Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor az Unió tartja...

Most akkor az Unió tartja életben a magyar gazdaságot és szociális rendszert, vagy összességében több pénzhez jut a tagságunkkal mint amennyit belénk fektet?

Figyelt kérdés

Már nem tudom követni. Ott van egyszer az, hogy soha nem hallok olyanról hogy "itt-ott újabb mezőgazdasági, vagy ipari munkahelyek" jönnének létre Eu pénzből. Köztereket, városházakat, utakat látok fejlődni, de semmi egyebet. Pedig a hírekben olvasni már évek óta hogy a mezőgazdaságba pumpálja az Eu a pénzt. Ez miben mutatkozik meg?

Ráadásul eddig azt hallottam csak hogy az Eu rengeteg gazdát, termelőt ellehetetlenít. Olvastam már olyat is (ha számít Origon) hogy bizonyos ágazatoknál felső határa van a termelésnek, bizonyosaknál (cukor) pedig kötelező az export.

Mi van azzal a régi , you tubon is csak "betiltott" reklám néven futó rövid videóval, ami a magyar termelés visszaesését, és az importra való kényszert taglalja rengeteg számadattal? Kamu?

De a Brüsszeles kampány után az index, és egyebek lehoztak rengeteg cikket arról hogy mekkora pénzeket is kap az ország. Ha leosztom ezeket az éves 500-600 milliárd forintnyi támogatásokat napokra az napi több milliárd forint. Hova tűnik ez látatlanul? Mert hogy az embereknek nincs jobb lakhatása, nincs jobb minőségű oktatása az biztos. Egy valóban hasznos, és szembetűnő projektet láttam eddig, Vácon a 20 milliárd forintos támogatású vasútállomást. Arra azt mondom, hogy valóban, ez hasznos is, ez valóban itt van előttem, nem csak papíron.

Örülnék hogy aki forrással is tud szolgálni a pénzekről és felhasználásukról, nem csak azt mondaná el hogy papíron mi szerepel, hanem hogy ebből ténylegesen mennyi jut el a projektekre.


Köszönöm



2017. máj. 8. 01:16
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
5%

"Kár, hogy ismerek olyanokat, akik a kohászatban dolgoztak és ők is megmondták totál veszteségesek voltak."


Jó, akkor kezdheted sorolni, hogy helyileg hol, mikor, mettől, meddig dolgoztak ezek a szakértők:)


"Nem, elsőlépésként pénzt adott fejlesztésekre, hogy felzárkózunk"


Nem, még mindig leépítettek.

Tudod a dolgok nem így működnek, hogy "ne gyere ezzel" meg "ne gyere azzal".

De, jövök azzal, hogy szépen felvásároltak, leépítettek a nyugati felzárkóztatás jegyében. A legjobb, hogy be akarod adni, hogy csőd szélén álló vállalkozásokat.:D

Úgy se működnek, hogy tényeket figyelmen kívül hagyunk(például, hogy jóval több a haszna az EU-nak, mint amit leutal), vagy hogy mindenre Orbán az érvünk, mintha csak ő kormányzott volna 2004 óta.

Írd le inkább nyugodtan, hogy utálod Orbánt, az EU az atyaúristen a szemedben, fanatikus vagy és nem érdekelnek a tények.

Sokkal egyszerűbb lenne.

2017. máj. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
94%

Közgazdasági és matematikai TÉNY, hogy sokkal több zsét kapunk, mint amennyit mi tolunk be.


A többi süket, agymosott rizsa. Csak az idióták vitatkoznak a számokkal.

2017. máj. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

,,Úgy se működnek, hogy tényeket figyelmen kívül hagyunk"

Igen, ezért nem tudom, hogy egyáltalán van-e értelem leállni vitatkozni veled. Normálisan el lettek mondva, de te még mindig azzal jösz, hogy a csúnya, gonosz EU egy ördögi tervvel lerombolta a gazdaságunkat így téve magát méggazdagabbá. Érvelhetnénk neked 20 könyvet írva belőle, akkor se fogadnád el azt válasznak.

Most hiába kezdeném el sorolni neked azokat az ismerőseimet, akik az ózdi kohászatban és még sok máshol dolgoztak rávágnád az egyedi eset, a többi gazdasági csoda volt olyan jól teljesített. Pusztán egy kérdés: ha annyira nyereségesek voltak, akkor miért adták el? Annyi nyereséget termel hülyék lettek volna bezáratni/eladni/stb.

Most akkor jöhet megint az, hogy az EU gonosz és a magyarokat direkt elszegényítik, stb.

Orbánnal meg azért példálozók mindig, mivel ő irányít most, ő nála van az, hogy az EU cseszeget minket amiért nem tudunk semmit se felmutatni, stb.

2017. máj. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
7%

"Közgazdasági és matematikai TÉNY, hogy sokkal több zsét kapunk, mint amennyit mi tolunk be."


Csak nem ez volt a kérdés.

Hanem, hogy az Unió jól jár e velünk.

Erre pedig a válasz még mindig az igen, fentebb már levezettem.

2017. máj. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

24-es, vedd már észre mikor cáfoltak meg!

Ráadásul a legmocskosabb, felltűnésmentes hátrálást csinálod.

Először még amellett verted a melledet hangosan hogy "A kérdés egyébként is az volt, az EU többet húz e ki, mint amit leutal támogatást." lásd 10-es komment, most meg már csak amellett "érvelsz" hogy "Csak nem ez volt a kérdés. Hanem, hogy az Unió jól jár e velünk. ", lásd 24-es komment.


Az elején még nagyban dacolsz a számok ellen, a végére meg már teljesen eltereled a szót.


Naná hogy jól jár a tagságunkkal az Eu, de mint ahogy előző kommentjeik során a többiek bizonyították, hogy eközben mi is jól járunk, legalábbis annál biztosan jobban járunk mintha a szoci rendszer alacsony hatékonyságú maradványait tovább próbáltuk volna életben tartani, egymagunk a világ ellen felfogással.

Egy uniónak nyilván az lesz a szerepe hogy végső soron az Unió egésze járjon jól.


És köszönöm az értelmes válaszokat.


Még annyi kérdésem lenne, ami ezzel eléggé összekapcsolódik, de új kérdés ezért nem szeretnék, hogy a multi- és transznacionális cégek összességében több bevételt hoznak-e Magyarországnak, mint amennyivel csökkentik a magyar termékek keresettségét?

Azt értem hog egy magyar termék lehet hogy még drágább is lenne, mint amit egy külföldi multi képes biztosítani, ezért eleve kisebb a keresettsége, de ez így lenne multi nélkül is?

Ez a kérdés csak arra vonatkozik amiből van magyar termék is.

Az autógyáraknak nincsen magyar megfelelője, azokból ígyis-úgyis a külföldire szorulnánk, és azzal hogy Magyarországon magyar munkásokat alkalmaznak még munkát is adnak.

Az hogy nem egy magyar milliárdos társaság zsebébe megy a bevétel, hanem egy francia társasághoz, az engem nem nagyon érdekel. Mint látjuk, a magyar felső réteg akármennyire jól táplált, nem fektet be hasznos, az egész társadalmat szolgáló lehetőségekbe.


(ami egyébként érthethetetlen, mert nem az lenne a kérés hogy dobjanak ki x milliárdot, hanem fektessenek be x milliárdot, ami mondjuk 10 év múlva már plusz profitot termel nekik is, és a munkavállalóknak is jó eközben)

2017. máj. 8. 11:56
 26/35 anonim ***** válasza:

,,Még annyi kérdésem lenne, ami ezzel eléggé összekapcsolódik, de új kérdés ezért nem szeretnék, hogy a multi- és transznacionális cégek összességében több bevételt hoznak-e Magyarországnak, mint amennyivel csökkentik a magyar termékek keresettségét?"

Nem a multi a gond, hanem az emberek felfogása. Olyan helyen nőttem fel, ahol elsődlegesen mezőgazdasággal foglalkoznak, látom milyen társadalmi változásokon mentek keresztül az emberek. Az embereket nem érdekli, hogy milyen a termék minősége, csak olcsó legyen. Inkább vesz egy rossz minőségű spanyol paradicsomot, csak azért, mert az 100 Ft-tal olcsóbb. Ez a társadalmi átalakulás meg jóval a rendszerváltás előtt elkezdődött, a multikra nem lehet fogni. Már a 70-es és 80-es években is inkább a román tejet vették az emberek, mint a magyart, mert az olcsóbb.

2017. máj. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
0%

"Ráadásul a legmocskosabb, felltűnésmentes"


Jaja, de az árjamagyarozás az nem zavar :)

Miért érzem úgy, hogy a kérdező már az elején eldöntötte, hogy milyen választ fogad csak el :)

2017. máj. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

,,Miért érzem úgy, hogy a kérdező már az elején eldöntötte, hogy milyen választ fogad csak el :)"

Miért érzem úgy, hogy neked bármit írnánk akkor se fogadnád el válasznak és továbbra is harcolnál azért, hogy az EU rossz?

2017. máj. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy azok, akik ezt a játszóteres dumát nyomják, ismerősek-e olyan oldalak, mint a palyazatok.org, [link] vagy a [link]


Csak pár példa az elmúlt évek pályázatairól:


"K+F versenyképességi és kiválósági együttműködések (GINOP-2.2.1-15) - Uniós pályázat - Széchenyi 2020 program

Pályázati támogatás összege:

minimum 500 millió - maximum 4 milliárd Ft"


"Prototípus, termék-, technológia- és szolgáltatásfejlesztés - GINOP-2.1.7-15 - Uniós pályázat

Pályázati támogatás összege:

10 - 130 millió forint

a) Kísérleti fejlesztés

A Prototípus, termék-, technológia- és szolgáltatásfejlesztés keretében kísérleti fejlesztés tevékenységet kötelező végezni, önállóan kizárólag ez a tevékenység támogatható."


"Mezőgazdasági kisüzemek fejlesztése - VP2-6.3.1-16 - Uniós pályázat


A Mezőgazdasági kisüzemek fejlesztése (VP2-6.3.1-16) uniós pályázat keretében a támogatást igénylő az üzleti tervben vállalja, hogy, legfeljebb négy éves időszak elteltével a mezőgazdasági termelő tevékenységből származó üzemmérete meghaladja a 6000 eurót, vagy a mezőgazdasági termelésből és Annex 1 termék feldolgozási tevékenységből származó értékesítés nettó árbevétele meghaladja a 6000 eurót.

igényelhető támogatás: 15 000 eurónak megfelelő forintösszeg 5 évre."


"Mikro-, kis- és középvállalkozások piaci megjelenésének támogatása - VEKOP-1.3.1-16 - uniós pályázatok - Széchenyi 2020 program

Pályázati támogatás összege:

1,5 - 10 millió forint"


"Mikro-, kis- és középvállalkozások kapacitásbővítő beruházásainak támogatása Pest megyében - VEKOP 1.2.1-16

Pályázati támogatás összege:

5-24 millió Ft.

A Mikro-, kis- és középvállalkozások kapacitásbővítő beruházásainak támogatása Pest megyében - VEKOP 1.2.1-16 uniós pályázat keretében az alábbi tételek számolhatóak el:

Önmagukban:

Gyártáshoz kapcsolódó, új termelőeszköz beszerzése (min. az összköltség 50%-a)

technológiai korszerűsítést eredményező, új, egyenként min. nettó 200.000 Ft értékű eszközök

Önmagában nem támogatható tevékenységek:

az új eszközök működtetéséhez szükséges, egyenként min. nettó 30.000 Ft értékű hardver eszközök, hálózati és telekommunikációs eszközök

Immateriális javak beszerzésének költsége:

Az új termelő berendezés működtetéséhez szükséges információs technológiafejlesztéshez kapcsolódó szoftverek beszerzése,

Az új termelőeszköz beszerzéséhez kapcsolódó gyártási licenc, gyártási know-how beszerzésének költsége."


"A fiatal mezőgazdasági termelők számára nyújtott induló támogatás – uniós pályázat - VP2-6.1.1-16

Pályázati támogatás összege:

40 000 eurónak megfelelő forintösszeg, egyösszegű átalány formájában, két részletben, 5 évre nyújtva."


"Mikro-, kis- és középvállalkozások termelési kapacitásának bővítése - GINOP-1.2.1-16

Pályázati támogatás összege:

25 - 250 millió forint"


"Új eszközök, gépek beszerzése, új technológiai rendszerek és kapacitások kialakítása (min. 50% az összes elszámolható költségre vetítve)

egyenként min. nettó 200.000 Ft értékű, technológiai korszerűsítést eredményező, új eszköz

az új eszközök működtetéséhez szükséges, egyenként min. nettó 30.000 Ft értékű hardver eszközök, hálózati és telekommunikációs eszközök"


--------------


Csak mondom, hogy vállalkozók százai, ezrei vesznek ezekből a pénzekből új gépeket, alkalmaznak új munkavállalókat, ill. egyéb befektetések is valósulnak meg.

2017. máj. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Azért mert ahogy azt az előző 3 oldalnyi kommentben bizonyítottad, képtelen vagy észrevenni hogy érvek nélkül vagdalózol, és ezért mindig más a hibás...

Nyilván a másik forrása téves/hazug, nyilván a kérdező elfogult, sőt egyenesen csak egy provokátor bérkommentelő, nyilván még a matematika is galád módon hátba támad téged, ezért mondja mindenki hogy tévedsz.


Az árjamagyarozás pedig egy teljesen korrekt válasz volt 8-as kommentelő részéről, mivel tényleg csak annyit tudtál eddig elmondani, hogy az Eu előtt bármibe fogott a magyar gazdaság, az mindenkinek jó volt, de aztán az az átkos Eu idejött és semmi jót nem tett. Nyilván...

Vagy összeszednéd melyik kommenteidben voltak érvek is?

Egyedül ez a külföldön dolgozó "kizsákmányolt magyarok" dolog hangzott el tőled mint érv...


Most őszintén, hány magyar dolgozhat kinn folyamatosan? 500 ezer? 600? Ha az ingázókat is hozzávesszük se éri el az egymilliót.

És kérlek szépen, 10 000 milliárd (pontosan kiírva :10 000 000 000 000 )forint leosztva azzal a hipotetikus 700-800 ezer magyarral ,az azt jelenti hogy körülbelül minimum 12 milliót kéne keresnie mindegyiknek évente (ezt írtad, egy év alatt kitermelik a fent említett brutális összeget)

És ez a minimum. Ha a valósághoz már jobban közelítő 600 ezerrel számolok akkor egy átlag külföldön dolgozó magyar keres éves szinten 16 milliót.

És nem mindenki orvosnak, mérnöknek, informatikusnak megy ki. Óriási tömegek vendéglátóiparba mennek mint pincér, konyhai kisegítő, takarító. Ők azért erősen kétlem hogy havi egymillió felett keresnének.

Ha meg valóban ennyit keresnek, akkor egy szavunk se lehetne hogy mi "éhbéren tartott olcsó munkaerő" lennénk....

2017. máj. 8. 13:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!