Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek létrejöhet egy...

Szerintetek létrejöhet egy cigány állam, vagy cigány autonóm terület? Akár Magyarországon vagy azonkívül.

Figyelt kérdés

Mostanában több írás is foglalkozik a kérdéssel.

Csak két cikk (ne a portált nézze senki. Csak rákerestem.)

- [link]


És egy újabb: [link]


Szerintem a mai modern világban új nemzet már nem jöhet létre. Hiszen pl a magyarság vagy a románság esetében olyan összetevők szerepelnek, mint a nyelvújítás vagy a romantikus irodalom, ami lehetségessé tette a mai megjenésük. Szerintem a cigányság ilyen igénye már teljesíthetetlen. Főleg, hogy értelmiségiek híján vannak. Meg ha itthon létrejönne egy autonóm terület, mi értelme lenne, ha a magyar nyelv domináns lenne? A cigány nyelv sehol sincs irodalmi (standard) állapotban. Semmilyen téren nem tudna egy cigány állam a kultúrára támaszkodni.

Szerintem.



2017. máj. 4. 23:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
32%
Már lètrejött a magyarországi cigány állam, vagy legalábbis a megye már megvan a neve: Borsod.
2017. máj. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Életszerűtlen a cigány állam létrehozása, már csak azért sem, mert a cigányok többsége sem szeretné, sőt itthon nagyobb részük eleve magyarnak vallja magát. Na meg gazdaságilag is életképtelen lenne.


Viszont a nyelv pont nem jó érv, az írek sem a saját nyelvüket használják.

2017. máj. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ők maguk is jobban szeretnek keveredni, együttélni a magyarokkal és nem elkülönülve, csak cigányokkal. Sőt kikérik maguknak a szegregációt. Akkor meg mire lenne ez jó. És ma már erősen keveredtek is a magyarokkal, és minél többen lesznek, annál jobban keverednek.
2017. máj. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ki sem lehet bogozni, hogy kiben "hány vonónyi" van.
2017. máj. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A cigányság olyan mint egy vírus ha nincs gazda test amin tudjanak élősködni totál élet képtelenek

(PERSZE NEM MINDEGYIK ILYEN!!!!)


Szóval ha létre is jönne egy ilyen állam akkor nagy valószínűleg csődbe is menne (Elég hamar) . De persze ez csak az én véleményem mindenki abban hisz és azt gondol amit akar.

2017. nov. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!