Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ingyenes nyelvvizsga 35 év...

Ingyenes nyelvvizsga 35 év kor alatt. Ti nem gondoljátok, hogy ez diszkrimináció?

Figyelt kérdés

fel vagyok háborodva, h. csak 35 év alatt ingyenes.


miközben 40 éves korig kérik a nyelvvizsgát.


úgy lenne fair, ha addig mindenkinek ingyenes lenne.


sőt, szerintem koralapú diszkrimináció, h. 35 évhez kötik, és MINDENKINEK ingyenes kéne legyen az 1. nyelvvizsga.


pont a 40 és 50 év közötti, fölötti emberek vannak a legjobban diszkriminálva a munkaerőpiacon (ageizmus), nekik egy nyelvvizsga, és az abból származó jobb elhelyezkedési esélyek sokat jelentenének.

k a szendvics-generáció, gondoskodniuk kell anyagilag sokszor még a gyerekeikről, és a szüleikről is.


én 35 múltam, soha nem volt pénzem nyelvsuliba és nyelvtanárhoz járni, ősszel készülök nyelvvizsgázni, igen eddig tartott megtanulni angolul, mert sem általánosban, sem gimiben nem tanulhattam ezt a nyelvet.


rossznak érzem ezt az új törvényt.


a kormány nyelvpolitikája eddig már megbukott, nem tudnak többen idegen nyelveket, hiába követelik meg kb. 20 éve a diplomához, még még mindig sereghajtók vagyunk európában.



és a legtöbben azért nem tudunk megtanulni jól egy nyelvet, mert nincs anyagi erőforrásunk rá, vagy nem kaptunk az iskolában minőségi nyelvoktatás. (én csak németet tanulhattam, amit szintén nem tudtam elsajátítani, képesítés nélküli tanáraim voltak).



és akkor még ezt a kis jó lehetőséget is elveszik az ember elől, h. ingyenes legyen.


én pl. annyira szorongok, h. megbukok a vizsgán, és ez ugye pénzre megy, h. nem is mertem eddig megpróbálni, mert nem hiszem el, h. sikerülhet.


Viktor, remélem ezt még megszívod, te, aki ösztöndíjjal Oxfordban tanulhattad a nyelvet.



2017. ápr. 28. 13:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Úgy ingyenes, ha amúgy sikerül. De be kell fizetni a díját, és majd visszafizetik. Már ez diszkriminatív.
2017. ápr. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
9%

Nem értem mi most a bajod. Orbánc sem 40 éves korában tanult nyelvet.


Amúgy nem nehéz egy nyelvvizsga, és nekem sem volt ingyenes, pedig én gimis tanuló voltam és egy panelben laktunk a családdal. Nem rokkantunk bele.

2017. ápr. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%

Valahol egyetértek, mondjuk nem tudom, mennyi ma egy nyelvvizsga díja? Annyira magas lenne?


"és a legtöbben azért nem tudunk megtanulni jól egy nyelvet, mert nincs anyagi erőforrásunk rá, vagy nem kaptunk az iskolában minőségi nyelvoktatás."


Ezt a mai világban kifogásnak érzem, aki akar, ezer lehetőség áll a rendelkezésre, hogy nyelvet tanuljon. Ne viccelj már, hogy nem találsz angol anyagokat akár tök ingyenesen? A vízcsapból is ez a nyelv folyik, 35 éves koráig, hacsak valaki nem egy barlangban él, újságot olvas, internetezik, zenét hallgat, akkor is ráragad egy alapfok ha nem is akarja megtanulni.

2017. ápr. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

nem kifogás!

ha soha nem tanulhattam iskolai keretek között, akkor nyilván nem olyan esélyekkel indulok, mint az, aki 10 éves korától tanulta, vagy az, aki mellette még magántanárhoz is tudott járni.


igen, sok amíg elérhető.


és te, válaszoló, mennyire beszélsz akkor angolul, felsőfokon nyomod? ugye, akadály semmi!

2017. ápr. 28. 14:06
 5/15 A kérdező kommentje:

"Amúgy nem nehéz egy nyelvvizsga, és nekem sem volt ingyenes, pedig én gimis tanuló voltam és egy panelben laktunk a családdal. Nem rokkantunk bele."


gondolom, anyucid-apucid kifizette neked.


képzeld el, van akinek ez is nagy összeg, és problémát okoz.


hol élsz te,


a saját családodon túl tekints szét, hogy mennyien nyomorognak ebbe az országba.

2017. ápr. 28. 14:08
 6/15 anonim ***** válasza:
28%
Troll.
2017. ápr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%

Fogalmam nincs milyen fokon beszélem, mert életemben nem vettem részt nyelvvizsgán. A nagyon alapokat tanultam suliban - az tényleg nem sokat ért, motivált sem igen voltam, de mikor kamionos lettem rám ragadt sok, hozzáolvastam, megszerettem az angol nyelvű irodalmat, ma már könyveket olvasok. Ellavírozhattam volna egy alapszinten, tedd oda - gyere ide, a munkához kb. ennyi elég. Akarat kérdése, a külföldi lét nagy előny ezt elismerem, de a mai technika mellett, skype, youtube stb. ez kiküszöbölhető.


Olyan ez mint a sport, akarat kell hozzá, ha nincs, akkor megette a fene.


Tipikus magyar szokás a sopánkodás, a hiba másra hárítása, kifogáskeresés. Arany János, Petőfi meg mások könyvből, szótárból tanulták a nyelveket, fordítottak, abban az időben latinul, ógörögül is megtanultak sokan. Volt bennük tudásvágy és akarat.

2017. ápr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"Nem értem mi most a bajod. Orbánc sem 40 éves korában tanult nyelvet."


ez egy kifejezetten ostoba megállapítás!


a mai középgeneráció nem tanulhatott nagyrészt angolul a közoktatásban, csak oroszul vagy német, tehát formális keretek között nem adatott meg az angoltanulás lehetősége.


ezzel a 35 éves korhatárral előlük is elveszik kedvezményes lehetőséget.


és igen, Viktor tanulhatott hozzá ösztöndíjat.


de csak a hozzád hasonló ostobák nem fogják fel, hogy a magyar népesség többségének nem volt ilyen lehetősége!


és most hátrányban vannak.


ez a szüleid generáció, akik azért perkálják le a pénzt, hogy a hozzád hasonlóan szemellenzős nyikhaj gyerekük viszont tanulhasson.

2017. ápr. 28. 14:17
 9/15 A kérdező kommentje:

"Fogalmam nincs milyen fokon beszélem, mert életemben nem vettem részt nyelvvizsgán... ma már könyveket olvasok."


igen, kedves kamionos, elhiszem neked, hogy lövésed sincs a nyelvtudásod szintjéről, de biztosan angol nyelvű olvasol... etesd a galambokat.

2017. ápr. 28. 14:20
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

8


Nem vesznek el semmilyen lehetőséget. Csak nem kapsz kedvezményt. Nem ugyanaz.

2017. ápr. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!