Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fodor Gábor 21 éves kortól...

Árokpart kérdése:

Fodor Gábor 21 éves kortól engedélyezné a marihuánát. Önök szerint/szerintetek ennek hatására nőne, stagnálna vagy visszaesne a fogyasztók száma?

Figyelt kérdés
Tegnap olvastam ezt a hírt több portálon. Én egyáltalán nem vagyok érintett a dologban, mert már öreg róka vagyok az ilyen huncutságokhoz. Az én véleményem ennek ellenére viszont az, hogy nem biztos, hogy drasztikusan növekedne a fogyasztók száma, mondjuk csökkenni sem csökkenne. Viszont azt megfigyeltem, hogy nálunk Magyarországon a legtöbbször a tiltott dolog a menő. Emlékszem Gyurcsányék idején mikor a radikális szervezetek voltak majdnem kriminalizálva,akkor mindenki a rendezvényükre járt még szabadságot is vettek ki az emberek, és ha kell még valamit a főnöknek is beadtak, hogy miért kell szabadságra menni, csakhogy eljussanak ezekre a rendezvényekre. Emlékszem rengeteg autón voltak nagy-magyarországi matricák, sokszor még strandokon is . Meg árpádsávos zászlók rengeteg motor hátulján, meg házakon. Most, hogy a fidesz legalizálta ezt a szemléletet, ma már egyáltalán nem látni ezeket a szimbólumokat. Most ugyanez a helyzet szerintem a fűvel is. Ez a kormány a többinél jobban kriminalizálja és ezért van ez a "láz". Ezzel csak azt akartam érzékeltetni, hogy addig érdekes bármi is amíg tiltva van. Van ebben valami?
2017. máj. 13. 11:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is dekriminalizálnám. Legálissá tenni nem tenném. De a lényeget tekintve ugyanaz. Nem szabad lezárni a mustos palackot mert szétdurran. Nyitni hagyni teret adni. Kis szabadság egy idő után iylen téren felelőssé teheti a fiatalságot is. Ebben egyet értek vele. Ha tényleg ezt mondja...;-)

De ezzel ki is merül minden amiben egyet érthetek vele. Baloldali létemre.

2017. máj. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Fodor gábor csak szívjon magában !


Ha könnyebben elérhető és nem büntetendő, mindenki kipróbálná és rászoknának. Mire rájönnének, hogy nem ők döntik el mennyiut szívnak kiderülne, hoyg RENGETEG PÉNZT szívna el a költségvetésből a rehabilitáció. Most legalább van visszatartó erő, ha rendelsz és megtudják lecsuknak, ha találnak nálad szintén.


Nem abba az irányba kellene elmenni, hogy drogokkal teremtsünk magunknak látzsat valóságot, hanem az életünket tegyük jobbá !

2017. máj. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

# 10


Nem tudom, miről beszélsz. 0-100-ig, csak egész számként jelennek meg százalékok ezen az oldalon, ez azt jelenti, hogy 101 különböző lehetőség van. Na már most elég esélyes, hogy 101-nél magasabb a felhasználószám, ez esetben már elvi szinten is van olyan százalékérték, amiből több van. Abba ne is menjünk bele, hogy a leggyakoribb értékek 60-80 között vannak, ergo még nagyobb eséllyel van több 74-es...


Amúgy meg ha Fodor-fan lennék, az sem változtatna semmin. A személyembe kötsz bele ahelyett, hogy érvelnél. Meg persze "drogos"-ozol, amivel csak degradálod a másik oldalt, azzal akarsz vitát nyerni, hogy te nem vagy "drogos".


# 12


Marihuánáról beszélünk, nincsen ilyen társadalmi kockázata. Ne beszélj úgy erről a könnyű drogról, mintha kokainról vagy heroinról beszélnél. Ez jelen esetben semmi több, mint a szabadságjogaidnak korlátozása, ráadásul az esélyegyenlőség sincs meg, hiszen amíg egy füves cigiért vonulhatsz a börtönbe, alkohol fogyasztásért meg nem, pedig kb. egy súlycsoport.

2017. máj. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Rövid távon, biztosan nőne, aztán egy idő után, talán már nem lenne olyan vonzó, mert nem lenne "tiltott gyümölcs".
2017. máj. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Andizsuzsi ***** válasza:
Szerintem nem változna. Eddig sem hiszem, hogy bárkit visszatartott, aki élni akart vele. A keménydrogoknak a büntethetőségnél sokkal komolyabb következményei vannak, mégsem tarja vissza azt, aki kipróbálja.
2017. máj. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Utolsó! Szerintem sem lenne már akkor annyira vonzó. Ugyanez volt a pálinkafőzéssel is. 2010 előtt sokan főzték zugban, közben nemzeti rock-ot hallgatva , aztán 2010-ben mikor a kormány engedélyezte, szinte nemhogy főzési láz nem indult be, de a pálinkafőzéshez szükséges eszközök is a boltosok készletén rajtuk maradt.
2017. máj. 13. 14:10
 17/19 A kérdező kommentje:
14-esre válasz elnézést!
2017. máj. 13. 14:10
 18/19 anonim ***** válasza:
29%

A marihuána füstje 50-70%-kal több rákkeltő anyagot tartalmaz, mint a dohányfüst. Egy fontos tanulmány szerint egyetlen dzsoint annyi kárt tud okozni a tüdőben, mint öt egymás után elszívott hagyományos cigaretta



[link]

2017. máj. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

# 18


És ez már ok a tiltásra?


Mi lesz a következő, szmogriadó alatt az utcán sétálókat beviszik az őrsre, mert túl egészségtelen levegőt szívott be?

2017. máj. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!