Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az LMP és a Jobbik miért nem...

Az LMP és a Jobbik miért nem nyert még?

Figyelt kérdés
Új vagyok politikai témában (19 leszek hamarosan) és nem értem. Nem jobb az összes többinél, vagy valamit nem veszek észre? Esetleg a múltban történt pár olyan dolog amiről nem tudok csak a hatását érzékelem? Tényleg kíváncsi vagyok ezekre a konkrét okokra.

2017. jún. 1. 05:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem bírják eléggé felkorbácsolni a tömeg érzelmeit.

Az LMP főleg nem. A Jobbiknak voltak jobb korszakai, amikor gyorsan emelkedtek fel, de széles körben ők sem bírtak bázist kiépíteni.

A tömegember pedig olyan, hogy szereti a már jól beváltat és az erősebbnek tűnőt választani, az pedig sem az LMP, sem pedig a Jobbik.

2017. jún. 1. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A FIdesz meg az MSZP, hogy korbácsolta fel a tömegeket? Most látom, hogy az Orbán vs. Antikrisztus + Magyarország Büsszel ellen, de miként nyertek legutóbb?
2017. jún. 1. 05:47
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Hogyan korbácsolták fel a tömegeket? Ez valami vicckérdés?

A Fidesz folyamatosan nyomul valamivel, szidja az ellenfeleit, mint a bokrot és mindenki népellenség és a magyarság életére tör, aki nem velük van. Így.

Egyszerűen az aktivitás az elsődleges, erre harapnak az emberek. Minél aktívabb egy párt, minél inkább ott van mindenhol a propagandájuk, a választók annál inkább úgy érzik, hogy erősek és érdemes velük tartani.

Mert az emberek az erősebbel, a győztessel akarnak lenni és ezért arra szavaznak.

2017. jún. 1. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ennyi elég? Mert akkor lehet még gyors összedobok valami pártot. Ha jól látom sok dologban már nem lehetne lecsúszni. :D
2017. jún. 1. 05:57
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

#4


Jó, de akkor készülj fel rá, hogy Soros-ügynök leszel és egy szép napon agyonver valami Fidesz-droid az utcán egy vascsővel.

2017. jún. 1. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Megalázó. Majd megpróbálom előbb kimondani. Elég 4-5 mondatot begyakorolni és gyorsan elmondani jó helyen. Utána már nem lehetek az, mert azt mondtam, hogy ő az, nem igaz?
2017. jún. 1. 06:07
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
Rétegpártok,csak néppárt tud választást nyerni,minden társadalmi csoportot meg kell ahhoz hihetően szólítani.
2017. jún. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

#7


Ilyen alapon minden párt rétegpárt. A Fidesz is rétegpárt. Vagy mondjuk nem értem, hogy a Fidesz miért lenne kevésbé rétegpárt, mint például a Jobbik, amikor a kettő ideológiailag szinte egy és ugyanaz.

2017. jún. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Mert a nyuggerek nem szavaznak rájuk.

Magyarországon ez a legnagyobb szavazóréteg.

2017. jún. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

Én 14 éves korom óta elég rendesen tájékozódom, tehát van 5 év tapasztalatom. LMP lehetett volna a harmadik legerősebb párt, de választások előtt szétszedték, darabokra. Ez lehetett egy hatalmi harc, ( annak tűnt ) de lehet, hogy felső körökben adott utasításra történt, ami sanszos, mert mint a LMP mint a jobbik egy 21. századi párt, értelmes vitákat lehet tőlük hallani, együtt tudsz velük élni mivel még ellenzékben vannak. Soha nem felejtem el, volt egy fideszes retek aki azzal nyert a megyénkben választást, hogy leaszfaltoz egy 4 km hosszúságú utat, hogy ne kelljen eső után 30 km-t kerülni, hogy átjussanak a másik településre. Na azóta is ígéri pedig már a 2. ciklusát tölti a retek, már német csávó akarta megcsinálni, de nem adtak neki engedélyt. -lehet van ott arany,vagy gyémánt-


Mindegy is.


Arra akartam erre kitérni, hogy ellenzékben minden párt frankó. Jobbik ezzel a libsi Pál-szerű fordulattal a szememben nagyot nőtt, ugyanakkor az LMP is, mivel olyanokat támogatott mint pl. 2020 emlékév, vagy a határvédelem, ami egy baloldali párttól furi. Nekem nagy kedvencem Schiffer András, bár már nem tagja a LMP-nek, mégis nagyon jó dolgokat ír.


Na meg a másik, hogy esélytelen lenne, hogy nyerne akár a LMP akár a jobbik, az mszp-fidesz összefogna ellenük, akár még koalícióba is. És a fideszes pártkatonák is a szocikkal. Képzelheted mik derülnének ki, ez tönkretenné az országot, de elég szépen. Ja meg ha veszít a fidesz akkor nekik ennyi volt. De a magyar felejt, tudod, "szociális temetés, 47-ből meg lehet élni, boltzár,internetadó,bérunió elutasítása,letelepedési kötvény árusítás. Ha ezek eszébe jutna a választónak vagy otthagyná a fülkébe az egészet vagy a jobbikra szavazna vagy az LMP-re. De ilyen nem lesz.

2017. jún. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!