Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi történt a Jobikkal?

Mi történt a Jobikkal?

Figyelt kérdés
Pár hete nagyot néztem amikor az LMPs és PMs kötődésű egyetemi hallgatótr ársaim facebook kommentekben Vonát dicsérték, akik pl korábban a Keletinél segítették a migránsokat de pár napja még jobban csodálkoztam amikor a szülővárosomban a magyar gárdás korábbi osztálytársaim ill. ismerőseim szintúgy a Facebookon nyíltan a Fidesz mellett kardoskodnak. Nem voltam soha akítv politikalig de 2010hben voltam első választó, akkor is és 2014ben is a Jobbikra szavaztam. Én 2010ben először nem is akartam szavazni, de végül az egyik osztálytársam meggyőzött a Jobbik melett, de a tegnapi megosztása szerint Vona elárulta a nemzetetet.
2017. ápr. 25. 15:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Mitörtént a fidesszel? Miért kell letelepedési kötvényt árulniuk keleti országból jött bűnözőknek? :)
2017. ápr. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Aztán mivel árulta volna el?

Csak rájött , hogy radikális módszerekkel sose lesz megválasztva.

Na nem mintha a múltját ismerve most vonzóbb lenne...

2017. ápr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

"Vona elárulta a nemzetetet."

Nem vagyok Jobbikos, de meg kell védjem a Vonát. Mivel is árulta el a nemzetet? (Mármint ismerősöd kérdezném aki megosztotta.) Konkrétan semmilyen tisztsége nincs és semmi olyan dolgot nem tett. Ellenben a Fidesszel akik eladták az állami földeket, 17000 letelepedési kötvényt adtak el köztük bizonyítottan több kétes embernek. De még sorolhatnám tovább...


A Jobbik most "néppártosodik" viszont visszavett abból a stílusból amivel a köztudatba kerültek. Nem véletlenül tették, azzal nem jutnak sehova. A szélsőjobboldali stílus egy bizonyos réteget fog meg csak. A néppárti gondolkodás már tágabb réteget és a polgári értékeke mentén van. Akik csalódtak a Jobbikban azok most eléggé szívükre vették és szidják a Jobbikot, de szerintem ezzel semmilyen szinten nem tudják jobbá tenni a közeget, a többség amúgy is hiába szidja el fog menni jövőre és Jobbikra szavaz.

2017. ápr. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én kérdezem, hogy mi történt, a Jobikkal? Tapolcai vagyok, ami Jobbikos fellegvár, én nem is ismerek senkit aki a korábbi időközi választáson nem a Jobbikra szavazott volna, de ha, már a gárdisták is Vonát szidják, valami biztos nem stimmel
2017. ápr. 25. 15:36
 5/13 MolotovPunk ***** válasza:

Hogy ha követnéd pontosan a fejleményeket,akkor tudnád,hogy a Jobbik mostanában próbál közép jobboldalra tolódni.

Nem véletlenül van az,hogy a régi radikális szavazók lassan otthagyják a Jobbikot.

Mondjuk én ettől függetlenül most sem szavaznék rájuk.

2017. ápr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annyi történt, hogy rájöttek: a radikalizmusban nincs több, nem tudják a szavazótáborukat növelni. Ezért próbálkoznak most a "néppártosodással", csak ez meg a múltjuk miatt problémás egyelőre.
2017. ápr. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%
Egyszerű a képlet. Amíg kicsi volt a párt a radikalizmusával hívta fel megára a figyelmet. Ezzel szerzett is magának egy viszonylag masszív támogatói kört. Azonban a párt szellemisége nem olyan volt amire a többség is nyitott, ezért a további növekedéshez enyhébb és persze reálisabb célokat kell kitűzni, ezt is teszik, igyekeznek a kormánnyal elégedetlenek legszélesebb körét megcélozni. Mivel tisztában vannak vele, hogy a kezdeti radikális elvek nyomán nem fognak soha választást nyerni, értelemszerűen viszont a kormányalapítás az ő céljuk is. Ennyi, ez nem árulás csupán taktika.
2017. ápr. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
" de ha, már a gárdisták is Vonát szidják, valami biztos nem stimmel" Erreföl te kijelented:"Vona elárulta a nemzetetet."
2017. ápr. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ba..zus. Ha ennyire Jobbik rajongó vagy, tudd már, hogy kettő "b" betűvel kell írni a nevüket.
2017. ápr. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79 %-os jól látja - szerintem.
2017. ápr. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!