Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj az ha tudjuk, hogy...

Miért baj az ha tudjuk, hogy melyik szervezet honnan kap jelentős pénzeket? Tudjuk hogy valójában kinek az érdekét képviselik?

Figyelt kérdés
Ha csak nem az a baj, hogy kiderülnek a turpisságok....
2017. ápr. 25. 13:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

[link]


Ezért?

2017. ápr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Eddig is tudtuk, átlátható az összes szervezet. Ez csak a megbélyegzés célját szolgálja. Egy kis történelmi analógia: "Miért baj, ha sárga csillagot viseltetünk a zsidókkal? Ha csak nem az a baj hogy kiderül hogy azok..."
2017. ápr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Eddig is tudhattad, minden ilyen szervezet feltüntetni vagy a weboldalán vagy az irodájukban kézhez kaphatod. Sajnos ilyen átlag Fideszes tájékozottsági szinten vagy.
2017. ápr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%

Nézd meg, mekkor a hiszti !


Ha nem lenne takargatnivaló, akkor bemondanák az adatokat és sanyi...


De nagyon vakaródznak, mert eddig jó volt a sötét sarkokban meg a lapos kövek alatt ügyködni.

Aki eddig is átlátszó volt, annak nem lesz probléma...

Aki most visong, annak meg biztos megvan az oka.


A sárga csillagos példa meg azért nem jó, mert csak egy csoportea volt kihegyezve.

Ez meg mindenkire egyformán.


Aztánmeg az USA-ban meg Izraelben ennek a törvénynek egy erősebb formája abszolút elfogadott.

Ők is sárgacsillagoznak, vagy mi a szösz?

2017. ápr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%
Semmi baj nincs ezzel a törvénnyel mert egyáltalán nem befolyásolja a működésüket, csak tudni fogja a nyilvánosság is hogy x,y -tól mennyi pénzt kapott pl a máltai szeretszolgálat, megjegyzem az utóbbinak egyáltalán semmi gondja nincs a törvényjavaslattal
2017. ápr. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Az számít, zogy kinek az érekeit képviseli? Szerintem inkább az, hogy mit csinál. Ha én a családi pótlékomat drogra költöm, akkor az államot képviselem, vagy drogos vagyok? Ebből is látszik, hogy nem a forrás határozza meg a végterméket. Pláne nem akkor, ha a kettő el van különítve.
2017. ápr. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%

"Nézd meg, mekkor a hiszti !


Ha nem lenne takargatnivaló, akkor bemondanák az adatokat és sanyi... "


Van egy két politikus a egyszerűen megfogalmazta, hogy mi probléma:


"a transzparencia részével ugyan egyetértek, de azzal nem, amit ön az indoklásban és egyébként magában a határozati javaslat szövegében is javasol, hogy egyfajta, hogy is mondjam csak, megbélyegzése történjen meg ezeknek a szervezeteknek az alapján, hogy ezek ügynökszervezetek. (...) A magyar állam történelmi okoknál és földrajzi helyzeténél fogva elég sok külföldi szervezetet támogat. Ezek mind határon túli magyar szervezetek. Nemzetpolitikai okokból elég jelentős és ráadásul nem magánalapítványok támogatják, hanem a magyar állam támogatja a Szlovákiában, Ukrajnában, Romániában, Szerbiában élő magyarokat. (...) Most képzelje el, hogy az önök remek javaslatától felbátorodva a szlovák parlament is, vagy a román parlament is egy olyan törvényt alkotna, hogy bélyegezzük csak ezeket a szervezeteket külföldi ügynökszervezetként. Én nem szeretném ezt. (...) Gondoljon bele, mondjuk, Erdélyben a Sapientia Egyetem vagy számos olyan szervezet van, amely magyar állami támogatást kap. (...)

Tehát a transzparencia még hagyján, de amit utána javasolnak, az már borzalmas, csak ezt tudom mondani."


"A jelen törvényi szabályozás keretei között is a beszámolókat közzé kell tenniük ezeknek a civil szervezeteknek és ezt az OBH honlapján közzéteszik, illetve ha van saját honlapjuk, ott is közzé kell tenni. Ráadásul én is csak mikor erre felkészültem, láttam, hogy erről még külön statisztikai adatgyűjtés is van, hogy például a civil szervezetek bevételeinek 12 százaléka származik külföldről. Tehát még statisztikailag is gyűjtik ezt az adatot. Úgyhogy szerintem most is hozzá lehet jutni az adatokhoz."


Gondolom tudod, hogy melyik pártból mondták ezt, ha igen akkor nyugodtan nevezd meg.

2017. ápr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Talán nem lenne baj, ha az állam által támogatott szervezetekre is vonatkozna, ahogy azt Péterfalvy is felvetette már.
2017. ápr. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként az egyes kommentelő által belinkelt kis videóban, ott a válasz, hogy mi is a baj ezzel.
2017. ápr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A helyzet az hogy nem tudjuk kik milyen érdekeket képviselnek!!!!


Ezért ne próbáljuk már bagatellizálni az ügyet!

2017. ápr. 25. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!