Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A turbó magyarok többsége,...

A turbó magyarok többsége, miért gyűlölik, még le is hazaárulózza azokat, akik jobb élet miatt, mennek ki külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 25. 13:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%
Mert itthon is meg lehet élni és ahhoz, hogy a jövőben ne kelljen külföldre menni dolgozni, a most külföldön dolgozókra is szükség lenne.
2017. ápr. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

én azt kérdezném mi van a turbózsidókkal, meg a turbócigányokkal, a turbózsicikkel (gy.k.zsidócigány)

turbóarabokkal?

2017. ápr. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%

Azért, mert ahelyett, hogy valamivel hozzájárulnának ahhoz, hogy az otthoni problémák megoldása kerüljenek, inkább a saját értéküket nézik és külföldre mennek.


Nem akarok állást foglalni, hogy kinek van igaza, vagy kinek nincs, ez az indok mögötte.

2017. ápr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
28%

Mert önzők...

A pènz nem minden...

2017. ápr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Igen, az ember elsősorban a saját életét, problémáit próbálja minél jobban megoldani. Ilyen értelemben, a legtöbb ember, valóban önző, de szerintem, nincs ebben semmi meglepő.
2017. ápr. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Én nem ellenzem, mindenki úgy tesz, ahogy szeretné.

Abban viszont van igazság, hogy nyitott határok nélkül itt már olyan cirkusz lett volna, hogy.....

2017. ápr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
#1: Hát,azért nem lehet elvárni mindenkitől, hogy maradjon itthon és "áldozza" arra az életét, hogy majd egyszer az utódainak jó legyen. Pláne úgy, hogy nyilván semmi garancia nincs rá, hogy így is lesz. Akik elmennek, alighanem pesszimisták ezügyben. Vagy éppen reálisan gondolkodnak.
2017. ápr. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

Én csak egy kertes kockaházat és egy autót szeretnék meg a gyerekemnek az életét finanszírozni, semmi luxust. Ehhez Magyarországon 20-30 évet kellene dolgoznom (ha nem putrifalván szeretném megvenni, hanem közel a munkahelyemhez) ahhoz, hogy ezeket megteremtsem. Külföldről ezt 5-10 év alatt összehozom kényelmesen, kellemes életszínvonalon. Miről beszélünk?


Nem beszélve arról, hogy az állam ott próbál elgáncsolni és lehúzni, ahol csak tud, a közbeszéd szintje primitív szinten van(g**i gazdagok, fúj mszp, fúj fidesz, fúj brüsszel, fúj akárki, putyin és soros is magyarországot tartja a világ közepének, dógozzá keményen osztán örüljé, hogy van munkád...soroljam még? ).


Ezt csak azok nem érzékelik, akik még soha nem éltek külföldön 1 hétnél többet.


Ez a két dolog az oka, hogy kimegyek külföldre. Belefáradtam, hogy küzdjek olyan emberekért, akik ezen a szinten gondolkodnak.


Van egy harmadik oka is:

Nem látom a pozitív változást. Az oktatás egyre rosszabb, az egészségügy is, a fizetések nem nőnek a munkaerőhiány ellenére sem (tavaly kőkemény 10% reálbér emelkedés volt, be ne sz***ak...), ha vállalkozni akarsz, akkor rád száll az összes hivatal és azt lesik hogyan tudnak lehúzni az ötvenmillió engedély illetékkel...


De az átlagmagyart ez nem érdekli. Van szalonna meg sör, addig van minden. Kösz, ez nem az én világom és ezzel nagyon sokan így vagyunk.

2017. ápr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%

#8!

aha értem de ha majd a feleséged más töcsköli, meg nem látod a gyereket felnőni, az neked megéri?

2017. ápr. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

#8 től nagyot nem is nőhet a fizetés...


mert szerinted mi lenne ha előírná az állam a 300+ fizetést? Elmennének a multik olyan országba ahol olcsó a munkaerő... ergo sakk matt

2017. ápr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!