Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen kormányra vágytok?...

Milyen kormányra vágytok? (Csak meglévő pártból érvényes válogatni! )

Figyelt kérdés

Mik az elképzeléseitek a vágyott kormány politikájára?

Kikkel lenne koalícióban? (Fideszen kívül ez ugye kérdéses)

Gazdasági lépések?

Eu? Migráns politika?

Adók? Segélyek?

Közmunka?


2017. máj. 4. 23:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
Ha csak meglevőből akkor természetesen Jobbik. Ők legalább magyarok.
2017. máj. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
14%

Valami Együtt-Momentum vonal lenne a legjobb az országban.


Erős EU integráció. Valódi jobboldali gazdaságpolitika folytatása, az állam minimális szintre nyirbálása, MINDEN privatizálása, államosított bankok eladása, állami cégek tőzsdére vezetése a nagyobb átláthatóságért és az idegen tőke bevonásáért. Szektoradók kivezetése, befektető barát politika kialakítása. 5éven belül az ország oktatási rendszerének világ top15-ben kell lennie. Ehhez az oktatási kiadásokat évente legalább 10%-al növelni, a tanárok fizetését legalább további 50%-al megemelni, az egyetemi oktatók, kutatókét minimum megduplázni.

2017. máj. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

"MINDEN privatizálása, államosított bankok eladása, állami cégek tőzsdére vezetése a nagyobb átláthatóságért és az idegen tőke bevonásáért."


Kifejtenéd, hogy ez miért előnyös?

2017. máj. 5. 00:02
 4/13 A kérdező kommentje:
És kivel lennének koalícióban? A Momentum-Együttre gondolok, csak mert szép, meg jó, de nem túl nagy az egyetértés baloldalon, nem fokozódna ez még a kormányzás alatt?
2017. máj. 5. 00:05
 5/13 anonim ***** válasza:
35%
Én szimpatizálok a Momentummal. A legjobb az lenne, ha nem lenne koalícióban, esetleg egy LMP koalíció belefér. Többkulcsos adó bevezetése ( természetesen nem az MSZP-s két kulcsos ), befektetőbarát politika, véget vetni a mutyiknak, TB-rendszer átalakítása, Manyup, növelje az oktatásra szánt összeget, EU-barát politika.
2017. máj. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%

Az a baj hogy nagyon nehézre szabtad úgy hogy csak a meglevőkből lehetne válogatni...



De nem baj azért elmondom.


Én 2010-után sokkal jobban mint 2006-ban azt mondtam hogy MDF kormányra vágynék, de Dávid Ibolya elnöksége alatt csak. Szerintem ő lett volna a legjobb döntés 2006-ban is és 2010-ben is. Ha egy normális jobboldali alternatívára vágyik a nép akkor sokkal inkább ő és Ő mint a mai kormány vagy a Gyurcsány kormány volt.



De ez már mindegy mára megváltozott a világ.

Ma egy újbaloldali alternatívára vágyok, ami a reményvesztett nemzeten segítene. Tehát nem baloldali szimplán, pláne neoliberális hanem újbaloldali.

Ebben a legjobban a Párbeszéd produkál de képtelenek támogatottsághoz jutni mert rossz a kommunikációjuk.

Aztán ha ezt félreteszem, akkor az LMP az egyetlen amivel egyet tudok érteni és azonosulni.

Illetőleg a Momentum. Tetszik az új garnitúra és az új politikai generáció ötlete, lehetnek belőlük valakik, és remélhetőleg ezek a valakik majd hajlandóak lesznek azokkal a problematikákkal is törődni amivel az elmúlt évtizedek garnitúrája vagy képtelen volt, vagy nem akart vagy egyszerűen nem értett hozzá. Ahogy FGYA mondta a beszédében biztos félnek hogy kiderül a hozzá nem értésük.



Tehát lezanzásítva:


Nem tartanám rossznak ha lenne egy kormány bármelyikből. Persze másik választási rendszerben.


Ha koalíciós kormányban akkor Lmp-Momentum-Párbeszéd.


A tisztségek személye itt akkor mindegy lenne.


Ha csak LMP akkor

Miniszterelnök: Szél Bernadett.


Én ő favorizálom leginkább a mai politikai garnitúrában.

2017. máj. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

"állam minimális szintre nyirbálása, MINDEN privatizálása, államosított bankok eladása, állami cégek tőzsdére vezetése a nagyobb átláthatóságért és az idegen tőke bevonásáért"


Ez egyet jelentene azzal, hogy az idegen tőke uralkodna az országban. Magyarul aprópénzért kiárusítanánk az országot, ezek után nem is nagyon kellene már választásokat tartani, mert a mindenkori kormánynak nem sok beleszólása lenne az ország dolgaiba. Azt csinálnának velünk, amit akarnának, ha ellent merne mondani a kormány, elvágnák a pénzcsapot és kitörne a káosz. Pont ide tartottunk az MSZP idején is. Úgy vélem ez az igazi nemzethalál. Ha erre vágysz, igazán büszke lehetsz magadra!


Az egyik meglévő párt kormányalapítására sem vágyok... Az egész rendszer hibás, mert a politikusaink nem felelősségre vonhatók, így a politika egyet jelent a korrupcióval.

2017. máj. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

6-os vagyok.Ja bocs nem válaszoltam sorban a kérdésekre:


-többkulcsos adózás kialakítását


- közmunkások felzárkóztatását, és a maradéknak a jelentős bérnövelését


- alapjövedelemhez hasonló szolgáltatást, munkabérek drasztikus növelését


- migráció emberségesebb szolidárisabb kezelését


- szorosabb műdödést európával, főleg azért mert az EU-t együtt fejleszthetnénk oylanra amilyen lehetne mert 8gy most nem elég jó

(A Fidesz nem ezt teszi mielőtt valaki írja. Felejtsük is el)


- Energia politika megváltoztatását, zöldenergiára megújuló energia forrásra váltást, nagyobb hangsúlyt a környezetvédelemre, állatvilágvédelemre stb


- munkavállalói érdekek érvényesítését, lehetőségek növelését, segítésüket


-oktatási reformokat

- pl felsőoktatás átstrukturálását (tandíj eltörlését)

- tananyagok, tanítási rend átszabását javítását.


- egészségüyi reformokat


- munkahelyek átszabását(értem itt a munkaidő megváltoztatását, munkakörök javítását, egyszóval munkahelyek javítását, nem utolsó sorban nagy adagban növelését)



->várnám tőlük.


Ilyen kormányra vágyok, és leírtam mely pártok nyernek meg, persze azt nem állítom hogy mindenben így tennének mindazok.

2017. máj. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem egyszerű feladat szétválogatni a trollokat azoktól, akik komolyan gondolják! 😂
2017. máj. 5. 12:50
 10/13 A kérdező kommentje:
Kicsit megfogytak a válaszok. Gondolom a trollok törölve lettek!
2017. máj. 5. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!