Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2002-től 2010-ig liberális...

2002-től 2010-ig liberális diktatúra volt Magyarországon?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 21. 19:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Ha definiálod mi a liberális diktatúra és mik a főbb jellemzői, akkor megmondom, hogy igen vagy nem.
2017. ápr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Shai-Hulud ***** válasza:
84%
2002-től 2010-ig semmilyen diktatúra nem volt Magyarországon.
2017. ápr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Ezért nem iszunk gyógyszerre gyerekek.
2017. ápr. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
Élhető ország volt...
2017. ápr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
43%

Liberális diktatúra definíciószerűen nem létezhet. Akikre te gondolsz, azokat inkább libsinek, vagy balliberálisnak hívom.

A demokrácia fogalma kétféleképpen értelmezhető. Szerintem akkor van demokrácia, ha a választásokat megtartják, a választások titkosak, és a választásokat kormánypárt nem csalja el/nem akadályozza meg. Ez alapján demokrácia volt akkor is és most is az van.

A balliberális értelmezés szerint a demokráciához még hozzátartozik a sajtószabadság, a tanítási szabadság és civil szervezetek szabad működése. Ezen értelmezes alapján akkor egy balliberális diktatúra volt, most egy jobboldali van.

2017. ápr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

"Liberális diktatúra definíciószerűen nem létezhet."


Ez volt az egyetlen értelmes mondatod 5-ös, itt kellett volna abbahagyni.

2017. ápr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
Liberális diktatúra nincsen. A liberalizmus legfőbb jellemzője az embereknek adott szabadság, a diktatúra legfőbb jellemzője pedig ennek a tökéletes ellentéte. Így egy liberális diktatúra az, ami nagyon sok jogot ad az embereknek, de egyszerre nagyon keveset. Az embereknek egyszerre van több és kevesebb szabadságuk, egyszerre van több és kevesebb joguk. Ami ellentmondás. QED
2017. ápr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
Hát, nekem nem tűnt fel, hogy diktatúrában éltem volna abban a 8 évben. Persze, lehet, hogy csak én nem vettem észre, ezért leírhatnád, hogy konkrétan mire gondolsz.
2017. ápr. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
Dehogy volt. Sőt ha belegondolsz akkor még az Alkotmánybíróság is független volt, és szinte minden szervezet. Ezért is lehetett sok akkori kormánydöntést megborítani és a Fidesz ebből szerzett előnyt. De akár hozhatnám hogy a MÁV sztrájkok is demokratikusabban mehettek, mert ma már a sztrájktörvény is módosítva lett a Fidesz jóvoltából, és nincs csak úgy joga sztrájkolni a munkavállalónak.
2017. ápr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
9%
Zsidóuralom volt.
2017. ápr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!