Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar emberek többsége...

A magyar emberek többsége miért viszolyog a gondolattól, hogy a jövőben robotok fogják végezni a munkák abszolút többségét és az embereknek rengeteg szabadidejük lesz?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy miért nem akarnak a magyarok jólétben élni.

Olyanokat hallok, hogy akkor megszűnik az élet értelme, ami a munka reggeltől-estig, mert az ember ezzel teljesíti be az életét és ilyet csak a dologtalan, munkakerülők akarnak, mert lusták dógozni és ehhez hasonlók.

Hogyan lehet így gondolkodni? Miért nem kell a szabadidő, amikor azt csinálhatjuk, amit szeretünk? Nem értem ezt a mentalitást, ami itt szembejön velem.



2017. máj. 25. 15:42
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
26%
Aki segélyből él, annak nyilván nem esik le egyből, de miből fogsz élni?
2017. máj. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
70%

Nem mindegy, hogy ezek a robotok magánembereké (cégeké), vagy az államé. Ha magánemberé, akkor ő a robot által termelt hasznot nem fogja idegenekre költeni, hogy azoknak semmit ne kelljen csinálni. Ha az államé, akkor előállhat az a helyzet, ami jelenleg több közel-keleti országban, hogy az állam nincs rászorulva a saját állampolgáraira, mivel a bevétele nem a munkájukból és az adóból van elsősorban, hanem vámokból és kereskedelemből. Itt megint felmerül a kérdés, hogy ezek után az állam fizet-e annyit jószívűségből az állampolgároknak, hogy ők megéljenek, és azt csinálják amit akarnak. Persze a szolgáltató szektor (fodrász, ilyen-olyan tanácsadó, szerelő) továbbra is biztosít munkalehetőséget, mivel ezeknek a nagy részét még nem lehet gépekkel kiváltani, de egyelőre nem eleget mindenki számára.

Szóval azért lenne veszélyes, ha mindent gépek csinálnának helyettünk, mert a tőkés/vezető rétegnek semmi szüksége nem lenne azokra, akik nem dolgoznak, és ezért semmilyen garancia nem lenne rá, hogy biztosítanák nekik a lehetőséget, hogy egész nap azt csináljanak amit akarnak.

2017. máj. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

#1


Alapjövedelemből.

2017. máj. 25. 16:02
 4/31 anonim ***** válasza:
66%

Semmi realitása nincs még nagyon sokáig az elképzelésednek kérdező.


üdv egy gépészmérnök


hogy te is megértsd szerinted melyik a bonyolultabb feladat? egy embernek megtanítani egy mozdulatsort, vagy egy 6 szabadságfokkal rendelkező robotkarnak leprogramozni?

arról már ne is beszéljünk, hogy jelenleg drágább robotot tartani, mint embert

2017. máj. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
91%
Alapjövedelemből. Na itt a probléma. És mi történik, ha nincs alapjövedelem? Mivel a sztrájk nem opció, a nép fel tud lázadni. Amit valószínű vérbe is fojtanának, mivel feltételezhetően a katonaság/rendőrség is igen fejlett technogóliával rendelkezne, másrészt nincs az, mint bármelyik sikertelen forradalom vagy parasztfelkelés után, hogy a győzteseknek szüksége van a legyőzöttekre, itt semmit nem vesztenek, ha több százezer embert lemészárolnak
2017. máj. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
86%
Tudod kérdező én már úgy megszoktam hogy a hónap 5. munkanapján utalják a fizetésem hogy rendesen zokon venném ha nem jönne. Bár gondolm egy munkakerülő alapjövedelmet támogató nehezen érti. Beszélnek ilyen 50 ezres alapjövedelemről. Kösz nem inkább maradok a 200 ezernél.
2017. máj. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 szántóvető ***** válasza:
91%
milyen alapjövedelemből?még azt se fizetik meg aki dolgozik.vagy tényleg azt hiszed hogy töbmillió embert megtömnek pénzzel minden hónapban?
2017. máj. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
51%

A munkamániás embereknek nem tetszik ez.

Akik nem tudnak magukkal mit kezdeni.


Én simán elélnék életem végéig munka nélkül is,nem okozna gondot,letudnám kötni magam sok más dologgal is.


Szerintem munka nélkül is elég nehéz az élet.

Párkapcsolat,családi kapcsolat ápolása,sportolás,az otthonod karbantartása.

Ezek bőven lefoglalják az embereket...

2017. máj. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Na,aki meg annyira képes életében,amit egy robot is eltudn végezni,pl szalagmunkás,az elég gáz.


Én azt nem is nevezném munkának a mai világban.


Az munka,ami az emberiséget előreviszi.Kutatás,fejlesztés,programozás,ami megkönnyíti az életünket.

Na meg a kreatív munkák és szakmunkák.


Az szörnyű,hogy valakinek megfelel a biorobot életmód..

2017. máj. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Az 50 ezres alapjövedelemből aztán marha jól lehetne élni :D

Menjél közmunkára, aztán már utalják is.

2017. máj. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!