Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lenondanál a Magyar államiságr...

Lenondanál a Magyar államiságról EUi Egyesült Államok javára, ha holnaptól magyarországon garantált lenne egy EUs átlagéletszínvonal?

Figyelt kérdés
Őszinte válaszokat kérek. Persze nem lehet tudni, hogy a drasztikus javulás bekövetkezik, tételezzük fel, hogy tudod, és biztosan bekövetkezne.
2017. máj. 31. 18:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
41%
Ha az lenne a feltétele annak hogy eu-s színvonal legyen itt is, hogy egységes állampolgárság legyen, akkor simán. Nem papíron, állampolgárságban dől el hogy ki magyar és ki nem. Pl.: külföldi magyarok(már akik magyarnak tartják magukat persze).
2017. máj. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
21%
Nem éppen. Az őseink sem azért harcoltak, hogy mi egycsapásra lemondjuk magyarországról.
2017. máj. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
14%
Nem, és azok, akiknek EU-s életszínvonal kell, nyugodtan leléphetnek már most is. Viszlát!
2017. máj. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Valahol itt lehet a törésvonal a lakosság identitásában. Az egyik fele boldogan lenne egy szuperállam kis tagállamábak lakója a jobb életszínvonalért, a másik fele a magyarságát, önállóságát, büszkeségét előbbre tartja életszínvonalánál. Valahol mindkettő gondolkodásnak van létjogosultsága, mind a kettőt meg tudom érteni.
2017. máj. 31. 22:07
 15/22 anonim ***** válasza:
31%
Remélem hogy az aki lemondana pénz miatt a saját hazájáról az elkotródik minél hamarabb a francba és örökké elfelejti a magyar nyelvet és ezt az országot.
2017. máj. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
45%

Simán, de nincs ilyen opció. Főleg a garantált színvonal nem létezik.


Erősebb EUs integrációt pozitívnak tartom több októl is. Egyrészt a közös szabályozások versenyképesebbé teszik az összes tagállamot. Átláthatóbb, kevesebb jogász bűvészkedéssel és kiskapuval járnak az egyenlő feltételek mindenhol, mondjuk a vállalkozások felé. Másrészt ami több országban már bevált, abból lehet tanulni! Miért akarjuk mi mindig feltalálni a spanyolviaszt, amikor csak körbe kell nézni, és látszik mi működik és mi nem? Ebből a szempontból is előnyös a közös adópolitika, pénzügyi és akár oktatási stratégia .. persze a helyi igényekre és problémákra szabva.


Az állampolgárság egy csak egy papír, egy elvont dolog, aminek nincs igazán jelentősége. Én büszkém mutogatnám, hogy EUs állampolgár vagyok, más meg siratná a magyart állampolgárságát... De nem ez számít, hanem hogy kii hozza a törvényeket, ki nyomja a pénzt, ki vezérli a közpénzek elköltését.

2017. máj. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Aki úgy érzi, hogy jobb életszínvonal járna neki, és baja okaként rajta kívülálló okokat jelöl meg versenyképtelen tudása helyett, elhagyni az országot pedig gyáva, gyakran nem igazán szereti a hazáját, mert úgy érzi, állami feladat lenne az ő kényelmét szolgálni, és hát az állam ezt nem teljesíti. Ha feloldódik az állam egy birodalomban, az majd talán elhozza az ő kényelmét.


Saját véleményem: nem azon múlik az életszínvonal, hogy melyik formában működik az ország. Lehetünk USE tagállamként uyanilyen szegények egyénileg, ha nincs a piacon eladható versenyképes termékünk, munkánk. Ez van.

2017. máj. 31. 22:50
 18/22 A kérdező kommentje:
Az is igaz, hogy ugyanaz a mérnök Ingolstadtban 5x annyit keres, mint Győrben, de úgy gondolom, hogy ez nem Magyarország hibája, hanem történelmi, piaci adottság, ami nem fog változni, ameddig sok 100% magyar tulajdonú cég világszínvonalú autót vagy mást nem gyárt masszív, gazdaságba, béremelésekre visszaforgatható nyereséget termelve. Erre sajnos kevés az esély, nem voltak gyarmataink, vagy nincsenek más erőforrásunk, amit kibányászunk magunknak alapként.
2017. máj. 31. 23:00
 19/22 anonim ***** válasza:
69%

"..állami feladat lenne az ő kényelmét szolgálni, és hát az állam ezt nem teljesíti."


Az állam feladata igenis az, hogy a közjót szolgálja. Nem az én személyes kényelmen kell szolgálni, de nem is mészáros lőrincét! Ha ezt az alapvető feladatát, nem vagy rosszul teljesíti, azért igenis felelősségre vonható. Természetesen az egyén érdeme is a saját életszínvonala, ezt senki sem vitatta. Azt sem, hogy Magyarországnak korlátozottak a lehetőségei. Mi csak azt kérjük, hogy a lehetőségekhez képest, a kormány hozza ki amit lehet a helyzetből, ne visszafelé haladjunk. Olyan nagy és elrugaszkodott kérés ez? Az nagyobb fokú integráció pedig sokak szerint gyümölcsöző irány, mint lehetőség. Erre aztán jön a sok okos és hazaárulást kiállt... csak hogy elterelje a figyelmet arról, hogy amit most államnak hívunk az inkább egy maffiára hasonlít, mind működésében, mind értékrendjében.

2017. máj. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
73%
Ha egyszer létrejönne az Európai Egyesült Államok, azt hiszem, igen.
2017. jún. 1. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!