Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vannak ma Magyarországon...

Vannak ma Magyarországon értelmiségi szalonok?

Figyelt kérdés

Régen divat volt szalonokba járni, ott vitatták meg az értelmiségiek a teendőket: irodalmárok, költők, írók, politikusok vitatkoztak és társalogtak. Ilyen volt a köznépnek a Pilvax kávéház az 1800-as években, de ilyen helyekre jártak a politikusok, mint pl: Deák is ( bár politikusi karrierjének beindulása után már nem szalonokba járt, hanem a többi nemeshez hasonlóan a saját birtokán, később Pesti lakásán fogadta a vendégeket ).

Ma vannak ilyen értelmiségi szalonok, kávéházak, stb?


2017. jún. 7. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Persze, a romkocsmák félhomályában merengő állástalan diplomások, akik nem tudnak megélni 47 ezerből, de hát mindenkinek annyija van amennyit ér.
2017. jún. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

Az értelmiség nagyon érdekes megfogalmazás manapság és vita övezi,hogy ki számít annak.


Akinek diplomája van?Vagy, aki (anyagi helyzettől függetlenül) szeret olyan flancosan beszélni, állandóan az irodalommal jön,operába,színházba jár?


Én sokak szerint nem vagyok értelmiségi, mert nem illek közéjük.

Műszaki diplomám van,nem szeretem az irodalmat, olvasni sem különösebben,kivéve sci-fiket.Nem szeretem a filozofálgatást,idealizmust, alapvetően realista vagyok.


Egyébként,ahogy én észrevettem, ezek az ékesszóló,szabadelvű "értelmiségiek" többnyire jogászok,közgazdászok,filozófusok,szociológusok.Ők nagyon szeretnek a politikában forogni.

2017. jún. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%

Az értelmiségi szó számomra már - már szitokszó.


Igen, valahol vannak ilyen szalonok. Valahol nagyon magasan, az égben, a mennyek országában. Meg Lipótvárosban.


Ott szürke, kötött kardigános liberális szabadgondolkodók súlyos szavakkal illetik, ráncolt szemöldökkel szemlélik a világ mélységes romlását.


Olyan halandók, mint például én is, akik ordas eszmék csikorgó tengelyű szellemi szekereit taszajtják, azokra mondják: nem szalonképes.


Az ilyen kárhozottak nem nyerhetnek bebocsáttatást eme emelkedett értelmiségi szentélyekbe.

2017. jún. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"többnyire jogászok,közgazdászok,filozófusok,szociológusok.Ők nagyon szeretnek a politikában forogni."


A politika alapvetően az emberekkel foglalkozik, akiket felsoroltál, azok is, remélem érted az összefüggést.

Nem tudom feltűnt-e, de rengeteg egészségügyi illetve szociális szférában dolgozó is politizál, épp azért mert ők értik, veszik észre, hogy mit jelent ha belenyúlnak a költségvetésbe itt meg ott.

Meg ha belegondolsz, te, aki még be is vallod, hogy nem olvasol, mi hasznosat tudsz hozzátenni a politikához? Műszaki szakember, a te tudásod hol hasznosítható a politikában leszámítva az ilyen irányú szakbizottságokat?

Tegyük fel felmerül egy monetáris politikát érintő kérdés, te akkor mit tudsz hozzászólni? Elmeséled a Carnot-ciklus egyes részeit? Egy közgazdász, főleg ha nemzetközi pénzügyekkel foglalkozik meg tud erről beszélni órákon keresztül. jó, hogy ő politizál és nem te!

2017. jún. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Ott a sajtóklub.


"Régen divat volt szalonokba járni, ott vitatták meg az értelmiségiek a teendőket: irodalmárok, költők, írók, politikusok vitatkoztak és társalogtak. Ilyen "


Ma már a szabadkőműves páholyok monopól helyzetben vannak ezen a téren

2017. jún. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%

"Akinek diplomája van?Vagy, aki (anyagi helyzettől függetlenül) szeret olyan flancosan beszélni, állandóan az irodalommal jön,operába,színházba jár?"


Így van ! Ez a működő értelmiség : diplomája van és képes ólatinul illetve szépiodalmi nyelven társalogni. Verseket, költeményeket elemezni és ismeri avantgard, szürreális stb mozgalmakat.

2017. jún. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A Pilvax témát se kell túlmisztifikálni. Buda + Pest + Óbudán élt kb. 150 ezer ember akkoriban. Ma egy ekkora városban ugyanúgy megvan az a néhány hely, ahová az ismertebb helyi emberek járnak, találkoznak egymással, dumálnak, szervezkednek, üzletelnek. A Pilvax se volt más, csak egy jobbféle szórakozóhely, ahová ilyen baráti társaságok jártak kávézni, borozni, billiárdozni.


A mai Budapest egy kétmilliós város, bőven túl nagy ahhoz, hogy egy helyre járhasson mindenki, aki számít.

2017. jún. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Régi a kérdés, de csak jelezném annak a kedves válaszolónak, aki a Carnot-ciklust emlegette, hogy az egy termodinamikai, nem pedig gazdasági fogalom. Ez pedig nem értelmiségi dolog, ez középszintű fizika középiskolában, de egy jobb fizikatanár megemlíti már általánosban is. :)
2018. aug. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8-as!

A Gyakori-ciklus:

elolvasod a kérdést

elolvasod a válaszokat

megérted a válaszokat

reagálsz vagy nem a kérdésre és a válaszokra

Nálad a harmadik lépésnél valami anomália merült fel, és rögtön átugrottad és jött a négyes pont. :D

Fuss neki újra és megérted akkor mire reagáltam. csak lassan és jobb hatásfokkal mint a gőzgép!

2018. aug. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!