Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hülyeség az alapjövedelem?

Hülyeség az alapjövedelem?

Figyelt kérdés
Mindig azzal érvelnek, hogy így nem a gazdagokhoz kerülne a pénz. Mégis mit gondolnak, a kormányok majd az őket támogatokat fogják megadóztatni emiatt, vagy 50%-ra emelik az SZJA-t hogy eltartsák a sok ingyenélőt?

2017. máj. 1. 21:19
1 2 3
 11/23 Baluba ***** válasza:
Én ami alapjövedelem koncepciókkal találkoztam (számoltak, azt modták, kijön, de ezt a világon senki nem tudja biztosan), ott alapvetés volt, hogy az alapjövedelemből mindenki részesül (a dolgozók is, ezáltal nem diszkriminatív, mint a segély), minimálisra csökkentik a fizetéseket súlytó adókat, ellenben az egyéb bevételeket komloylabb adóterhekkel súlytják. Emellett magas áfa kulcsokkal dolgoznak, de az itthon már amúgy is megvan. Emellett a gazdaságot egy vad kapitalista irányba terelik, ahol a dolgozókat és fogyasztókat a kiszolgáltatottság ellen nem a törvények, hanem az alapjövedelem nyújtotta létbiztonság védi. A lényeg az, hogy a sok "ingyen" pénz megélénkíti a fogyasztást, amit a felszabadított gazdaság kihasznál, és növekedésbe kezd.
2017. máj. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Ez az egész alapjövedelmes dolog kétesélyes mutatvány, nem hiába van még kísérleti stádiumban kis közösségeken belül (pl Finnország). Ugyanis két dologra futhat ki a dolog -és ebből csak az egyik "hülyeség"- és ezt tesztelni kell.


Első lehetőség, hogy az alapjövedelemmel rendelkezők nagyobb bátorsággal mondanak fel, és csak olyan munkát vállalnak el, ami biztosan megfelelő. Most gondolj bele, ha egy adócsaló céghez kerülsz, ahol többet kell dolgoznod mint szabadna, és papíron ad valamennyit, de a valóságnál annál jóval kevesebbet kapsz. De szerintem ezt Magyarországon nem kell bemutatni. Na mármost ha van alapjövedelmed előbb hagyod ott az ilyen cégeket, és ezzel végülis a rendszer elrohasztja őket. Ez a nem hülyeség része.


A másik része, hogy az emberek ingyenélővé válnak, és megelégednek azzal a kicsivel, amit alanyi jogon kapnak. Ebben az esetben hülyeség a rendszer.


Szóval én azt mondom, hogy várjuk csak be, hogy ezek a társadalmi kísérletek milyen eredményre futnak be a finneknél, vagy a kanadaiaknál. Utána ha ott pozítív, csináljunk itthon is egy kísérletet (és igen, legyen benne segélyen élőtől kezdve a jómódú mérnökig mindenki, hogy jó nagy legyen a fókuszcsoport), és annak az eredménye megmutatja, mennyire hülyeség az alapjövedelem.


(Igazából én azt várom eredményre, hogy a magasabb tudással rendelkezőeknél az első variáns jön be, a szegényebb, már most segélyen élőknél meg a második. Ez esetben pedig egyértelmű hülyeség lenne bevezetni. Vagy mondjuk az alapjövedelmet végzettséghez -diplomához- kötni, de abból meg anarchia lenne.)

2017. máj. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

"A negatív oldal pedig az, hogy a tudatlan munkanélküli az alapjövedelem nyújtotta biztonság miatt nem akar elmenni dolgozni. Az igénytelennek elég lesz az a kis ingyen pénz is. Csak szaporodni fog, mert ahhoz nem kell különösebb szakismeret és ideje is van rá."


És a baj nálunk az, hogy arányaiban az ilyenek nem kevesen vannak....


Én ezért nem is pártolom, a másik meg a fedezet kérdése.


Svájcban egyszerűen lesöpörték a dolgot.

2017. máj. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, egyelőre igen, hülyeség. Majd talán, egyszer...
2017. máj. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
22%
Egyáltalán ki dönti el ki a gazdag? most pl ha ez 1 millios havi jövedelem felett kezdődne akkor gyakorlatilag aki 999k forintot keres az többet keres mivel kevesebbet adózna.Mi értelme volt a rendszerváltásnak ha meggátolnák hogy az ember felemelkedhessen? ez egy akkora f...ság hogy ez nem igaz
2017. máj. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Egyelőre az. Majd a jövőben viszont jó ötlet lehet.
2017. máj. 2. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

54%-os,és mi gátol meg abban,hogy felemelkedj?

Az alapjövedelem nem luxust biztosít.

A luxusért meg lehet dolgozni!

2017. máj. 2. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
15#, a többkulcsos adó nem így működik. Tanulj még egy kicsit.
2017. máj. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Nekem nem kéne, én elvagyok nélküle is. Ráíratnám Orbánékra, na ott minden forint jól jön.
2017. máj. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező.

Nem hüjeség,hanem kifejezetten hasznos mi több szükséges főleg mai globalizált robotizált világban amikor az emberiség önhibáján kivül elindult lefele a lejtőn.

Az a véleményem hogy mindenképp jó helyre kerül mert világ túlnyomó része szegény,vagy nélkülöző aki meg még nem,az majd az lesz.A pénz "boldogít"(ha jó helyre kerül) főként akkor ha valakinek nincs állandó munkája(a nagytöbbség ilyen) és emiatt saját létbiztonsága kerül veszélybe azáltal ha nem tudja folyamatosan hónapról-hónapra kifizetni a számláit,rezsit,albérletet, ennivalót bérletet stb-t.A probléma ott kezdődik ha a bevétel és kiadás nincs egyensúlyban márpedig ha valakinek nincs állandó munkája,(vagy bevétele)és mindenhol csak határozott idejű munkaszerződést kötnek vele akkor igy soha nem lesz egyensúly ebben az esetben ugyanis előbb kicsuszik az ember lába alol a talaj,mivel a kiadások havi szinten visszatérőek viszont a bevétel az csak alkalmi.Többek között ilyen esetekben is megoldás lehet az alapjövedelem.

2017. máj. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!