Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vasárnapi nyitva tartás....

Vasárnapi nyitva tartás. Kedves üzletben dolgozók, egyetértetek ezzel ti is?

Figyelt kérdés

Én nem dolgozom üzletben, vásárló vagyok. De sokat járok vidéken is, főleg hétvégén, így tudom, hogy milyen a hétvége. n tudok alkalmazkodni, nem fogok belehalni ha szombaton be kell vásárolnom mindent.


Ami kérdés:

Ti akik dolgoztok, egyetértetek ezzel? Ha emiatt kevesebb pénzt fogtok kapni, esetleg kirúgnak 1-1 embert aki talán ti is lehettek, így is benne vagytok? Tudom, hogy 4 nap esik ki a kb 21-ből, de pl egy helyen legyen 10 munkatárs. 10 munkatárs 4 napi fizetése megy nekik így "kárba". Nem hiszem, hogy cserébe ne rúgnának ki egy embert inkább.


szóval elsősorban a dolgozókra vagyok kíváncsi, hogy mit gondolnak.


2010. máj. 17. 10:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
27%
Nem fognak kirúgni senkit. Ez csak az MSZP-s propaganda. Nagyon helyesnek tartom. Némelyik családnak az a "család program", hogy órákon át tologatjuk a kiskocsit a Tuskóba. Maradjanak otthon a valagukon.
2010. máj. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
vicces, hogy minden mszp-s propaganda. ésszerűen leírtam mit miért, de mind1. majd válaszolnak értelmesek is munkaidő után valszeg.
2010. máj. 17. 11:08
 3/26 anonim ***** válasza:
75%
A férjem kereskedelemben dolgozik, de nagyon jó lenne ha bevezetnék. Én olyan vagyok, hogyha tudom hogy ünnepnap vagy munkaszüneti nap lesz ekkor meg akkor jó előre bevásárolunk, nem aznap rohanok a multiba, hogy háááátha még nyitva van. Meg akkor együtt lehet a "család" , nem tudom úgy belülről másabb ha szombat helyett vasárnap van itthon a férjem. ( Legjobb lenne a "szabad" hétvége, de az tényleg csak utópia...)
2010. máj. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Akkor megkérdezném: mit csinál az, aki szombaton is dolgozik? Az mikor vásárol be?
2010. máj. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

értelek, de elsősorban az a kérdés, hogy vállalod e azt, hogy kevesebbet fizetnek valszeg így majd vagy esetleg valaki lapátra kerül?


valami hátrány biztos lenne a multiktól, hisz ők a pénzre mennek és ki fognak találni valamit, hogy kompenzálják.


ettől még nem baj ha ezt vállalod. én mondom, alkalmazkodom, tehát nekem mind1.

2010. máj. 17. 11:16
 6/26 A kérdező kommentje:

"Akkor megkérdezném: mit csinál az, aki szombaton is dolgozik? Az mikor vásárol be?"


ki tudja, lehet, hogy a vasárnapi nyitva tartás helyett nyitva lesz a spár 11ig. persze csak spekulálok.

2010. máj. 17. 11:17
 7/26 anonim ***** válasza:

"Nem fognak kirúgni senkit. Ez csak az MSZP-s propaganda. Nagyon helyesnek tartom. Némelyik családnak az a "család program", hogy órákon át tologatjuk a kiskocsit a Tuskóba. Maradjanak otthon a valagukon."


Aha, és ezt mégis honnan gondolod?

Sőt, ha szegény eladók órabéres rendszerben dolgoznak (mert ilyen is van ám), akkor azért valakinek rendesen csökkenni fog ám a fizetése (főleg ha hozzávesszük, hogy hétvégén a pótlékok miatt magasabb bér jár).


És ha az a családi program, hogy mennek a "Tuskóba"?

Az embereknek van egy olyan, hogy önálló döntési jog.

Ha neked az tetszik, hogy vasárnap reggel a templomba mész ok, másnak meg az tetszik, hogy vasárnap reggel a Tescoba megy.

Ne játsszuk már, hogy mi vagyunk a nagy megmondóemberek, akik majd segítenek a többi hülye agymosott zombin, akik nem képesek mást csinálni, mint a Tescoba menni éjjel nappal (ez nem a South Park Wal-Mart rész).


Amúgy meg, szerintem erről a kereskedelemben dolgozóknak kellene dönteni, nem a kormánynak és nem is nekünk.

2010. máj. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

ezért kérdem most őket, kíváncsi vagyok az ő véleményükre.

de én tartok attól, hogy sokuknak lukat fog beszélni a politika a hasába. mindenesetre ők max majd később térnek észhez, igaz késő lesz már.

2010. máj. 17. 11:34
 9/26 anonim ***** válasza:
A boltosoknak, múltiknak csak nyűg a vasárnapi nyitvatartás. A szombati forgalom értelemszerűen (bár egyeseknek nem ennyire egyértelmű) nagyobb lesz. Sőt, mint kereskedelemben dolgozó, azt mondom, hogy több lesz a boltok, áruházak forgalma, ugyanis egy szimpla hosszú hétvégén (értsd mindössze egy nap nem lehet vásárolni) olyan bevásárlások vannak, mintha világvége lenne. Tehát üzletileg sokkal jobb, ha nincsenek nyitva a boltok vasárnap. Értelemszerűen azoknak az embereknek, akik vasárnap dolgoznának, szombaton lesz szükség a munkájára.
2010. máj. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy minden kis boltra is kiterjed-e ez majd, de a szomszédom (aki egy kis ABC-ben dolgozik) szokta mondani, hogy ez a kisebb üzleteknek halál. Ugyanis a mi kisvárosunk alvóváros, tehát csak hétvégén vannak itthon az emberek napközben is, és vasárnap van a legnagyobb forgalmuk. Gondolom, hogy akkor nem csak a mi kisvárosunkban, hanem falun is valami ilyesmi lehet a helyzet. Én nem tenném ezt kötelezővé.
2010. máj. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!