Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fizetik meg ennyivel...

Miért fizetik meg ennyivel jobban a fizikai munkást is külföldön?

Figyelt kérdés

Az egy dolog, hogy "agyelszívás" van, tehát a magasan képzett embereket elcsaklizzák innen, a mérnököket, orvosokat, jó szakmunkásokat. De pl. most nyílik egy összeszerelő üzem nem messze a magyar határtól Ausztriában. És ismerősömnek semmi iskolázottsággal, semmi szakmával, csak alap német nyelvtudással (most költözött ki és alig gagyog még valamicskét), mindenféle munkatapasztalat nélkül 8 órás betanított melót ajánlanak nettó 1400 Euro és különféle egyéb támogatásokkal, ingyen lakhatással meg minden.


Egy fizikai összeszerelőt, egy pár mozdulatot ismételgetőt miért fizetnek meg ennyire, hogy majdnem fél millió forint?


2017. máj. 31. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Biztos vagyok benne, hogy a haverod valamelyest kamuzik, többet mond. Ingyen lakhatás biztos nem jár pl.

Nekem is dolgoznak rokonaim, ők magasabb beosztásban kapnak ilyen fizetéseket.

2017. máj. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


elképzelhető ez 3 éves cikk már akkor is megkapta egy házmester ezt a pénzt

2017. máj. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Ahol magasabb a bér ott magasabb a minimál bér is.

Magyarországon szeretik az "1 fizetesből nem lehet megélni" bérezést. Máshol meg nem.

Illetve tanultak Henry Ford-tol. Aki többet keres az többet költ.

Mi szertünk csórok maradni.

De az ingyen lakhatás az marhaság,amikor én dolgoztam külföldön ott levonták a bérből,szerintem nála is ez van. Kell egy bérminimum amit megkap. Ez kb.: 2000euro és a lakás stb levonás 600euro.

2017. máj. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Gazdag országokban (ahol mondjuk nem volt 45 év komcsi uralom) nyilván megengedhetik maguknak, hogy magasabbak a bérek is.
2017. máj. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
25%

Na kb pont emiatt a marxista minimálbér hisztéria miatt. Az emberek úgy állnak hozzá, hogy minimális munkával szeretnének maximális hasznot elérni.

A minimálbér emelés az jó, hiszen nehogy már megmozdítsam a seggem azért, hogy több bérmegbecsülést követeljek ki magamnak, mint az utcáról beeső ember bére.


30 éve 10 millió szalagmunkás országa voltunk és ma is azok vagyunk. A kommunizmus generációja nem adta át azokat a kulturális motivátorokat, amelyek a piacgazdaságban segítette volna a szakmai orientációjukat. A kommunizmusban ugyanis mindenkit felvettek a szakmájába, és standard rendszerben haladhatott előre.


Henry Ford egyébként nem tudom hogy jön ide, nem mintha Magyarország ma ne lenne fogyasztói társadalom (ő ugyanis erről beszélt). A jelenkor válsága a neoliberális globalizációnak köszönhető, a világ nagy oligopóliumait ugyanis semmi sem készteti arra, hogy a vállalatuk eredményei megjelenjenek a fizetésekben.

2017. máj. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez melyik város és melyik cég? :)
2017. máj. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A gazdag nyugati demokráciákban már nemakarnak az emberek fizikai munkát végezni, de ettől még elkell azt valakinek végezni. Nyugaton ezt is a piac határozza meg, a kereslet kínálat elve érvényesül. Nagy kereslet, kis kínálat, sok fizetés.
2017. máj. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!