Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek, hogy a légkondit...

Egyetértetek, hogy a légkondit kötelezővé kellene tenni?

Figyelt kérdés

A klimatizálás szerintem éppen olyan fontos, mint a fűtés.


Az USA-ban, már a 60-as években baromi sok épület klimatizált volt, a 70-80-as évekre a lakások,családi házak nagy része is klimatizálttá vált.


Mióta vannak inverteres klímák, Magyarországon is sokkal gyorsabban terjed a lakossági klimatizáció.


Én nem dolgoznék olyan munkahelyen ahol nincs, autóból sem vennék klíma nélkülit,akkor sem,ha Rolls Royce



Az első munkahelyemen nem volt légkondi.Illetve volt, csak rossz volt és nem csináltatták meg.

Pedig, komoly munkát kellett végezni.De, az egész vállalati kultúra olyan rossz volt.

Egy magára valamit adó igényes cég klimatizál.Ez olyan alap, mint fűteni,tisztán tartani a környezetet.



2017. máj. 9. 20:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Középületben feltétlenül. Magánterületen viszont hadd döntse már el a tulaj hogy akar-e rá költeni.
2017. máj. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
17%

persze meg a kaviárevést is reggelire!


Én inkább klíma adót vetnék ki, rögtön elkezdenék leszerelni az áramzabálókat a falakról hidd el!


Klíma helyett ventilátor is bőven elég, buszokon is elterjed ez a hülyeség, hogy klíma, mi a tökömnek? Legyen normális elhúzható ablak meg távolsági buszon levegő keringető rendszer.


A világ röheje, hogy ma nyáron több energiát használunk mint télen!


Légkondit szigorúan csak ott, ahol kell, pl. tudományos laborok, kórházakban intenzív osztály ennyi a többire adót.


Igényes munkahelyen meg legyen rövidnadrág-pólóval-szandállal meg ventilátor hideg vízzel, bőven elég!

2017. máj. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Én meg olyan helyen nem dolgoznék, ahol van klíma, mert nem lehet kitakarítain rendesen, el se tudod képzelni, hogy mik tanyáznak benne, emellett kiszárítja a szemet is, és az izületek is csak fájnak tőle. Kösz nekem nem kell
2017. máj. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Normálisan karbantartott klímával nincs ilyen gond, csak ahol addig hanyagolják amíg tönkre nem megy. Az áramfogyasztása sem jelentős, ha megfelelően szigetelt az épület.


No persze Magyarországon vagyunk...

2017. máj. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%
én ezzel foglalkozom, nincs olyan, hogy rendesen karbantartott klíma
2017. máj. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Alain Delon ***** válasza:
67%
Mindenki klímájának a fogyasztását kifizetnéd, aki felszerelné az ötleted hatására? Ránéztem az általad említett "inverteres klímára". Csekély 3,5 kW-os, és kerül vagy 150000-be. Akkor már a létesítés költségeit is állhatnád, ha már ilyen nagyvonalú vagy.
2017. máj. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Fatal_3rror_ ***** válasza:
74%

Ha nem is mindenhol, de azért egy jó munkahelyen nem árt ha van.


Én sajnos nagyon rosszul bírom a meleget, 25 fok felett sem vagyok túl jól, de a mostani 35-40 fokokat kifejezetten nem bírja a szervezetem, ez hosszú távon se nekem se a munkaadómnak nem tesz jót, főleg hogy a teljesítményem is feleannyi így mint "jó időben".


A ventilátorral az a bajom, hogy max keveri a dög meleg levegőt, vagy 10 perc után fáj tőle a fejem, szemem mert kifújja.


Buszokon azért a lehúzható ablak valljuk be mindig is ratyi megoldás volt. Az is olyan, hogy aki ablak mellett áll a fejét leviszi a huzat, aki bentebb van az meg döglik meg a légszomjtól.


"A világ röheje, hogy ma nyáron több energiát használunk mint télen!"


A szervezetnek tulajdonképpen ugyanolyan megterhelő a mostani rohadt meleg. Én legalábbis úgy vagyok, hogy 5-10 fokik nyitott ablaknál alszom, max pulóvert is felveszek. De a nyár esti 40 fokokban alig élek.

2017. máj. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
Tény, hogy nagyon egészségtelen, pláne egy sok száz fős irodába. Egy baciraktár, bárki egyet tüsszent, már megkapta az egész iroda. Ráadásul az ilyen nagyüzemi klímákat min. 2 hetente kéne tisztítani nyáron, de jó ha évente egyszer megcsinálják. Mi az otthonit, nyáron, amíg megy 2-3 hónap alatt 2-szer is ki szoktuk tisztítani, és 4-en lakunk itt.
2017. máj. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

A munkahelyeken igen, egyetértek.


"Klíma helyett ventilátor is bőven elég, buszokon is elterjed ez a hülyeség, hogy klíma, mi a tökömnek?"


Neked elég. Egy busz nem halad nagy sebességgel, te leszállsz, de a sofőr megdöglik.


Én kamionosként rengeteget szenvedtem már. Van menet közbeni klíma, de az állóklíma még nem terjedt el eléggé, ha állni kell valahol elpusztulsz, nincs pihenés. Lemész Dél - Olaszországba és már reggel 5 - kor 30 fok van. Ha a nap is süt, a fülkében simán van 50.


Úgyhogy maximálisan egyetértek, manapság egyre melegebbek a nyarak, legyen ez magától értetődő mint a fűtés. Télen sem mondjuk: minek fűtés, öltözz fel bakker, sapka, sál, ne sírjon a szád, mozogj, akkor nem fagysz meg!


Élő állatot 30 fok feletti raktér hőmérsékleten nem szabad(na) szállítani. Az ember ennyit sem érdemel?

2017. máj. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

"Klíma helyett ventilátor is bőven elég, buszokon is elterjed ez a hülyeség, hogy klíma, mi a tökömnek? Legyen normális elhúzható ablak meg távolsági buszon levegő keringető rendszer"

A ventillátor is csak a már felhevült levegőt kavarja, van az a hőség ahol már a menetszél sem segít. Régen egy kínzás volt számomra ha nyáron buszra kellett szállni, a klíma teszi elviselhetővé.

2017. máj. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!