Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek létrejöhet egy...

Szerintetek létrejöhet egy cigány állam, vagy cigány autonóm terület? Akár Magyarországon vagy azonkívül.

Figyelt kérdés

Mostanában több írás is foglalkozik a kérdéssel.

Csak két cikk (ne a portált nézze senki. Csak rákerestem.)

- [link]


És egy újabb: [link]


Szerintem a mai modern világban új nemzet már nem jöhet létre. Hiszen pl a magyarság vagy a románság esetében olyan összetevők szerepelnek, mint a nyelvújítás vagy a romantikus irodalom, ami lehetségessé tette a mai megjenésük. Szerintem a cigányság ilyen igénye már teljesíthetetlen. Főleg, hogy értelmiségiek híján vannak. Meg ha itthon létrejönne egy autonóm terület, mi értelme lenne, ha a magyar nyelv domináns lenne? A cigány nyelv sehol sincs irodalmi (standard) állapotban. Semmilyen téren nem tudna egy cigány állam a kultúrára támaszkodni.

Szerintem.



2017. máj. 4. 23:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

1: nem szakadhatna le terület az országból, több okból se. Csak hogy kettőt említsek: tiltja az alkotmány, illetve kb 9-9,5 millió ember ellenállása fél-1 millió ellenében.

2: a cigányok nem akarnak saját államot. Nagy részük ( már elnézést a kifejezésért, de ez az igazság ) élősködik, aki meg dolgozik és normális életet él, teljesen nyugodtan el van Magyarországon.


Szóval nem, nem jöhet létre cigány állam.

2017. máj. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mér van egy: India. Aki akar távozhat oda.
2017. máj. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Viccelsz? Önállóan életképtelen népség, olyan "államuk" is lenne.


Amúgy meg csak a szájuk jár.

2017. máj. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Vicc az egész felvetés, az alfahíres cikkben, össze is foglalják, hogy miért.
2017. máj. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Rövid távon esélytelen, de 100-200 éves távlatban miért ne lenne elképzelhető, hogy pl. a gazdaságilag leszakadó megyékben tovább nő a százalékos arányuk és előbb utóbb többségbe kerülnek.
2017. máj. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igazából ezek a válaszok is csak a szokásos sablonszövegek...


De, akit érdekel küldök képet.

2017. máj. 7. 22:33
 7/15 anonim ***** válasza:
58%

"Igazából ezek a válaszok is csak a szokásos sablonszövegek..."


Ezek a "sablonválaszok" csak a valóságot mutatják! :P


El sem tudom képzelni miféle csóró, putri államot tudnának fenntartani.

2017. máj. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem sokkal többen vannak, majdnem 2 millióan hazánkban. Legalábbis ez egyik roma képviselő ezt hangoztatja.
2017. máj. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#8as akkor már miért adnánk alább 5 milliónál? Sőt lehet hogy valójában mindenki cigány csak nem tud róla. :D
2017. máj. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
67%

Egyetértek az előttem hozzászólókkal: élősködők nem tudnak úgy életben maradni, hogy nincs kin élősködni. Egy állam fenntartása munkával, gondolkozással járna, esetleg vinnének be fehér bevándorlókat gondolkozni, dolgozni? Vagy hogy gondolod ezt?


De ha mégis létrejönne egy ilyen állam, én nagyon boldog lennék. Csak annyit kérnék, hogy jó messze legyen, és mind menjen oda lakni!

2017. máj. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!