontosabban, létrehozták neki az állást.


Pedig, az állami vállalatoknak közel azonos hatékonysággal kellene működnie, mint egy magáncégnek.Miért?Azért, mert az állam a fenntartó, az államnak érdekének kellene lennie,hogy hatékony legyen és ne egy pénznyelő.Mindenképpen pénznyelő marad, csak a mérték nem mindegy.


2017. ápr. 20. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugat-európában is a magánvállalkozásokhoz képest gyengén teljesítenek az állami vállalatok, de azért nem ennyire. Ez kelet-europai sajátosság, hogy minden drága, ellenben szar.
2017. ápr. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Lényegesen rosszabbal. Nálunk azért még tűrhetően működnek.
2017. ápr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Nyugat-Európában jóval hatékonyabban működnek mivel sokkal alacsonyabb a korrupció. Ahogy te is írtad, azok kerülnek be állami pozíciókba, akik valakinek a valakije, és tényleg nincs semmi elvárás, szarul is működik minden ami állami szférában van.
2017. ápr. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Volt olyan ember ott, aki ugyanabban a bércsoportban volt, mint én és jó ha napi 1 órát dolgozott."


Jó, de ő egy Magyar, te meg csak egy biodroid jobbágy vagy.

2017. ápr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez attól függ milyen a piaci helyzet. A kiváltságos állami monopóliumok ott sem működnek jól, de a versenyszektorban kénytelenek hatékonyan működni.
2017. ápr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem, igen. Persze, lehetnek különbségek, de az állami cégek, vállalkozások, soha nem fognak olyan hatékonysággal működni, mint a magáncégek.
2017. ápr. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!