Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy néz ki a "libsi agymosás"...

Hogy néz ki a "libsi agymosás"? A liberalizmusra nevelés?

Figyelt kérdés

Ugye CEU-val kapcsolatban sokan felhozzák ezt, de olvastam olyan véleményt (nem a CEUval kapcsolatban), hogy régebben a TV-ben, rádióban is a liberálisságra nevelés ment.


Hogy néz ki a gyakorlatban egy ilyen? Mondjatok példákat (akár mutathattok is, de ki is találhattok, csak az legyen életszagú)


1. szituáció

Bemegy a szociológiatanár a CEU-n az órára és azt mondja, hogy: ...


2. szituáció

"Páppáráráráppáppááá ertéelklubb, nanááá"

reklám: ...

hírek: ...

egyéb műsor: ...



2017. máj. 1. 21:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem tudod megszűrni a hülye kommenteket,akkor nem kéne ezt az oldalt olvasni.

Egyébként attól függ,hogy ki mondta.

Nekem van olyan rokonom,aki a mai napig kommunista és azt mondja,hogy csak liberális agymosás,hogy a kommunizmusban embereket börtönöztek/öltek meg.

De a holokausztragadók is azt mondják,hogy liberális/zsidó összeesküvés/agymosás,hogy volt holokauszt.

Komolyan az ilyen emberek véleményére adsz?

2017. máj. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Sehogy nem néz ki, mert nincs ilyen. Mindenkiben kialakul egy világkép, szemlélet amivel szimpatizálni fog, ha nem is politikai értelemben, de felfogásban mindenképp.


Én engedném a könnyű drogot, eltörölném a zero toleranciát, és egy bizonyos értékig nem járna büntetés. Ha valaki balesetet csinál, max nagyobb büntetést kapna.

Más elzárkózik az idegenek, betelepítése mellett, én viszont engedném, csak igyekeznék őket szűrni.

2017. máj. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Kiveszik az illető agyát, megmossák ultrában és liberóba csomagolva visszateszik
2017. máj. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
ilyen akkor alakul ki ha médiában stb mást nem hallasz csak egy propagandát , viszont ehhez nem egy két év kell hanem egy teljes generációnak kell ezen felnőnie hogy tényleg úgy gondolkozzanak az emberek mint pl észak koreában. Bár sokan úgy gondolják hogy ez nem igaz de itt is 82 ben amikor meghalt Brezsnyev elég sokan siratták stb.
2017. máj. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Még 4-esét is:D 2-esét nem, mert ő nem olvasta el a kérdést sem...


Igazából jogos amire rámutattok, de nem véletlenül tettem fel a kérdést, hiszen én sem tudom elképzelni, hogy működne egy ilyen.


Jöhetnek még válaszok! Valaki olyantól is szívesen olvasnék választ, aki úgy gondolja, hogy működik ez a dolog.

2017. máj. 1. 22:51
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld el hasonlóan mint ahogy a fidesz is, vagy más csinálja kb.


Akkor nyilván működhet akár.

2017. máj. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
Maga a művelet, fékezett habzású, Soros mosóporral történik, 40fokon.
2017. máj. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
20%

lényegében működik hiszen a reklámok is tulajdonképpen ezen alapulnak. viszont a reklámoknál a vágyat adják el hogy egy bizonyos terméket vásároljon az ember ha szüksége van egy dologra.

Ez viszont ideológiánál már nehezebb ez sokat függ az emberek jelenlegi életmenetén. A jelen helyzetben pl.:franciaországban fasiszta ideológiát sokkal könnyebben ellehet adni mint a liberálist mivel az megoldással kecsegtet egy nagy problémára amit a liberális gondolkodású politika okozott. ugyan ez a helyzet volt nálunk is korábban a rendszerváltás előtt akkor a liberális szabadgondolkodás volt nagyon eladható mivel arra volt szüksége az embernek

2017. máj. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
12%

volt egy videó, amiben CEU-s külföldi diákok kérték, hogy magyarázzák már el, hogy miért kell gyűlölni orbánt, mert a CEUs tanárai nagyon utálják, de ők nem nagyon értik miért


szval kb ennyi.


meg amikor már magadon is észreveszed, hogy az a társadalmi elvárás, hogy píszín kell beszélni,mert különben problémáid lehetnek


miért van az, hogy nekem kötelezően egyet kell értenem azzal, hogy építünk karrieristát minden nőből, adjunk gyereket a melegeknek, és szórjunk pénzt a cigányságnak integráció címszó alatt?

vagy ha esetleg szóváteszem, hogy ez az egész csak a társadalmi pozícióról szól, hogy valaki liberális megmondóember, és ebből él mindenféle hasznos tevékenység nélük akkor az miért nem fér bele a véleményszabadságba?

2017. máj. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9es, egy külföldi diák esélyesen nem tud annyit a magyar kormányról, mint egy magyar társadalomtudománnyal foglalkozó tanár.. így szerintem teljesen életszerű, hogy megkérdezik, miért utálják az itteniek Orbánt...
2017. máj. 2. 00:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!