Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért idegenkednek még mindig...

Jeffrey Spender kérdése:

Miért idegenkednek még mindig a Jobbiktól a választók?

Figyelt kérdés

A legújabb felmérések szerint 36% bizonytalan szavazónk van. Érthető, hogy nem szavaznak a Fideszre, de a több részre szakadt sem balliberálisok sem opciók, és ilyenkor harmadikként miért nem próbálkoznak a Jobbikkal ?


A korábbi hangos, agresszív, indulatos politizálással rég leszámoltak, helyette szelídebb hangon, szakmai alapokon kampányolnak, mosolygós arcú a huszonéves fiatalokkal erősítették meg magukat, egész immázsukban megújultak, és mégis még mindig "választhatatlanok".


2017. ápr. 28. 16:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem most inkább MÁR idegenkednek.
2017. ápr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

1, Mert a bizonytalanok között sok a baloldali és jobboldali is egyaránt aki nem ért egyet Vona Gábor útvonalával.

2, Sokak nem felejtettek hogy mit is képviselt még évekkel ezelőtt a Jobbik és azóta mekkora "fordulat" lett.

3, Sokak azt sem felejtik hogyan lett kidobva Novák Előd, Bertha Szilvia, Zagyva György Gyula, Gaudi Nagy Tamás...ők mind kényszerből távoztak.

Összegzés: Ha egy párt ha így fordul évek alatt, akkor ki tudja mire szavaznának.

2017. ápr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
56%

Pontosan mit kínál a Jobbik?

A mosolygós arcú huszonéveseket leszámítva. Nem nagyon tájékozódtam irányukban.

2017. ápr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%
Eddig a szélsőségességük zavart, most meg az zavar h olyanok, mint a langymeleg k@ki.
2017. ápr. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
57%
Nem az arculat kormányoz, hanem a háttérszervezet. Amit nem cseréltek le. Most is tele van szélsőségesekkel. Nem hiszek ebben a szövegben, hogy jaj, mi megváltoztunk.
2017. ápr. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
16%
A 36%-ba beletartozok én is, mert itthon nincs olyan párt ami nekem kedvezne, ergo nem szavaztam soha pedig már 24 éves vagyok. Ha olyan párt alakulna mint Hollandiában a mostani annak örülnék.
2017. ápr. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
12%

Más nevében nem tudok beszélni csak a sajátoméban.

Én eleve baloldali vagyok,de most hagyjuk a címkéket.


oktatás.


A Jobbik vissza akarja állítani az egyszintű érettségi rendszert,és a régi típusú felvételit-Ezzel én nem értek egyet,mert elvennék a lehetőséget a fiataloktól,hogy szabadon tanuljanak tovább külföldön,anélkül,hogy külön meg kellene szervezniük külföldön a vizsgájukat,hogy egyáltalán felvételizhessenek.

Sokkal jobb a mostani rendszer,a diákoknak is,és a leendő kutatóknak is.


Ezenkívül bentlakásos iskolát akar a roma gyerekeknek(problémás gyerekeknek)-ezzel se értek egyet,mert az integráció a cél,nem pedig a szétválasztás.

Végre komoly integrációs politika kellene,kis létszámú osztályok kellenének,több pedagógus kellene,a magatartásgondos gyerekeknek külön foglalkozások kellenének,ahol konfliktuskezelés tanulnak,és erőssebb szociális háló kellene,hogy a gyerekek ne legyenek családon belüli erőszak áldozatai.


Ezenkívül ez merő baromság:

"Két évre előre jelezzük az egyes szakokra felvehető hallgatók létszámát, hogy a fiatalok biztonsággal tervezhessék jövőjüket.."-honnan az istenből kéne tudnia a gyereknek,hogy arra a szakra hányan fognak jelentkezni?

Ráaádsul évente változik,hogy akarják két évre előre megjósolni?


egészségügy


Semmi konkrétum nincs,csak a szokásos maszlag,hogy majd több pénzt kap


foglalkoztatás


Ugyanúgy közmunka programot akarnak,mint a Fidesz,ami már most se működik.


környezetvédelem.


A szemétszállításon meg az állatvédelmen kívül semmi ötletük nincsgyakorlatilag le vannak ragadva a 20.században.

A világban a megújuló energiaforrásokon van a hangsúly, szélenergia,napenergia elérhetővé tételén,ők meg a szemétszedésről beszélnek...


Sport...ez nekem nem fontos,de nevetséges,hogy szerintük az a legnagyobb probléma,hogy a médiában negatív a megítélése,és ezen kell változtatni..(Orbán Viktor 2.0)


"Véget vetünk a sport negatív megítélésének a médiában, ehelyett a sport értékeinek, lehetőségeinek, pozitívumainak a bemutatását fogjuk támogatni."


EU.


Ők EU ellenesek-én EU párti vagyok


Az összes többi ág is csupa kliséket tartalmaz,vagy már meglévő dolgokat.


Tehát én azért nem szavazok rájuk,mert a gondolkodásmódjuk miatt teljesen máshogy vélekednek minden számomra fontos területről,és olyan intézkedéseket ígérnek,amivel nem értek egyet,sőt magát a gondolatmenetet is hibásnak tartom.

Csak azért,hogy az egyik rosszból a másikba ugorjunk nem fogok rájuk szavazni.

2017. ápr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%
Nem a legmegfelelőbbek ők sem, de inkább ők mint a fidesz. Ezért kéne összefogni és rájuk szavazni, mert ők az egyetlen párt aki képes leváltani a fideszt, többi párt annyira le van maradva szavazatokkal, hogy hiába lennének alkalmasabbak, nincs elég támogatottságuk. Ezért hiába nem vagyok nagy jobbikos, odaszavazok, mert ők vannak legközelebb ahhoz, hogy végre valaki új kerüljön az ország élére, ne a régi szocik váltogassák egymást különböző nevek alatt.
2017. ápr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%

7-es több dologban sem értek veled egyet egyáltalán és nem is igazak az állításaid. Kezdve például a legfontosabbal hogy egyáltalán nem EU ellenes a Jobbik, de igazából mindannyian amiket mondtok teljesen mindegy.


A Jobbikkal leginkább az a baj hogy nagyon bizonytalan hogy milyenek is lennének. Hogy ez a néppártosodás egy kampányfogás vagy tényleg így van, hogy is menne nekik. Egy dologban viszont biztos vagyok. Leakarnak számolni a korrupcióval. Ez pedig ebben az országban rohadtul fontos.


De ami még ennél is fontosabb. A Jobbik a messze legoptimálisabb választás, és az egyetlen esélyes. A jelenlegi kormányt mindenképp le kell váltani és ez a lényeg.

2017. ápr. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
9%

Azért, mert a Jobbik a FIDESZ fiókpártja, azt a politikát viszik, ami a a FIDESZ-nek éppen nem felvállalható.


Ha a FIDESZ centrum párt, akkor ők radikális, ha a FIDESZ radikalizálódik, akkor ők centrum párttá próbálnak válni.


Ha lehet azt mondani, akkor ott még inkompetensebb emberek vannak, mint a FIDESZ-ben.

2017. ápr. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!