Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lehetett visszaadni...

Miért nem lehetett visszaadni a nemesi címeket a rendszerváltáskor?

Figyelt kérdés

Nem rangoknak nevezném őket, inkább csak címeknek, nem teljesen ugyanaz. Nem kiváltságos rétegben gondolkodok, nyilván. Nem is tisztem senkire mondani ezt, és nem is olyan a felfogásom hogy legyen egy vezető réteg vagy kiváltságos. De ezt különben nem értem. Az 1940-es évek végén elvett címeket, miért nem lehetne visszaadni?

Mi lenne belőle ugyan? Ha visszakapták volna a nevük elé legalább a rendszerváltáskor, pl Eszterházy Mónika a "grófnő" címet vagy jelzőt? Különösen az oylanok mint ő, akiktől nem csak elvették->

[link]


Itt most nem a kommunizmust köpdösöm, nem tisztem meg nem is izgat. Csak érdekelne mit gondoltok erről. Miért ne lehetnének ma is grófok, bárók, grófnők bárónők, mint angliában vannak lordok, Sir-címmel rendelkezők, mint lovagok. Mit gondoltok? Káros lenne? Jó hogy így lett?



#gróf #cím #nemesség #báró #nemesi származás
2017. máj. 27. 17:18
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:

Tehát röviden: ha nem "tiszt"(tehát jogkör, jogtöbblet, kiváltságos réteg) csak cím(vagy rang a származásból mittomén) akkor baj lenne?


és most nem lehetne visszavezetni? Akik élnek vagy a leszármazottaiknak?

2017. máj. 27. 17:19
 2/39 A kérdező kommentje:
Ja és a Horthy érát sem akarom visszahozni mielőtt ez jön. ;-) Felejtsük el.
2017. máj. 27. 17:22
 3/39 anonim ***** válasza:
98%

Hát kis grófok helyett inkább Kisgrofóra van igény:D

Bocsi, muszáj volt:D


Amúgy egyrészt azt mondom, minek? Másrészt meg... miért ne? Nincs haszna, sem társadalmi jelentősége, de az adott családnak biztos jól esett volna..

Szóval én támogatnám, de persze csak addig, amíg a származást jelölő szavacskán kívül semmi más kiváltság nem jár vele. A fiatalabb nemzedék lehet sok esetben úgyis elhagyná, hisz kicsit életidegenül hat, hogy a gróf felkel, bemegy a munkába, stb... mint bárki más és.. semmiből sem áll a grófsága.

Max Kisgrofósága;D

2017. máj. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
17%

"Itt most nem a kommunizmust köpdösöm"

pedig az volna a helyes


rendszerváltáskor a "demokratikus ellenzék" brand alatt futó baloldali erők úgy féltették a szocializmusból átemelt gazdasági és társadalmi hatalmukat, hogy szó sem lehetett reprivatizációról, a 94es választásokon meg visszaszavazták a komcsikat, akik ezt kőbe is vésték

2017. máj. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

"hogy a gróf felkel, bemegy a munkába, stb... mint bárki más és.. semmiből sem áll a grófsága. "


szerintem nem életidegen.

2017. máj. 27. 17:39
 6/39 anonim ***** válasza:
78%
Mert csak a sznoboknak jelentene valamit, de semmi jelentősége. Csak érdekességként jegyzem meg: Habsburg Ottó sem használta a hercegi címét. Pedig megtehette volna.
2017. máj. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
65%

1. Kérdezd meg (már ne, szegény meghalt) Eszterházi Pétert, szeretne-e ismét gróf lenni. Ha elolvasod a könyveit, könnyen megérted, hogy határozott nemmel felelne. Ő biztosan tudja, miért. És ő igazán mértékadó.


2. Sehol Európában nem használják e címeket. letűnt kor. Nem tilos, ahogy nálunk se, de fölösleges. Itt csak azért tűnik fel, mert látványosan törölték el, sőt, büntették. Európa szerencsés felében csak egyszerűen hallgatólagosan leszoktak róla.


3. Egy cím akkor cím, ha vannak olyan tulajdonságai, amik megkülönböztetik a többitől. Egy Jászai díjas színész büszke lehet, mert olyant tud a mesterségében, amit kevesek. Egy Nobel díjas tudós adott annyit az emberiségnek, hogy megérdemelje az ismertséget. De mit mondjon egy báró, egy herceg? Mit mondjon Habsburg György?

2017. máj. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
4%
eszterházi péter 1950ben született, soha nem volt gróf, miért releváns hogy mit mond?
2017. máj. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

"Egy Jászai díjas színész büszke lehet, mert olyant tud a mesterségében, amit kevesek. Egy Nobel díjas tudós adott annyit az emberiségnek, hogy megérdemelje az ismertséget. De mit mondjon egy báró, egy herceg? Mit mondjon Habsburg György?"


egyetértek a jászai díjasokkal, Nobel díjasokkal kapcsolatban de manapság pont valami hasonló miatt kerülhetnek egyes országokban a briteknél pl, a Sir, lord jelzők az emberekhez, mert valamiért ezt adományozza nekik az államfő vagyis a királynő. Csak ezt elfelejtettem leszögezni, azt hittem egyértelmű.


"Kérdezd meg (már ne, szegény meghalt) Eszterházi Pétert, szeretne-e ismét gróf lenni. Ha elolvasod a könyveit, könnyen megérted, hogy határozott nemmel felelne. Ő biztosan tudja, miért. És ő igazán mértékadó.

"


így van egyetértek. De mibe került volna ha kaptak volna ajánlatot anno azok akiktől egyébként elvették nem "leadták" hogy ha igényt tart rá, visszakapja, mint jelzőt, mint egy jegyet vagy valamit? Nem kell mindjárt valami feudális rendszerre gondolni. Leszögeztem hogy nem egy kiváltságként van ma értelmezve máshol sem. És az így van rendjén, de szerintem kicsit egy kulturális dolog. A kultúra része.

2017. máj. 27. 18:12
 10/39 anonim ***** válasza:
76%
Régebben járt fel ide egy olyan személy, aki arról beszélt, hogy családfáját visszatudja vezetni a végvári harcosokig és arisztokrata családja van és neki igenis járna a rang meg a tisztelet. Mikor megkérdezték tőle, hogy ezért a rangért és tiszteletért ő letett-e valamit az asztalra, akkor sohasem mondott konkrétat, csak elkezdett hivatkozni az őseire. Na az ilyenek miatt nem kell visszahozni.
2017. máj. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!